Txuri Urdin?DVTK Jegesmedvék 0-5

A Jegesmedvék érvényesítették a jelentős különbséget és könnyedén győzték le a spanyol bajnokot.

A mérkőzés meglehetősen lassú és körülményes játékkal indult. A Jegesmedvék nehezen pörögtek fel, a spanyol bajnok erejét pedig nagyrészt felemésztette a védekezés. A játékrész csaknem fele eltelt úgy, hogy igazán veszélyes helyzetet láthattak volna a nézők. Aztán a 9. percben Miskolczi maradt egyedül a kapussal szemben, és 1 méterről nem hibázott (0-1). Másfél perccel később megkapta első előnyét a miskolci csapat, de nem tudott vele élni. Ami nem ment előnyben, sikerült teljes létszámban, a 14. percben növelték előnyüket a Jegesmedvék. Ezúttal Magosira nem figyeltek a spanyol védők, ő is egyedül nézhetett farkasszemet a Txuri Urdin hálóőrével, kivárt egy kicsit majd a vetődő kapus alatt csúsztatta a korongot a hálóba (0-2). Másfél perccel a vége előtt érkezett a harmadik miskolci találat: emberelőnyben Joe távoli lövése a kapu előtt tornyosuló játékosok lábai között talált utat a hálóig. Bár a kívülről úgy tűnt, hogy Tóth Adrián még beleért, a gólt végül a védő neve mellé írták a hivatalos jegyzőkönyvben (0-3).

A második harmad elején sem pörgött fel a játék, a nagy kérdések már eldőltek, és ez érződött a csapatokon. A 24. percben a Macik elcserélték magukat, jöhetett az első spanyol emberelőny, de a következő két percben finoman szólva sem volt gólveszély a levegőben. Ezt követően inkább a nem túl vehemens küzdelem dominált, a hoki szépségéből kevés részlet villant fel. A 31. percben jött a második spanyol előny, de ennek legizgalmasabb pillanata az volt, amikor Sakaris ugorhatott ki egy védővel a nyakán, de végül nem tudta kapura tenni a korongot. Ennek az esetnek az inverzét láthatták a nézők nem sokkal később, amikor miskolci fórban Arraras mehetett el szólóban, de Adorján védett. Gyorsan meg is bosszulták ezt a kísérletet a Jegesmedvék, hiszen még ebben az előnyben Sakaris, majd 46 másodperc elteltével ? immár teljes létszámban ? Joe mattolta a spanyol hálóőrt (5-0). Egyoldalú játék folyt a jégen, a San Sebastian nem tudott komoly ellenállást kifejteni. Az utolsó szűk négy percet előnyben játszhatták a Jegesmedvék, akik a gólhoz legközelebb Sakaris csilingelő kapuvasánál jártak.

A harmadik játékrész semmiféle változást nem hozott a játék képében. Az 51. percben a spanyolok ismét megkapták az esélyt a becsületgól megszerzésére, de harmadik, majd a gyorsan érkező negyedik előnyükkel sem tudtak élni. Sőt, az 54. percben Sakaris újabb magányos rávezetését hozta, de mellé lőtt. Az utolsó percekre néhány kiállítás hozott némi változatosságot, de az eredmény már nem változott, a miskolciak 5-0-ra győztek.

A Jegesmedvék egy erősen edzőmeccs színvonalú találkozón hozták a kötelező győzelmet a Kontinentális Kupa második csoportkörének első mérkőzésén.