Gyerehokizni Kapott gól nélküli sikerek az ifjúságiaknál

A MAC nyerte az Ifj. Ocskay Gábor JA elleni rangadót az U16-os bajnokságban. Az U18-as bajnokságban négy meccsen is shutouttal hozták le a találkozót a győztes csapatok.

EBYSL

Hét közben három magyar érdekeltségű meccset is játszottak az osztrák juniorligában. Nyernie csak a Fehérvárnak sikerült, amely 4-1-es győzelemmel hozta el a három pontot a Slavija Ljubljanától. A Győr az első harmad után 2-0-ra vezetett a Jesenice ellen, de a szlovénok a második harmadban egyenlítettek, sőt, fordítottak is. Habár a harmadik játékrész 3-3-as döntetlenről indult, az 52. percre már háromgólos előnyre tett szert a Jesenice és végül 7-4-re nyert. A Vienna is a harmadik harmadban múlta felül a KMH-t, hiszen a meccs az első két játékrész után még 1-1-re állt. A bécsiek 4-1-gyel szerezték meg a három pontot.

Szombaton a MAC a Salzburggal, vasárnap az Innsbruckkal mérkőzik. Az UTE a Jesenicéhez, a Debrecen a Slavijához, a Győr a Grazhoz látogat, míg a Vasas a Villachot fogadja.

U20-as bajnokság

Az U20-as bajnokság október 11-én folytatódik.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában szombaton a DVTK a Győrrel, a MAC a KMH-val, az UTE a Fehérvárral találkozik ? mindhárom mérkőzés egyben U18-as bajnoki is. Vasárnap a Vasas a Znojmo otthonában lép jégre.

Program:

*13:00 DVTK Jegesmedvék?Győr
*18:40 MAC Budapest?Hokiklub Budapest
*18:45 UTE?Fehérvár AV19

12:45 Orli Znojmo?Vasas

U18-as bajnokság

A hazai ifjúsági bajnokság csütörtökön játszott öt mérkőzése közül négy is shutouttal végződött: a Győr 3-0- ra nyert a Pesterzsébet ellen, a Fehévár 11-0-ra múlta felül a Szeged-DAB csapatát, a Vasas 4-0-ra az Egerszegi Titánokat, míg a DTVK 16-0-ra a Gepárdot.

A Debrecent két harmad választotta el attól, hogy csatlakozzon a fenti nyertes társasághoz. Persze elégedetlenek nem lehetnek a hajdúságiak, hiszen ha nem is kapott gól nélkül, de végig vezetve nyertek 3-2-re a Vasas ellen.

U16-os bajnokság

Szerdán rangadót játszottak a serdülőbajnokságban, a MAC és a Fehérvár összecsapása azonban kevesebb izgalmat hozott a vártnál. A budapestiek a második harmad elején már 2-0-ra vezettek, a folytatásban pedig tovább növelték előnyüket. Az Ifj. Ocskay Gábor JA-nak csak a szépítésre futotta, a MAC 5-3- ra nyert.

A másik két meccsen a 6-5-ös végeredmény volt a sláger. A Pesterzsébet és a Debrecen mérkőzésén az utolsó harmadig előbbinek állt a zászló, de 4-4 után a vendégek átvették a vezetést, s bár a Farkasok az 50. percben egyenlítettek, két perccel később a debreceniek belőtték a győztes találatukat. Az első harmad után a Győr még 3-1-re vezetett a DVTK ellen hazai jégen, de amikor a csapatok bevonultak a második szünetre, már 5-3 állt az eredményjelzőn a miskolciak javára. A harmadik harmad aztán megint a győrieké lett, az 59. percben sikerült kiegyenlíteniük, s így hosszabbításra mentve a meccset. Végül azonban be kellett érniük az egy ponttal, miután a Miskolc a 62. percben betalált a kapujukba.

Vasárnap a DVTK a Debrecent, a Pesterzsébet a Győrt, míg a Fehérvár az UTE-t fogadja.

17:30 Pesterzsébet?Győr

A B csoportban a KMH könnyedén győzte le 10-0-ra a Szegedet. A Ferencváros az első és a harmadik harmadban is döntetlenre végzett a Dunaújvárossal szemben, a másodikban azonban három gólt is kapott, miközben egyet sem ütött, így végül 7-4-es vereséget szenvedett. A Vasas a 19. percre 3-0-s előnyre tett szert az Ifj. Ocskay Gábor JA B-vel szemben, a fehérváriak azonban a 44. percben utolérték ellenfelüket. A fordításra azonban már nem futotta, sőt, az utolsó két percben az angyalföldiek kétszer is betaláltak, így 5-3-ra nyertek.

Vasárnap a Vasas az Egerszegi Titánok, a Dunaújváros a Szeged, a Ferencváros a KMH ellen lép jégre.

14:00 Vasas?Egerszegi Titánok

A C csoportban szerdán az UTE B 9-0-ra nyert a Gepárd ellen. Vasárnap az óbudaiak a MAC B-t, a Kazincbarcika a Ferencváros B-t, az UTE a Kaposvárt fogadja.