Nyeretlen bécsiek fogadják a veretlen Ferencvárost

A két klub öt nappal ezelőtt 6-0-ra végzett egymással. A bécsiek várhatóan új kapust tesztelnek.

A ligaújonc két forduló után 0 ponttal és 1-9-es gólkülönbséggel áll a tabella utolsó helyén. Az első meccsen sokáig jól tartották magukat az UTE ellen, bár játékban nyilván nem tudták felvenni a versenyt a minimum dobogóra vágyó újpestiekkel szemben. Idegenben már közel sem voltak ennyire meggyőző, a Fradi otthonában 6-0-s vereségbe szaladtak bele. A csapattól előzetesen várható volt, hogy ésszerű keretek között fokozatosan erősítenek majd szezon közben, hiszen nehéz elsőre bemérni egy számukra ismeretlen liga erősségét. Ennek első jeleként máris új kapust tesztel a csapat. Henri Viitala Finnországból, a kapusképzés csúcsáról érkezett Bécsbe, 195 centi magas és 86 kiló, tehát az atletikusságával biztosan nem lesz gond.

Henri-Viitala

A Fradi parádésan kezdte a szezont, gólzáporos győzelmekkel lépett túl a Titánokon (8-1) és a Vienna II-n is, majd a Magyar Kupa első fordulójában derbit nyert az UTE ellen, ami nyilván kellő önbizalmat adhat a csapat számára. Ezzel együtt nem árt az óvatosság, Greg Lindqvist vezetőedző már 6-0-s siker után is megjegyezte, hogy az eredmény ellenére a Caps fiataljai keményen küzdöttek, ez a mentalitás főleg hazai pályán lehet számukra eredményes. Ezzel együtt a Fradi számára minden feltétel adott, hogy a harmadik forduló után is vezessék a ligatabellát. A bécsiek a vasárnapi összecsapás után elsősorban abban látták a két csapat közti különbséget, hogy a fiatalok nem tudták kihasználni a helyzeteiket. “Ez lesz az egyik súlyponti játékelem, amin megpróbálunk javítani” – nyilatkozta akkor a meccs után Christian Dolezal, a Capitals farm edzője.

Vienna Capitals II–FTC 4-6

A magabiztosan vezető Ferencváros visszavett, és ez kis híján a három pontjába került Bécsben.

Virág, Könczei és Shupe révén a második harmad elején már 3-0-ra vezetett a bécsieket az első meccsen halomra verő FTC. Ám ekkor az osztrák csapatban játszó Szabad Kevin és sora vezetésével hat perc alatt egyenlített a sárga-fekete csapat. A harmadik gólt Szabad készítette elő, ez volt a magyar utánpótlás-válogatott csatár első pontja felnőtt bajnokságban. Szappanos a következő percben visszavette a vezetést, de az EBEL-keretből visszajátszó Nissner a 43. percben újra csak egyenlített.

A hajrá izgalmasan alakult, de a rutin győzött. Szappanos Dávid második gólja az 56. percben érkezett, ez győzelmet jelentett a zöld-fehéreknek. Tendler üres kapus találata nyomán alakult ki a 6-4-es végeredmény.

A mérkőzés bebizonyította, hogy nem lehet félvállról venni a nagyon lelkes és gyors bécsi csapatot.

A Vienna Capitals II-nek három meccs után még nincs pontja, az FTC pedig csatlakozott az UTE-hez, a két tradicionális fővárosi csapat egyaránt hibátlan mutatóval, 9 ponttal áll a tabella élén.

Erste Liga, 224 néző. Játékvezetők: Németh, Németh, Berkesi, Pálkövi.
Zimmermann: 81,5% (Tschrepitsch)
Sevela: 88,6% (Pleszkán)