Csak az egyik csapatnak van veszítenivalója

Kötelező a győzelem az UTE számára a péntek esti Erste Liga-fordulóban a Capitals II ellen.

Bár szemmel láthatóan nem érte még el az üzemi hőfokot az UTE, egyre jobban pörög a csapat a bajnokságban és a kupában is. Most két egymás utáni győzelemmel várják az újonc Vienna Capitals farmcsapatot. Hétfőn legyőzték az örök rivális Ferencvárost, szerdán Dunaújvárosban nyertek a Magyar Kupában. Szilassy Zoltán együttese lassan és szinte észrevétlenül az egyik legstabilabban védekező csapattá vált itthon. A legkevesebb lövést engedélyezik átlagban az ellenfeleknek, és a DVTK és a MAC mögött ők kapják a harmadik legkevesebb gólt meccsenként. Ez utóbbi mutató még jobb lehetne, ha sikerülne száműzni a figyelmetlenségeket, lazaságokat, amelyek már több gólt ajándékoztak az ellenfeleknek a szezonban. Péntek este is oda kell erre figyelni, amikor az ellenfél a mezőny végén szerénykedő újonc, a Vienna Capitals farmcsapata lesz.

A bécsiek eddig nagyon gyengén teljesítenek, legalábbis az eredményeket tekintve, bár mindig igyekeznek. Jóformán nincsenek légiósok, sem rutinos osztrákok, ám a fiatal játékosok nagy lelkesedéssel vágnak neki minden egyes mérkőzésnek, ami eddig a Brassó legyőzéséhez volt elegendő mindössze. A Vienna Capitals II legnagyobb gyengéje, hogy ahogy kiteszik a lábukat Bécsből, garantált a vereség, mégpedig viszonylag nagy különbséggel. Az első erdélyi túrájuk ebben a tekintetben némi változást hozott, még ha pontot nem is. A Brassó ugyan az első 6 percben lerendezte a meccset, és utána hátradőlt, de a mostanra remek formába lendült Csíkszeredának meg kellett szenvednie ellenük. Az UTE is számolhat vele, hogy a Capitals fiataljai nem fogják olcsón adni a bőrüket.

UTE–Vienna Capitals II 4-0

Az újpestiek kapott gól nélkül verték a bécsieket. Sikorcin megszerezte szezonbeli első gólját.

A mérkőzés első harmadában a Vienna Capitals II találta el többször az ellenfél kapuját, a bécsiek 14:10-re nyerték az erre vonatkozó mutatót, de ebben a 3 emberelőnyük is közrejátszott. Úgy tűnt, gól nélkül zárul az első játékrész, ám 12 másodperccel a vége előtt Cseter vezetéshez juttatta az újpestieket. A második húsz perc 2-2 kihasználatlan emberelőnyt hozott. A harmadik harmad egyértelműen a hazaiakról szólt, a lila-fehérek dűlőre vitték a mérkőzést. A 49. percben kettős emberelőnybe kerültek, amit egy perc múlva ki is használtak: Ropret passzából Sikorcin megszerezte szezonbeli első gólját. A hajrában újabb két találatot szereztek az újpestiek, Nagy Nilan 4 a 4 elleni játék során, míg Caládi üres kapura szerzett gólt. Az UTE 4-0-ra nyert, sikerével megerősítette helyét a dobogó 3. helyén.