Gyerehokizni A Győr megszorongatta a Fehérvárt az EBYSL-ben

A Vasas nyerte az UTE elleni rangadót az U20-as bajnokságban.

EBYSL

Az EBYSL és az U20-as bajnokság csütörtöki rangadóján már a 11. percben kialakult a végeredmény. A 4. percben a Vasas jutott előnyhöz, a 6. percben pedig már 2-0-ra vezetett. Az UTE a 11. percben szépített, s miután meccsen több gól már nem esett, az angyalföldiek 2-1-re nyertek. Ezzel ellentétben a Győr és a Fehérvár igen gólgazdag összecsapást játszott egymással az osztrák juniorligában. A fehérváriak a 16. percben már 3-0-ra vezettek, a második harmadban azonban a hazaiak is megérkeztek a meccsbe és a harmadik harmad előtt már csak egy gólra voltak a vendégektől. A 44. percben aztán egyenlítettek is, de ennek nem sokáig örülhettek, mert a 48. percben 6-4 állt az eredményjelzőn a Fehérvár javára. Az utolsó percekben mindkét oldalon esett még egy-egy gól, így az Ifj. Ocskay Gábor JA 7-5-re nyert.

Pénteken a KMH szoros meccsen győzte le 3-2-re a Slavija Ljubljanát: a szlovénok szereztek vezetést az első harmadban, de a másodikban a budapestiek fordítottak. Az 51. percben a hazaiak egyenlítettek, 40 másodperc múlva azonban Szécsi Patrik belőtte a KMH-győzelmet érő találatát. A Mladi Jesenice a 7. percben, emberelőnyben szerzett vezetést a MAC ellen, majd a második harmad első percében ugyancsak öt a négy ellen megduplázta előnyét. A budapestiek a harmadik harmadban szépítettek, de többre nem futotta tőlük, így 2-1-re kikaptak.

Szombaton a MAC a Slavija otthonában hátrányból fordítva győztek 3-1-re győzött, a budapestiek vasárnap a Villachhal játszanak. A KMH utóbbival mérkőzött szombaton, 5-1-es vereséget szenvedett, vasárnap a Mladi Jesenice ellen javíthatnak. A Debrecen Grazban lépett jégre, mindegyik harmadban 1-1 gólt szerezve 3-1-re diadalmaskodott. Vasárnap a Vasas a Vienna Capitalshoz látogat.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokságban a fent említett UTE?Vasas összecsapás mellett a lilák kedden a Pesterzsébetet fogadták, és 2-0-s győzelemmel tartották otthon a három pontot. A küzdelmek csütörtökön folytatódnak.

Eredmények:

2017. október 17., kedd:

UTE?Pesterzsébet 2-0

*EBYSL és U20-as bajnoki is.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában ? egyben a magyar bajnokság keretein belül ? szombaton a Győr a KMH-t fogadta, az ETO 7-1-re nyert. A MAC 5-0-ra diadalmaskodott Miskolcon, míg az UTE 3-2-re legyűrte a Vasast a fővárosi rangadón. Emellett a Fehérvár a Znojmóhoz látogatott, az EBEL-siker után 1 nappal az ifjúságiak is győztek a cseh városban, a 30:30-as kapura lövési mutató mellett 7-2-re nyertek.

U18-as bajnokság

Hét közben a Gepárd elszenvedte az eddigi legnagyobb vereségét az U18-as bajnokságban: a Csíkszereda 40-1-re nyert ellenük, az utolsó harmadban húsz találatot szerezve. Az óbudaiak a Vasas ellen sem úszták meg 10 alatt, az angyalföldiek 15-0-ra múlták felül őket. A Győr is nagyarányú, 12-0-s győzelmet aratott a Szeged-DAB ellen, míg a Fehérvár 6-0-ra diadalmaskodott a Csíkszeredával szemben.

A csíkiak a MAC-cal már sokkal szorosabb mérkőzést játszottak. Az 1-1-es első harmad után a másodikban a budapestiek átvették a vezetést, és 4-2 is állt a javukra az eredményjelzőn, a játékrész azonban 4-4-gyel zárult. Az 54. percben ismét előnybe kerültek, de a vendégek az 58. percben hosszabbításra mentették a meccset, amely végül szétlövéssel dőlt el: a Csíkszereda
6-5- re nyert.

A MAC a Debrecennel szemben is pontot vesztett, igaz, csak egyet. Ráadásul úgy, hogy a hajdúságiak kétszer is vezettek a rendes játékidőben, amely 2-2-vel zárult. A hosszabbítás nem hozott döntést, büntetőkkel a MAC nyert 3-2-re. A Pesterzsébet és a DVTK összecsapás a második harmad után még döntetlenre állt, de az utolsó harmadban a Farkasok legyűrték a Jegesmedvéket és 4-2-re nyertek. Az UTE ehhez képest simán legyőzte 5-1-re az Egerszegi Titánokat.

