Gyerehokizni A Fehérvár átgázolt a MAC-on

Az Ifj. Ocskay Gábor JA meglepően nagy különbségű, 9-0-s győzelmet aratott a MAC felett az EBYSL-ben és ezzel együtt az U20-as bajnokságban. Az U16-os bajnokság B csoportjában ritkán látott izgalmakat hozott a Dunaújváros és az Egerszegi Titánok csatája.

EBYSL

Rangadónak indult, de már az első harmad után 4-0-ra vezetett a Fehérvár a MAC ellen. A budapestiek a folytatásban sem tudtak betalálni, miközben a hazaiak további öt gólt szereztek, s ezzel 9-0-ra kiütötték riválisukat az EBYSL-ben és egyúttal az U20-as bajnokságban is. A Debrecen ugyancsak gól nélkül maradt az UTE elleni mérkőzésen, a lilák 2-0-ra nyertek idegenben. A Vasas 2-0-ra is vezetett a Znojmo otthonában, de a csehek egyenlítettek, majd miután az angyalföldiek ismét előnybe kerültek, az 59. percben hosszabbításra mentették a meccset. A Vasas a 63. percben lőtte a 3-2-es győzelmet érő gólt, amely a meccsen triplázó Czakó Barna nevéhez fűződik. A Győr a második harmad után viszonylag nyugodtam mehetett az öltözőbe, hiszen 3-1-re vezetett a KMH ellen. A harmadik harmad mégsem lett az övék, sőt, a budapestiek zsinórban három gólt is lőttek, s ezzel 4-3-ra megnyerték a találkozót.

Az EBYSL-ben csütörtökön a Győr a Fehérvárt fogadja, a Vasas az UTE-hoz látogat. Utóbbi az U20-as bajnokságban kedden a Pesterzsébettel játszik.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában a KMH hiába szerzett vezetést az UTE ellen hazai jégen, végül a lilák magabiztosan nyertek 7-2-re. A Győr az első harmadban 3-1-es előnyben is volt a Fehérvárral szemben, de miután a hazaiak a 33. percben 4-3-ra fordítottak, nem volt kérdés, hogy megnyerik a találkozót: a második harmad végén már 7-3 állt a javukra az eredményjelzőn. A vége 9-4 lett.

A DVTK a második harmadban kétgólos előnyre tett szert a Znojmóval szemben, amely bár szépített az utolsó játékrészben, de egyenlítenie nem sikerült. A miskolciak 2-1-re nyertek. A Vasas a 15. percben már 4-0-ra vezetett a Villach ellen, az osztrákok aztán a második harmadban visszajöttek kettőre, de közelebb nem kerültek az angyalföldiekhez, akik 6-3-ra győztek.

U18-as bajnokság

Az U18-as bajnokságban a fentebb említett KMH?UTE és a Fehérvár?Győr találkozó mellett hétvégén a Gepárd a Debrecent fogadta, s most sem úszta meg kevés kapott góllal: a vendégek 17-3-ra nyertek.

A DVTK az első harmad után még 1-0-ra vezetett a Csíkszereda ellen, de a csíkiak a második harmadban fordítottak. A miskolciak a harmadik harmad első percében egalizáltak, de a vendégek az 52. percre már háromgólos előnyre tettek szert, s végül 6-3-ra nyertek.

A Csíkszereda a következő napokban sorrendben a Szeged-DAB-hoz, a MAC-hoz, a Gepárdhoz és a Fehérvárhoz látogat. Továbbá csütörtökön a Debrecen a MAC-ot, a Szeged-DAB a Győrt, a Pesterzsébet a DVTK, a Gepárd a Vasast fogadja.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokságban hétvégén az Ifj. Ocskay Gábor JA tízgólos, 12-2-es győzelmet aratott a Győr ellen. A Pesterzsébet és az UTE sokkal izgalmasabb meccset játszott egymással: a találkozó az első harmad után 2-2-re állt, a másodikban a lilák átvették a vezetést, de a Farkasok a 49. percben egyenlítettek. Sőt, 33 másodperccel a mérkőzés vége előtt megszerezték a 4-3-as győzelmet érő találatot.

Kedden a Csíkszereda a Debrecennel, szerdán a Győrrel mérkőzik. Ugyanezen a napon az UTE a DVTK-t, a MAC-ot, Debrecent, a Pesterzsébet az Ifj. Ocskay Gábor JA-t fogadja.

