A MAC veheti el az FTC veretlenségét

A forduló rangadójára kerül sor péntek este a Tüskecsarnokban, ahol a MAC Budapest a Ferencvárost fogadja. A zöld-fehérek az elmúlt két szezonban nem nyertek a MAC ellen.

A játékoskeret erősségének ismeretében meglepőnek lehet mondani, hogy milyen hullámzó teljesítménnyel kezdte a MAC Budapest a bajnoki idényt. Nemcsak a mérkőzések között, hanem a mérkőzések alatt is érezhető volt ez, jó és rossz periódusok követték egymást egy-egy meccsen belül is. Majoross Gergely vezetőedző nyilatkozataiban az egyik legfontosabb tennivalóként jelölte meg, hogy legyen stabilabb a csapat játéka, és hogy ne vigye el a csapatot a túlzott érzelem kiélezett helyzetekben. Hogy ebben sikerült előrelépni, azt az UTE elleni vasárnapi mérkőzés jelezte. A MAC nagyjából 40 percen keresztül higgadtabban játszott ellenfelénél, hibákra kényszerítette a lilákat és az így kínálkozó lehetőségeket ki is használta. Ugyanakkor a meccs második fele azt is megmutatta, hogy egy kellően eltökélten és összeszedetten játszó csapat tud nehéz perceket okozni Nagy Gergőéknek.

MACFTC

Hogy lesz-e kellően eltökélt és összeszedett a Ferencváros, az lehet a péntek este nagy kérdése. Az alapok mindenesetre megvannak ehhez. Greg Lindqvist csapata a Magyar Kupát is beszámítva öt tétmérkőzésen öt győzelemmel indította a szezont. A legtöbb gólt szerezte, a legkevesebbet kapta, és a legtöbb pontot szerezte. A Ferencváros négy forduló után hibátlanul áll a mezőny élén, és ilyen jó kezdésre a legvénebb Fradi-szurkolók sem nagyon emlékeznek. Az elmúlt 15 évben biztos nem történt hasonló. Ez még akkor is segít a zöldek önbizalmának, ha egyébként a sorsolásuk idáig kellemes volt, hiszen a Vienna Capitals farmcsapatával kétszer, a Fehérvári Titánokkal és a Dunaújvárossal egyszer-egyszer játszottak, ezen kívül megnyerték az UTE elleni derbit a Magyar Kupában. Hogy mindez pontosan mit is ér, az éppen péntek este derülhet ki, a mezőny egyik, ha nem a legerősebb játékoskeretével rendelkező MAC Budapest otthonában. Greg Lindqvist minden egyes mérkőzésen látott eddig javítani valót a játékban, de ahogy az idő telik, egyre jobban csiszolódnak a részletek, a közben megszerzett apró győzelmek pedig az élmezőnyben tartják őket.

Ha a Ferencváros pontot vagy pontokat szerezne, akkor mindenképpen pontelőnnyel vezetné továbbra is a bajnoki tabellát. Rendes játékidős MAC-győzelem esetén viszont az is elképzelhető, hogy a nap végén négy 12 pontos csapat álljon a liga élén. Amióta a MAC visszatért az élvonalba, összesen 11 tétmérkőzésen találkozott egymással a két csapat. Ezeken kivétel nélkül a MAC győzött, a Ferencváros összesen 1 pontot szerzett, miközben a MAC 32-t. Az összesített gólkülönbség 61-22 a MAC javára.

Fontos információ a Tüskecsarnokba érkező vendégszurkolók számára, hogy a találkozóra belépőt kizárólag a helyszínen, a mérkőzés napján válthatnak. A vendégpénztárak 18.00-kor, egy órával a meccs kezdete előtt nyitnak meg, a kapunyitással egy időben. A vendégszurkolók a 2-es számú, vagyis a vendégbejárat mellett található 6-os pénztárban válthatják meg jegyeiket, egységes, 1300 forintos áron. A csarnokon belül a vendégkispad felőli O, P, A szektorok a vendégszektorok, amelyek összesen 500 fő befogadására alkalmasak.

MAC–FTC 6-1

A szezon első négy meccsét megnyerte a Fradi, az ötödiken nagy vereségbe futott bele.

A Tüskecsarnokban ért véget Greg Lindqvist és csapata menetelése. Pedig nem kezdődött rosszul számukra a mérkőzés, azt lehet mondani, az első harmad forgatókönyvét jobbára a zöld-fehér együttes írta. Fegyelmezett, zárt védekezésével a MAC nem tudott sokat kezdeni. A legelején ugyan a hazaiak szereztek vezetést Brown révén, ám egy komoly egyéni hibát követően Dubek egyenlített a 8. percben.

A második harmadban nem lehetett az addig látott csapatokra ismerni. Majoross Gergely gárdája nagyon nyomott a gázpedálba, ezzel megoldhatatlan feladat elé állította a Fradit. A zöldek még kettős előnyben sem tudtak igazán építeni Bálizs kapuja előtt – a MAC első gólszerzője számára véget ért a mérkőzés, 5+20 perces büntetést kapott nyírásért. Terbócs előbb vezetést szerzett – a végén kiderült, hogy győztes gólt lőtt–, majd úgy iratkozott fel a gólpasszosok közé, hogy Tuominen bodicseke nyomán a Fradi-kispadra került, ám közben Somogyi a kapuba talált. Tóth Richárd a 37. percben már 4-1-re alakította az állást, sejthető volt, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A záró húsz perc már csak prológus volt a nem túl színvonalas meccshez. A szépszámú közönség látványos akciókat és komoly hibákat egyaránt láthatott a félig lezárt nézőterű Tüskecsarnokban. Gólt már csak a MAC lőtt, szépeket: Pozsgai Tamás néhány perc alatt duplázott, a hátvéd alakította ki a 6-1-es végeredményt.

Erste Liga, 1000 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Berkesi, Abonyi.
Bálizs: 96,8% (#2465)
Sevela: 82,6% (Pleszkán: 81,8%)