Jason Morgan a MAC ellen bizonyíthat

A DAB újonnan kinevezett vezetőedzője szerdán még a játékosok neveit tanulgatta, pénteken már a címvédőt ostromló MAC lesz az ellenfele.

Papíron a fővárosi csapat a találkozó egyértelmű esélyese, amely azonban kisebb lejtmenetbe került a múlt hét végén, amikor a feljövőben lévő Csíkszeredától szenvedett vereséget, majd másnap a Brassó otthonában győzött 2-1-re. Hét közben aztán a Magyar Kupában 3-0-s győzelmet arattak a fehérváriak felett.

A DAB viharos napokon van túl, a Miskolctól elszenvedett kilátástalan 0-3 után a csapat menedzsmentje lefokozta David Musial vezetőedzőt, helyére leigazolta Jason Morgant, aki 2016-ban a Miskolci Jegesmedvékkel bajnokságot nyert, majd Debrecenben próbált szerencsét. Morgan az első meccsén hazai pályán kikapott az UTE-tól, de három nap alatt aligha lehetett csodát várni.

A tabella alapján nem is lehetne elképzelni simább meccset, mint a MAC dunaújvárosi vendégjátéka, hiszen előbbi felülről, utóbbi alulról helyezkedik el a második helyen, a kettőjük lévő különbség 10 meccs után 12 pont, a fővárosiak +18-as góllövési mutatójával szemben az Acélbikák mínusz 12-ese áll. Ezzel együtt ha Morgannek kevés ideje is volt az egyes játékhelyzeteket gyakoroltatni, azt azért nem árt nem szem elől téveszteni, hogy a DAB idei legnagyobb bravúrja éppen a MAC idegenbeli legyőzése volt.

Nagy Mark DABMAC2

Fotó: DAB

DAB–MAC 3-6

Öt és fél perc alatt rendezte le a mérkőzést a fővárosi csapat, Tomás Klempa mesterhármast ért el.

Nem kellett sok Tomas Klempának, hogy helyrebillentse a magához képest nem túl ponterős szezonkezdetet. A szlovák csatár, aki két évvel ezelőtt 48 meccsen 76 pontot szorgoskodott össze, tíz meccs után még csak 1+3-mal állt. A DAB elleni mérkőzés 9. percére már mesterhármast ért el, két perc múlva pedig már megduplázta pontjainak számát. Vendégszemszögből a pontot Nagy Krisztián tette fel az i-re, Majoross Gergely tanítványai egy ötperces rohammal és öt lőtt góllal eldöntötték a mérkőzést. A hazaiaktól csak Léránt René volt dicsérhető, a csatárként és hátvédként egyaránt bevethető játékos 1+1-gyel zárta a napot, a gólját még az első harmadban lőtte. A második játékrészre visszaállt a kapuba a második bekapott gól után lecserélt Duschek Dávid, az észt Koitmaa sem váltotta meg a világot. A középső játékrész már csendesebben folydogált, a DAB többet lőtt kapura, de gólt ezúttal is a MAC szerzett, Somogyi Balázs volt eredményes. Tíz perccel a vége előtt kozmetikázott az eredményen a DAB, de 6-3-nál közelebb már nem tudott férkőzni ellenfeléhez. Vereségével a dunaújvárosiak maradtak az utolsó előtti helyen, vasárnap Bécsbe látogatnak, míg a MAC második, nekik vasárnap újabb idegenbeli mérkőzésük lesz, Pesterzsébetre látogatnak.

dabmac
Fotó: A DAB Facebook-oldala

Elsősorban fejben vannak problémák

A DAB vezetőedzője csak a második és a harmadik harmadban látottakkal volt elégedett.

Jason Morgan (vezetőedző, DAB): “Tudtuk, hogy a MAC nagyon erős csapat, még úgy is, hogy olyan játékosok, mint Nagy Gergő nem voltak a péntek esti keretben. Azt kértem a fiúktól, hogy minden ütközést fejezzenek be, ezzel lehet csak kizökkenteni egy olyan szintű játékosokból álló csapatot, mint a MAC. Sajnos az első harmadban volt tíz perc teljes leállás, amit természetesen nem lehet megengedni, még gyengébb ellenfél ellen sem. A második és harmadik harmadban hiába tartották be a fiúk az utasításokat, az elején olyan mély gödörbe löktük magunkat, ahonnan nem tudtunk kimászni. Úgy érzem az elmúlt pár nap és a két mérkőzés után, hogy elsősorban fejben vannak problémák. Amikor valami rossz történik, akkor az egész csapat egy negatív hullámvölgybe kerül, a játékosok frusztráltak, idegesek lesznek, ami csak továbbront a helyzeten. Ezen kell elsősorban változtatnunk, mert a játékosok képességei alapján sokkal jobb ez a csapat, mint amit az eredmények tükröznek!”

Majoross Gergely (vezetőedző, MAC): ”Erősen kezdtünk, ahogy mindig akarunk. Ezután természetesen sikerült felszabadultan játszanunk. Határozottak voltunk, belementünk olyan ütközésekbe, amik fájnak, és amikbe nem mindig szoktunk, ennek köszönhető a ma esti siker.”

Erste Liga, 500 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Soltész, Pálkövi.
Duschek: 92,3% (Koitmaa: 57,1%)
Bálizs: 92,1% (#2465)