Idegenben kellene ledolgoznia hátrányát a MAC-nak

A Visegrád Kupa-negyeddöntő első mérkőzésén az utolsó percben szerezte meg a győztes találatot a HK Nitra. Egy gól nem előny, de a szlovák csapat nagyon jó.

Az csoportkör legjobbja, a HK Nitra várja a MAC Budapestet a Visegrád Kupa negyeddöntőjének keddi visszavágóján. Augusztus óta sok idő telt el, a Nitra most nem az a félelmetes csapat, amely az előszezonban volt, de azért így is kőkemény ellenfél. A múlt hét szerdai 2-3-as odavágó óta két bajnoki van túl a gárda, mégpedig teljes kudarccal. Érsekújváron 6-4-re kaptak ki, majd hazai jégen a bajnoki döntő visszavágóján is vereséget szenvedtek a Banska Bystricától 7-1-re. A két kudarc vezéráldozatokkal is járt. Elbúcsúztak az előző idény közben leigazolt amerikai kapustól, Eric Hartzelltől, pedig tavaly remekelt a szezon második felében és a rájátszásban. Idén közel sem volt olyan jó a formája, az utóbbi két meccse pedig egészen pocsékul sikerült. Az Érsekújvár ellen 12 perc 52 másodperc után kellett lecserélni 0-2-nél, addig 75%-kal védett, a besztercebányaiak ellen pedig az első szünetben állt be, hogy aztán 10 perc 22 másodperc múlva, 7 lövésből kapott 4 gól, 42,58%-os teljesítmény után visszacseréljék az eredetileg kezdő Juraj Halót. Ugyancsak elbúcsúztak a kanadai?szlovák kettős állampolgár David Friedmanntól. A szélső 10 meccsen 2+3-at hozott össze, és ez nem bizonyult elégnek a klubvezetés szerint. Visszatért viszont Jakub Ruckay. A szlovák szélső utoljára 2015-ben játszott Nyitrán, és akkor kellemes emlékeket hagyhatott maga után, hiszen a tavalyi, nem annyira jó trencséni szezonja ellenére is leigazolták a másodosztályú HC Bratislavától.

5

Fotó: Mudra László

A MAC ugyancsak két bajnoki mérkőzéssel hangolt a visszavágóra. Pénteken nagyon jó mérkőzésen szenvedett vereséget a DVTK Jegesmedvéktől, míg vasárnap könnyed korcsolyázással egybekötött matinén verte a mindössze 15 mezőnyjátékossal felálló, 20 perc után teljesen elfáradó Vienna Capitals II-t. Majoross Gergely a bécsiek elleni mérkőzést követően arról beszélt, hogy némi módosítást és finomítást hajtottak végre a támadójátékon, és hogy végre sikerült mindenkinek a kért dolgokat megvalósítania. A vezetőedző elmondta, reméli, hogy erősebb ellenfelekkel szemben is működni fog ez. Ennek az első tesztje a nyitrai vendégjáték.

A mérkőzést a CHL szabályai szerint rendezik. Ez azt jelenti, hogy ha nyitrai győzelem vagy döntetlen születik 60 perc után, akkor a Nitra a továbbjutó. Ha kétgólos vagy nagyobb arányú MAC-győzelem lesz a vége, akkor a magyar csapat megy tovább. Egygólos MAC-győzelem esetén hosszabbítás jön 5 percig vagy az első gólig, 3 a 3 ellen. Ha nem születik gól, jön az 5 sorozat büntetőlövés, ha nincs döntés, felváltva addig lőnek büntetőket a csapatok, amíg az egyik körben valaki nem hibáz, míg az ellenfele igen.