Gyerehokizni A Vasas nyerte az U20-as rangadót

A Győr nagyot küzdött a három pontért a Slavija Ljubljanával az EBYSL-ben.

EBYSL/U20-as bajnokság

Csütörtökön rangadót rendeztek az U20-as bajnokságban ? és egyben az osztrák juniorligában is ?, hiszen az előző szezont megnyerő MAC az ezüstérmes Vasast fogadta. A második harmad elején a hazaiak szerezték meg a vezetést, de az angyalföldiek rövid időn belül egyenlítettek. A szünetben 2-1 állt az eredményjelzőn a MAC javára, de a folytatás nem sikerült túl jól Fodor Szabolcs együttesének: a Vasas a 45. percben ismét egalizált, az 55.-ben átvette a vezetést, az utolsó másodpercekben pedig bebiztosította a 4-2-es győzelmét.

Ladányi Balázs vezetőedző a klub honlapján a következőket mondta a diadal után: “Végig úgy éreztem, és a srácok is, hogy ha azt játsszuk, amit elterveztünk, akkor jobbak vagyunk az ellenfelünknél. Voltak periódusok, amikor ez nem feltétlenül látszott, de voltak olyan szakaszok, amikor nagyon is. A harmadik harmadra a srácok mindent egy lapra feltéve jöttek ki, és olyan játékot nyújtottak, mint amit az elmúlt másfél hónapban még nem. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, ez fontos visszaigazolás, hogy jó úton járunk. Kiemelhetnék játékosokat, de nagyon hosszú lenne a lista, ezt a sikert tényleg a csapat érte el, mindenki hozzátette a magáét a győzelemhez.”

Ugyanezen a játéknapon a Fehérvár könnyedén győzte le 7-0-ra a KMH-t, míg az UTE a Győr ellen aratott magabiztos, 7-1-es győzelmet. Az EBYSL-ben a Debrecen nem járt sikerrel a Znojmo ellen, miután 3-0-s vereséget szenvedett. A MAC nem nyalogathatta sokáig a sebeit, hiszen szombaton már az UTE-val mérkőzött az osztrák ligában. Bár a lilák az utolsó tíz percben kétszer is betaláltak, utolérni már nem sikerült ellenfelüket, amely az 50. percben már 4-0-ra vezetett, s végül 4-2-re nyert.

Vasárnap a Fehérvár újabb shutouttal hagyta el a jeget az EBYSL-ben, ezúttal a Villachot múlta felül 5-0-ra. A Győr hatalmasat csatázott a Slavija Ljubljanával: 2-0 után a szlovénok egyenlítettek, s bár a magyar csapat visszavette a vezetést, a harmadik harmad előtt 3-3-ra állt a meccs. A Győr aztán mindjárt a szünet után betalált, majd az utolsó fél percben beállította az 5-3-as végeredményt.

A hazai U20-as bajnokságban a Vasas a DVTK-hoz látogatott és újabb három ponttal gazdagodott, miután 3-1-re legyőzte a miskolciakat.
Csütörtökön EBYSL és egyben U20-as bajnokin a Vasas a Debrecent, a Fehérvár a Győrt, az UTE a MAC-ot fogadja. Az Znojmo ezúttal a KMH-hoz látogat.

EBJL

A Fehérvár az osztrák ifjúsági ligában is nagyarányú győzelmet aratott, a KMH-t 12-1-re múlta felül. Ahogy ez a meccs, úgy a Győr és a MAC találkozója is egyben U18-as bajnoki volt. A győriek hiába szereztek vezetést már az első percben, végül 5-2-es vereséggel hagyták el a jeget. Ugyancsak három pontot gyűjtött mindkét bajnokságban a DVTK, amely a 49. percben már 4-0-ra vezetett a Vasas ellen, s végül 4-2-re nyert.
Az UTE a Znojmót fogadta az EBJL-ben, s bár a végére szorossá tette a meccset, a csehek végig vezetve, 4-3-ra győztek.

