Első góljaira és pontjaira vár a Brassó

A Titánokat fogadják Mihály Árpádék, akik előző nap Csíkszeredán bizonyították, bárki ellen képesek nyerni.

A péntek esti meccsek után három csapat áll pont nélkül az Erste Ligában, a Vienna Capitals II és a Csíkszereda mellett a másik erdélyi csapatnak, a Brassónak sincs még pontja, igaz, ők még csak egy meccset játszottak, azt rögtön a címvédő DVTK ellen. Akkor sima 3-0-s vereséget szenvedtek hazai pályán, szombaton egy egészen másik feladattal kell megbirkózniuk, amikor a Titánokat fogadják. A fehérváriak jóleső fáradtsággal a lábakban érkeznek a Cenk aljára, hiszen előző nap egy utolsó percben lőtt góllal legyőzték a Csíkszeredát, és megszerezték idei első győzelmüket. Egy újabb győzelemmel összejönne a 100%-os erdélyi hétvége, ami az elmúlt évek tapasztalatai alapján még a combosabb csapatok számára sem egyszerű feladat. Ez azonban nem lesz egyszerű a tapasztalt hátvédek és csatárok egész sorát felvonultató Brassó ellen, amely azonban eddigi egyetlen mérkőzésén még gólt sem tudott lőni.

Brassó–Fehérvári Titánok 6-3

A Corona a fehérvári Erste Liga-csapat ellen szerezte meg szezonbeli első pontjait.

A Fehérvári Titánok jól kezdték a brassói mérkőzésüket, az első harmadban többet lőttek kapura, ezek közül Kiss Patrik lövésével szemben tehetetlen volt Tőke Zoltán. A második játékrészben hengereltek a hazaiak: Maksims Sikorovs egyenlített, 22 másodperc múlva Robert MacMillan fordított, a folytatásban pedig Evan Stoflet és Mihály Árpád is betalált Kornakker Dániel kapujába. A záró húsz percben újabb 2-2 gól született, a 6. brassói gól után Kornakker helyére Szeles Martin érkezett a Titánok kapujába, aki mind az 5 brassói lövést védte. A Corona Brassó a 6-3-as sikerével megszerezte szezonbeli első győzelmét, míg a fehérváriak a csíkszeredai siker után egy nappal vereséget szenvedtek.

A jobb csapat nyert

A Titánok másodedzője szerint a lövések minősége jelentette a különbséget a szombati mérkőzésen.

Martin Lacroix (vezetőedző, Brassó): ”Elégedett vagyok a mérkőzéssel, nagyon sok energiát fektettünk be a játékba. Az első harmadban megszerezte a vezetést a Fehérvár, de nem estünk pánikba, igyekeztünk minél több gólszerzési lehetőséget kialakítani. Örülök annak, hogy sok gólt szereztünk, a fiúk keményen dolgoztak az edzéseken és a ma esti mérkőzésen is. Jó meccs volt, a közönség reakciója pedig olyan volt, amilyet már rég hiányoltam.”

Hegyi Ádám (másodedző, Fehérvári Titánok): ”A jobb csapat nyert, gratulálok a Brassónak. A véleményem szerint az a három perc döntötte el a pontok sorsát a második harmadban, amikor három gólt is kaptunk. Az ilyesmi nem fér bele, meg kell értenünk, mi történt, de fiatal csapatunk van, tanulnunk kell ebből is. A lövések minősége jelentette a különbséget. Mi is sokat lőttünk, de ezek közül kevés ment kapura. De annak örülünk, hogy a pénteki, csíkszeredai győzelmünkkel legalább három ponttal zártuk a túrát.”