A hétvégi három meccs egyben EBJL-mérkőzés is.

U16-os bajnokság

Eddig egyik ellenfelének sem kegyelmezett a héten a Csíkszereda a serdülőbajnokságban: a Debrecent 6-0-ra, a Győrt 11-2-re, az UTE-t 5-1-re, a MAC-ot 8-4-re múlta felül. A csíkiak vasárnap a Pesterzsébettel játszanak.

A MAC ugyancsak könnyedén nyert 7-1-re a Debrecen ellen, ezzel szemben a Pesterzsébet megszorongatta az Ifj. Ocskay Gábor JA-t. Olyannyira, hogy az első harmad után még 3-1-re vezetett, és a fehérváriak csak a 36. percben érték utol, majd három perccel később fordított is. A szünet után aztán tovább növelte előnyét és végül 8-5-re nyert.

A legszorosabb meccset hétközben az UTE és a DVTK játszotta egymással: előbbi hiába vezetett kétszer is a rendes játékidőben, az 2-2-vel zárult. A hosszabbítás első percében aztán ismét a lilák voltak eredményesek, s így 3-2-re nyertek. Az UTE vasárnap a Debrecenhez látogat, a DVTK a Fehérvárt fogadja, míg a Győr a MAC-ot.

16:00 Győr?MAC Budapest

A B csoportban a Felcsík gázolt át egy kivétellel az eddigi vetélytársain: a Ferencvárost 15-1-re, a Szegedet 14-0-ra, az Egerszegi Titánokat 7-2-re győzte le. Szombaton az Ifj. Ocskay Gábor JA B megállította őket egy 5-1-es sikerrel. Az SZJA vasárnap a Dunaújvárosi Acélbikákkal játszik.

Az Egerszeg győzelmet is elkönyvelhetett hét közben, hiszen a KMH-t 6-0-ra múlta felül. A fehérváriak B csapata szintén magabiztosan, 5-1-re nyert a Ferencváros ellen. A DAB az első harmadban még tudta tartani a lépést a Vasassal, de a folytatásban a fővárosiak elléptek ellenfelüktől, s végül 10-5-re nyertek.

Vasárnap a Szeged az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t, a KMH a Vasast, a Ferencváros az Egerszegi Titánokat fogadja.

15:00 Ferencváros?Egerszegi Titánok

A C csoport hétközi meccsein az UTE 30-0-ra győzte le a Kazincbarcikát, a MAC B 9-1-re a Fradit. Vasárnap utóbbi a Gepárdot fogadja, előbbi Kazincbarcikára látogat.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokságban az UTE 2-0-ra győzött a Gepárd ellen. A Vasas Meltzer Regina 58. percben lőtt emberelőnyös góljával 4-3-ra nyert Győrben. Az Ifj. Ocskay Gábor JA 8-5-re legyűrte a Debrecent, míg a DVTK Jegesmedvék 3-2-es sikernek örülhetett a KMH otthonában. A Pesterzsébet és a MAC izgalmas csatát vívott egymással: utóbbi együttes a második harmad után 4-1-re vezetett, ám a Farkasok kiharcolták a hosszabbítást. A büntetőkből a MAC jött ki jobban és 5-4-re győzött.

KMH?DVTK Jegesmedvék 2-3

A II. Nyugati csoportban szombaton az az Egerszegi Titánok nem kímélte a MAC B-t, a zalaegerszegiek 10-2-re győztek. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B 3-1-re nyert a KSI ellen. A Dunaújváros kapott gól nélkül 8-0-s sikert aratott a KMH-val szemben.

A Keleti csoportban a Kiskőrös 5-3-ra győzött a Jászberény ellen az alföldi rangadón. A DVTK 13-1-re kikapott a Ferencvárostól, míg a fővárosi B csapatok meccsét az UTE nyerte 5-2-re a Vasassal szemben.

18:30 Vasas B?UTE B 2-5

A III. csoportban csütörtökön a Fradi 16-4-re győzte le a Hatvant. Szombaton a zöld-fehérek az ESMTK-hoz látogattak, és 13-1-re nyertek.

A Szigeti Bikák 9-1-re legyőzték a Hatvant, míg a Debrecen a Gepárd B-t 3-1-re gyűrte le. A Szeged továbbra is Dunaújvárosban játszik a jégpályája felújítása miatt, de így is 9-2-re verte a Kaposvárt.