Wehrsék továbbra is veretlenek az EBEL-ben

Az Innsbruck már a második helyen áll. Csányiék ismét győztek, Sebők Balázsék nem bírtak a Turku NHL-es kontingensével, Fektiék győzelemmel kezdték az Alpesi Ligát, Feketéék viszont kikaptak a Fassa otthonában.

Sebők Balázsék hazai pályán kaptak ki a Turku csapatától. Az első harmadban még 1-0-ra vezettek, ám aztán a középső periódusban átvette a vezetést az ellenfél. A hazai összekapták magukat a záró húsz percre, öt és fél perc alatt két gólt lőttek és visszavették az előnyt. Végül aztán győzött a nagyobb tapasztalat a 140 NHL-meccsel rendelkező Tomi Kallio második gólját szerezve az utolsó percben egyenlített. Az első asszisztos a 678 NHL-meccsen pályára lépő Henrik Tallinder adta. A hosszabbítás nem ment végig, a harmadik percben bevitte a mindent eldöntő találatot a Turku, Kallio ennél a gólnál szerezte aznapi harmadik pontját, a gólt az NHL-ben szintén több szezont lehúzó kanadai Eric Perrin szerezte, beállítva a 3-4-es végeredményt. Sebők a harmadik sor centereként lépett pályára, pontot nem szerzett, a KalPa egy pontot szerzett, ezzel két helyet visszacsúszva 9. helyen áll a tabellán.

Kevin Wehrs csapata, az Innsbruck hazai pályán nyert az EBEL-ben még nyeretlen Medvescak ellen. Az első harmadban szinte állva hagyta ellenfelét az Innsbruck, 3-0-ra nyerték ezt a periódust. A horvát csapat ugyan már 23. percben betalált, de a további felzárkózás nem sikerült, 3-1-re nyertek a hazaiak.Kevin Wehrs a harmadik gólnál volt első asszisztos, +2-vel zárt a 62-es, csapata továbbra is veretlen a bajnokságban, amelyben a második helyen áll.

wehrs

Némileg szokatlan módját választotta a felzárkózásnak a Heilungcsiang a Rjaza elleni hazai meccsen az orosz másodosztályban. Az történt, hogy az első harmadban a vendégek elhúztak 3-0-ra, amire a hazaiak a középső játékrészben két emberhátrányos góllal válaszoltak. Mivel pedig a speciális védekező egységek két találata között egyszer egyenlő létszám mellett is eredményesek voltak, így 3-3-ról indulhatott az utolsó húsz perc. Ebben sokáig nem esett gól, de másfél perccel a rendes játékidő vége előtt a hazaiak megszerezték a mindent eldöntő negyedik találatot és 4-3-ra nyertek. Csányi Karol nem szerzett pontot, csapata a kilencedik helyen áll.

Fekti Ádámék a többiekhez képest kicsit később, csak szombaton kezdték meg a bajnoki küzdelmeket az Alpesi Ligában. Az első meccsen a Kitzbühel a HK Olimpija csapatát fogadták és esélyt sem adtak ellenfelüknek. Minden harmadban betaláltak, egyetlen harmadban sem kaptak gólt, így a vége 5-0 lett a javukra. Fekti a harmadik sor szélsőjeként kapott szerepet, pontot nem szerzett. A liga másik magyar érdekeltségű meccsén a Feldkirch 3-2-re kikapott a Fassa Falcons otthonában. A meccs felénél még 2-2 volt, a döntő gól az 59. percben esett. Fekete Dániel nem szerzett gólt. A tabellán a Kitzbühel az 5., a Feldkirch a 10. helyen áll.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2017/18:

Név Csapat Liga H M G A P
Bartalis István Schwenningen DEL (GER-1.) 12. (14) 3 0 0 0
Christopher Bodo  Lausitzer Füchse DEL2 (GER-2.) ? ? ? ? ?
Karol Csányi KRS Heilungcsiang VHL 9. (27) 3 0 1 1
Fekete Dániel VEU Feldkirch Alpesi Liga (AUT-2.) 10. 2 0 0 0
Fekti Ádám Kitzbüheler EC Alpesi Liga (AUT-2.) 5. 1 0 0 0
Galló Vilmos Timra IK Allsvenskan (SWE-2.) ? ? ? ? ?
Hári János ? ?
Hári Norbert Nidaros NOR-2. ? ? ? ? ?
Hetényi Zoltán Knoxville Ice Bears SPHL ? ? ? ? ?
Izsák Róbert Furuset NOR-2. ? ? ? ? ?
Kalvin Sagert Gherdeina Alpesi Liga (AUT-2.) 6. 1 0 1 1
Andrew Sarauer Villach EBEL (AUT-1.) 3. (12) 3 1 2 3
Sebők Balázs KalPa Liiga (FIN-1.) 9. (15) 4 0 1 1
Sofron István Wichita Thunder ECHL ? ? ? ? ?
Vay Ádám Iowa Wild AHL ? ? ? ? ?
Kevin Wehrs Innsbruck EBEL 2. (12) 3 1 1 2

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma), M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. Dőlt betűs név=már nem légiós. Vay esetében az G jelű oszlop a kapott gólok számát, az A a hárított lövésekét, a P pedig a a védési hatékonyságot, százalékban kifejezve.

Cimkék: , , , , ,