Győr?Csíkszereda

A B csoportban a Vasas magabiztosan győzte le 13-1-re a Szegedet, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA B 7-1-re a KMH-t. Ezzel szemben a Dunaújváros és az Egerszegi Titánok ritkán látott gólgazdag mérkőzést játszott egymással. Az első harmadban mindkét csapat birtokolta az előnyt, de a szünetre az újvárosiak mehettek 3-2-es vezetéssel. A második harmadban aztán az egerszegiek nemcsak fordítottak, de 7-3-as előnnyel fordultak az utolsó 20 percre. Bár a szünet után egyszer ismét betaláltak, az 50. percben már 8-8-ra állt a meccs. Az 56. percben a Dunaújváros át is vette a vezetést, de a vendégek végül hosszabbítása mentették a meccset. Abban az öt percben nem esett újabb gól, így az Acélbikák végül szétlövésben nyertek 10-9-re.

A Dunaújváros szerdán a Vasast fogadja, a zalaegerszegiek a KMH-t. Ugyanezen a napon a Ferencváros az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel játszik, a Szeged pedig a Felcsíkkal. Utóbbi kedden a Ferencvároshoz látogat.

Dunaújvárosi Acélbikák?Vasas

A C csoportban pénteken a Kaposvár 13-0-ra kikapott a MAC B-től, vasárnap azonban 23-1-re legyőzte a Kazincbarcikát. Az UTE B 7-1-es diadallal vitte el a három pontot a Fraditól.

Szerdán az UTE a Kazincbarcikával, a Ferencváros a MAC B-vel játszik.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságból pénteken még hiányzott egy csütörtöki mérkőzés eredménye: a Pesterzsébet kétszer is vezetett a Csíkszereda ellen, de utóbbi a második harmadban fordított, és előnyét megtartott a meccs végéig. Az 5-4-es vereségért a Farkasok másnap 2-1-es győzelemmel vágtak vissza. A Vasasnak ugyanez nem sikerült a Gyergyószentmiklóssal szemben: utóbbi a csütörtöki 6-2-es diadal után pénteken 2-1-re nyert. A gyergyóiak újabb két győzelemmel folytatták: szombaton hosszabbításban 3-2-re, vasárnap 8-4-re múlták felül a Pesterzsébetet. Az angyalföldiek pont nélkül tértek haza Erdélyből, miután a Csíkszeredától először 3-0-ra, majd 4-2-re kaptak ki.

Szombaton az Ifj. Ocskay Gábor JA magabiztosan nyert 14-0-ra a KMH ellen, a MAC 4-2-re múlta felül a Győrt. A Gepárd az első harmad után még 2-1-re vezetett a DVTK ellen, de utóbbi a második harmadban fordított. Az óbudaiak az 55. percben egyenlítettek, a miskolciak azonban az 56. percben, emberhátrányban belőtték a 4-3-as győzelmet érő gólt. A Debrecen és az UTE összecsapásán már a 15. percben kialakult a rendes játékidő eredménye, amely 1-1-gyel zárult. a hosszabbítás második percében Simon Levente lőtte be a lilák második gólját, amellyel 2-1-re nyertek.

Gyergyószentmiklós?Pesterzsébet 8-4

A II. Nyugati csoportban a Dunaújváros 18-0-ra kiütötte a KSI-t, az Egerszegi Titánok 9-0-ra nyert a KMH ellen. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B az első harmad után még 1-0-ra vezetett a Partizan ellen, de miután a második játékrészben fordítottak a szerbek, a fehérváriak futottak az eredmény után. Bár kétszer is egyenlítettek, végül 4-3-ra kikaptak.

A Keleti csoportban az UTE B 3-0-ra is vezetett a Sportország ellen, amely azonban a 36. percben egyenlített. Fordítani viszont már nem tudott, a lilák 6-4-re nyertek. A Jászberény a 8. percben szerzett vezetést a Vasas B ellen, amely öt perc múlva egyenlített, de a 19. percben ismét a jászságiak kerültek előnybe. Miután a folytatásban nem esett több találat, 2-1-re meg is nyerték a meccset. A DVTK B csak a második harmadban tudta tartani a lépést a Kiskőrössel, amely 6-2-re múlta felül ellenfelét.

Kiskőrös-Spartak?DVTK Jegemedvék B 6-2

A III. csoportban a Szeged 26-0-ra nyert a Hatvan ellen, a Kaposvár 7-1-re múlta felül a Gepárd B-t, a Debrecen 8-2-re a Ferencvárost, míg a Szigeti Bikák 7-3-ra az ESMTK-t. Csütörtökön a Hatvan a Ferencvárost fogadja. Az I. és a II. csoportban szombaton folytatódnak a küzdelmek.