Az osztrák ifjúsági liga pénteken folytatódik.

Eredmények:

*Győr?MAC Budapest 2-5
*DVTK Jegesmedvék?Vasas 4-2
*Fehérvár AV19?Hokiklub Budapest 12-1
UTE?Znojmo 3-4

U18-as bajnokság

A fent már említett szombati mérkőzések mellett csütörtökön a hazai ifjúsági bajnokságban a Debrecen az Egerszegi Titánokat fogadta. A hazaiak a második harmadban döntötték el a meccset, miután a gól nélküli első harmad után háromszor is betaláltak. A harmadik játékrész 1-1-gyel zárult, a meccs pedig 4-1-es debreceni győzelemmel. A Farkasok bekebelezték a Gepárdot: a pesterzsébetiek 20-0-ra diadalmaskodtak odahaza az óbudaiak ellen.

A héten a Csíkszereda is bekapcsolódik az U18-as bajnokságba. Hétfőn a Gepárddal találkoztak volna, de a meccset végül nem játszották le. Az eredményről a Versenybíróság dönt. Kedden a csíkiak a KMH-hoz látogatnak, miközben a Debrecen a Vasast fogadja.

Csütörtökön a Csíkszereda az UTE-val csap össze, Pesterzsébetre a fehérváriak, Zalaegerszegre a miskolciak látogatnak. A Szeged és a Dunaújváros közös csapata a KMH-t fogadja.

U16-os bajnokság

A serdülőbajnokságban a DVTK és az UTE játszott egymással izgalmas mérkőzést. Az utolsó harmad előtt a miskolciak még 2-1-re vezettek, és előnyüket az 51. percig tartották is. Akkor azonban a lilák egy perc alatt kétszer is betaláltak, s bár a hazaiak gyorsan egyenlítettek, végül az újpestiek 5-3-ra nyertek.

Ezzel szemben a fehérváriak könnyedén nyertek 7-1-re a Pesterzsébet ellen és a MAC is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a Debrecennel szemben, amelyet 7-3-ra győzött le.

Hét közben igazi nagyüzem lesz az U16-os bajnokság A csoportjában: a Csíkszereda sorrendben a Győrrel, a Pesterzsébettel és az Ifj. Ocskay Gábor JA-val megmérkőzik. A fehérváriak emellett szerdán a DVTK-t is fogadják, a győriek pedig a MAC-hoz utaznak. Az UTE a Debrecennel csap össze.

17:00 Ifj Ocskay Gábor JA?Csíkszereda

A fehérváriak a B csoportban is nagyarányú győzelmet arattak, a Ferencvárost 6-0-ra győzték le. A KMH-t ugyancsak nem tudta megszorongatni a Zalaegerszeg, a budapestiek 6-1-re nyertek.

A Vasas és a Dunaújváros rendkívül fordulatos mérkőzést játszott egymással. A 40. percig utóbbi futott az angyalföldiek után, a második harmad utolsó percében azonban nemcsak egyenlítettek az újvárosiak, de fordítottak is. A Vasas aztán a szünet után egyenlített, de a vendégek ismét megszerezték a vezetést, amit az 52. percig tartottak. A hazaiak aztán négy perc alatt háromszor is betaláltak, így végül 7-5-re megnyerték a találkozót.

A B csoportban kedden a fehérváriak a Szegedet fogadják, szerdán az Egerszegi Titánok a Ferencvárossal, a Vasas a KMH-val, a Felcsík a Dunaújvárossal mérkőzik. Az erdélyi csapat csütörtökön a Vasashoz látogat.

18:00 Vasas?Székelyföldi JA

A C csoportban vasárnap a Gepárd 10-5-re nyert a Partizan ellen, a MAC B 20-0-ra múlta felül a Ferencvárost.

Szerdán a MAC B a Kazincbarcikát, a Gepárd a Ferencvárost fogadja.

19:00 Gepárd?Ferencváros

A Magyarországon lejátszott mérkőzések többsége az alábbi linken teljes egészében megtekinthető.