Gyerehokizni Pontot vesztett a Vasas a Győr ellen

Az ETO a junioroknál lepte meg a piros-kékeket. A hétvégén a Fehérvár játszik rangadót a MAC-cal. Utóbbi az EBJL/U18-as bajnokságban könnyedén gyűjtött hat pontot hét közben.

EBYSL/U20-as bajnokság

Némi meglepetésre pontot vesztett a Vasas a Győr ellen az osztrák juniorligában és egyúttal az U20-as bajnokságban is. Az első harmadban a győriek szereztek vezetést, s bár a 34. percben az angyalföldiek nemcsak egyenlítettek, de fordítottak is, a vendégek a 47. percben egalizáltak. A rendes játékidő 2-2-vel zárult, a Vasas végül a hosszabbításban lőtt góllal nyert 3-2-re.

Rendkívül kiélezett meccset játszott egymással a KMH és az UTE. Az első harmad utolsó percében a lilák szereztek vezetést, a hazaiak azonban a második harmadban fordítottak. Csakhogy ennek nem sokáig örülhettek, meg a 38. percben már 3-2 volt az állás az UTE javára. Bár a KMH a szünet után azonnal egyenlített, az újpestiek az 55. percben győztes gólt lőttek, azzal nyertek 4-3-ra.

Szombaton az EBYSL-ben és az U20-as bajnokságban egyaránt rangadót játszanak: a Fehérvár a MAC-ot fogadja. Emellett az UTE a Debrecenhez, a KMH a Győrhöz, a Vasas pedig a Znojmóhoz látogat.

EBJL

A MAC Budapest két mérkőzést is játszott hét közben az osztrák ifjúsági ligában illetve az U18-as bajnokságban. Kangyal Balázs együttesének az UTE és a Vasas legyőzése sem okozott gondot: előbbit 9-1-re, utóbbit 7-1-re múlta felül.

Szombaton a KMH az UTE-t, a Fehérvár a Győrt fogadja ? mindkettő hazai bajnoki is ?, a DVTK-hoz a Znojmo látogat. Vasárnap a Vasas a Villach otthonában lép jégre.

U18-as bajnokság

A fentebb említett két mérkőzésen kívül csütörtökön az Egerszegi Titánok a Szeged-DAB-bal játszott. A zalaegerszegiek már a 6. percben 3-0-ra vezettek, de a vendégek nem adták fel és a 30. percben egy gólra zárkóztak fel (5-4). Egyenlíteniük azonban nem sikerült, s miután a harmadik harmadban a hazaiak még kétszer betaláltak, 7-4-re nyerték a találkozót.

A fenti két meccsen kívül szombaton a Gepárd a Debrecent fogadja. Vasárnap a DVTK a Csíkszeredával mérkőzik.

Eredmények:

Egerszegi Titánok?Szeged-DAB 7-4

16:30 Gepárd?Debrecen

12:00 DVTK Jegesmedvék?Csíkszereda

*EBJL és U18-as bajnoki is

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokság A csoportjában vasárnap a Pesterzsébethez az UTE, az Ifj. Ocskay Gábor JA-hoz a Győr látogat.

A B csoportban vasárnap a Vasas a Szegeddel, a Dunaújváros az Egerszeggel, a KMH az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel méri össze a tudását.

A C csoportban a Kaposvár pénteken a MAC B-t fogadja, vasárnap a Kazincbarcikához látogat. Ugyanezen a napon a Ferencváros az UTE B-vel mérkőzik.

U14-es bajnokság

Az U14-es bajnokságban csütörtöktől vasárnapig a Vasas és a Pesterzsébet erdélyi túrán szerepel, és oda-vissza megmérkőzik a Csíkszeredával és a Gyergyószentmiklóssal. Utóbbi csütörtökön 6-2-re múlta felül a Vasas A-t, a Pesterzsébet és a Csíkszereda találkozójának eredménye nem ismert.

Szombaton nemcsak ez a négy csapat lép jégre: a DVTK a Gepárd A-val, a Debrecen az UTE-val, a MAC A a Győrrel, a KMG az Ifj. Ocskay Gábor JA-val játszik.