DVTK Jegesmedvék?Crvena Zvezda 4-1

A magyar bajnok hozta a kötelező győzelmet szerb riválisával szemben.

A mérkőzés némileg gyorsabb tempóban kezdődött, mint a pénteki, ám ez nem járt látványosabb vagy izgalmasabb játékkal. Bő másfél perc elteltével Kulmala már ki is ült a büntetőpadra, de a Zvezda jóformán felállni sem tudott a támadó harmadban. Nem sokkal később a Jegesmedvék próbálgathatták előnyös játékukat, de ők sem mentek sokra. A második miskolci előny a 11. percben már sokkal veszélyesebb volt, de Rankovic jól védett. Teljes létszámban ? ahogy az elvárható volt ? a miskolci csapat dominált, be is szorította ellenfelét, amely azonban jobban védekezett, mint egy nappal korábban a spanyol bajnok. Hiába voltak meg a helyzetek, végül gól nélkül ért véget az első játékrész.

A második harmadból másfél perc telt el, amikor végre megtört a miskolci gólcsend: emberelőnyben Sakaris közelről vette be a belgrádi kaput (1-0). A vezető találat után a miskolciak felpörgették a tempót, sorra dolgozták ki a helyzeteket, alaposan megdolgoztatták Rankovicot, aki viszont állta a sarat. A 30. percben megduplázta előnyét a miskolci gárda: éppen letelt az emberfórjuk, amikor egy kapu előtti kavarodás végén Miskolczi juttatta át a korongot a gólvonalon (2-0). A 33. percben szépített a szerb csapat: 4 a 4 elleni játékban Brkusanin a kapunak háttal állva, fonákkal emelt a hosszú felső sarokba (2-1). A góltól vérszemet kaptak a belgrádiak, a következő percekben többször is eljutottak Kiss kapujáig, ám ott már elfogyott a tudomány. A harmad záró része ismét a magyar csapaté volt, ám a tavaly még a MOL Ligában védő Rankovic minden kísérletet meghiúsított.

A harmadik játékrészt góllal kezdték a Jegesmedvék: fél perc elteltével Galanisz középtávoli lövése akadt be (3-1). A gól után leült a meccs, a Miskolc kontrollálta a játékot, többet támadott, de nem voltak olyan élesek, mint amilyenek tudnak lenni egy kiélezettebb helyzetben. Az újabb gólra így csaknem 11 percet kellett várni, ekkor Pavuk volt eredményes (4-1). A harmad hátralévő részében is felborult a pálya, ám újabb gól már nem esett, maradt a 4-1-es eredmény.

A Jegesmedvék a Kontinentális Kupa második csoportkörében megszerezték újabb győzelmüket, így a továbbjutásról minden bizonnyal a vasárnap esti, Brassó elleni mérkőzés dönt majd.