Gyerehokizni A Vasas simán nyert a Vienna Capitals ellen

Az angyalföldiek magabiztosan verték a bécsieket az EBYSL-ben. Kedden rangadót játszik a Fehérvár és a MAC az U18-as bajnokságban.

EBYSL/U20-as bajnokság

Vasárnap az osztrák juniorligában a Vasas az első harmad hajrájában szerzett vezetést a Vienna Capitals ellen, és az eredmény egészen az 52. percig nem változott. Ekkor az angyalföldiek tovább növelték az előnyüket, majd az 54. percben beállították a 3-0-s végeredményt. A KMH a Jesenice elleni meccs nagy részében futott az eredmény után, a harmadik harmadban azonban nemcsak egyenlített, de fordított is, s végül 5-4-re nyert. A Villach 2-0-ra is vezetett már a MAC ellen, de a budapestiek a 38. percben egyenlítettek. Sokáig azonban nem örülhetnek ennek, mert az osztrákok még a szünet előtt visszavették a vezetést, s végül 4-2-re győztek.

Csütörtökön a MAC a Znojmóhoz látogat, az UTE a Fehérvárt, a KMH a Debrecent fogadja ? utóbbi két meccs U20-as bajnoki is.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában vasárnap nem járt szerencsével a KMH, amely 11-0-s vereséget szenvedett a Villachtól.

Kedden a Fehérvár a MAC-ot fogadja, a rangadó egyben U18-as bajnoki is.

Eredmények:

Villach?Hokiklub Budapest 11-0

Program:

2017. október 24., kedd:

*18:40 Fehérvár AV19?MAC Budapest

U18-as bajnokság

A fent említett Fehérvár?MAC mérkőzés mellett csütörtökön a Pesterzsébet a Debrecent, a Szeged-DAB a Gepárdot fogadja az ifjúsági bajnokságban.

Program:

16:00 Pesterzsébet?Debrecen
17:30 Szeged-DAB?Gepárd

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

A Csíkszereda a maximálisan megszerezhető 15 ponttal utazott haza vasárnap az ötmeccses túrájáról. Az utolsó napon a Pesterzsébet igencsak megnehezítette a dolgát, a Farkasok háromszor is vezettek a meccse, de a csíkiak a harmadik harmad elején fordítottak. Erre még volt válasza a hazaiaknak, az 52. percben azonban a Csíkszereda ismét előnybe került, s végül 5-4-re nyert.

Az UTE hiába vezetett az első harmad után 1-0-ra a Debrecen ellen, a hajdúságiak a második játékrészben zsinórban négyszer is betaláltak, és ezzel el is döntötték a csatát: 5-2-re győztek. Az Ifj. Ocskay Gábor JA-nak nem okozott gondot a DVTK legyőzése, magabiztosan nyert 10-3-ra.

A Győr?MAC mérkőzésről nincs információnk.

Szerdán a MAC a Pesterzsébetet, a Győr az UTE-t, a Debrecen az Ifj. Ocskay Gábor JA-t

Debrecen?Ifj. Ocskay Gábor JA

A B csoportban a Dunaújváros csak az utolsó harmadot tudta megnyerni a Felcsíkkal szemben, amely 9-4-re diadalmaskodott. A Szeged az első harmadban még jól tartotta magát, de végül nem tudta megszorongatni az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, a fehérváriak 7-2-re nyertek. A KMH a 19. percben már 3-0-ra vezetett a Vasas ellen, amely még a szünet előtt szépített, majd a második harmad végére kiegyenlített. Az utolsó harmad 4-4-ről indult, az angyalföldiek gyors egymás után kétszer is betaláltak, így 6-4-re nyertek. A Ferencváros és az Egerszegi Titánok hatalmasat csatázott egymással. Igazából nehéz követni, hogy mikor melyik csapat birtokolta az előnyt, olyan gyorsan adták át egymásnak a “kilincset”. Az első harmad a Ferencváros 2-1-es vezetésével zárult, a második 5-5-ös döntetlennel. Az egerszegiek aztán kétgólos előnyre tettek szert a harmadik harmadban, de azt nem tudták megtartani, a zöld-fehérek ráadásul egy másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlítettek. 8-8 után jött a hosszabbítás, amelynek harmadik percében a Titánok belőtték a 9-8-as győzelmet érő góljukat.

Kedden a Vasas a Ferencvárossal, szerdán a Szeged az Egerszegi Titánokkal, az Ifj. Ocskay Gábor JA B a Dunaújvárossal mérkőzik.

18:30 Ifj. Ocskay Gábor JA B?Dunaújvárosi Acélbikák

Míg vasárnap a C csoportban a Fradi rendkívül szoros meccsen, két másodperccel a rendes játékidő letelte előtt nyert 3-2-re a Gepárd ellen, a MAC B 41-0-ra kiütötte a Kazincbarcikát. Szerdán a Kaposvár a Ferencváros B-vel, a Gepárd a Kazincbarcikával játszik.