A Devils átgázolt a Senatorson

A New Jersey egy nyolcassal szórta meg az Ottawát. Auston Matthews triplázott, először kapott ki az Edmonton, továbbra is pont nélkül a Montreal.

Semleges helyszínen, a Prince Edward-szigeten rendezték a New Jersey?Ottawa mérkőzést, amely elsöprő Devils-sikerrel ért véget. A New Jersey már az első harmadban ötöt ütött, aztán nyolcig meg sem állt, így a vége tükörsima 8-1 lett. A meccs legjobbja a négy pontot (1+3) szerző Marcus Johansson volt, a svájci csodagyerek Nico Hischier pedig kettőt (1+1) szerzett.

devils

A Carolina 6-2-re nyert Edmontonban és ezzel megállította az eddig ötből ötöt nyerő Oilerst. A Canes két dolognak köszönheti a győzelmet: először is speciális egységei összesen négy gólt ütöttek, előnyben hármat, hátrányban kettőt, másodszor a Teuvo Teravainen, Jordan Staal kettősnek, akik egyaránt két gólt szereztek a mérkőzésen.

A New Jersey B csapata az Islanders vendége volt és nem meglepő módon 3-0-ra kikapott. A New York-iak kapujában Thomas Greiss 25 lövéssel ért shutoutot, de a másik oldalon Keith Kinkaid is kitett magáért 42 hárítással.

Hosszabbításban győzött a Rangers a Flyers ellen a Gardenben. A 3-2-re végződött találkozón a győztes gólt a korábban egy asszisztot jegyző Ryan McDonagh ütötte. A Flyers kedden hazai jégen vághat vissza.

A Boston a 10. percben már hárommal ment a Chicago ellen, így nem is lehetett más a vége, mint könnyed Bruins-győzelem. A 4-2-es győzelemből Patrice Bergeron és David Pastrnák egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Meglepetésre simán kikapott 4-1-re a Pittsburgh Detroitban. A Penguins nem állította nehéz feladta elé a Red Wings két kapusát, Jimmy Howard és Tom McCollum ugyanis együttesen csak 19 lövést kapott.

A Montreal 5-1-es vereséget szenvedett Torontóban és így az ötödik meccsén az ötödik zakóját könyvelhette el. Auston Matthews egy gólpasszt mellett mesterhármast ütött, Patrick Marleau pedig először volt eredményes kék-fehér szerelésben.

Patrik Laine két góllal és három gólpasszal a Winnipeg összes találatából kivette a részét a Calgary ellen. A Jets 5-2-es győzelmével véget ért találkozón a Flames még visszajött két gólos hátrányból, de a folytatásban képtelen volt tartani a finn szélsőt.

A Colorado ismét legyőzte a Dallast, a hazai 5-1 után most idegenben 4-2-re. Mikko Rantanen egy-egy góllal és gólpasszal zárt, a Jonathan Bernier, Szemjon Varlamov kapuspáros pedig 34 lövést védett.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO