Gyerehokizni A Znojmo legyőzte a Győrt és a Fehérvárt

Lejátszották az EBYSL és az EBJL első fordulóját a hétvégén. A juniorok között az Ifj. Ocskay Gábor JA, míg az ifjúságiaknál a Győr kapott ki drámai körülmények között a csehektől.

EBYSL/U20-as bajnokság

Az osztrák juniorbajnokság szezonnyitó fordulójában három olyan meccset is játszottak, amely eredménye a magyar bajnokságba is beleszámít. A KMH hazai jégen egészen a második harmad hajrájáig remekül tartotta magát a MAC-cal szemben, a 38. percben azonban 30 másodperc alatt két gólt is kapott, így 2-2-ről gyorsan 4-2-re módosult az állás. A vendégek az utolsó tíz perc kezdetén még kétszer betaláltak, ezzel beállítva a 6-2-es végeredményt. Galántai Richárd és Csicsák Erik is két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

A Debrecen a harmadik harmad elején már 4-0-ra vezetett a Győr ellen hazai jégen. Bár a folytatásban a vendégek kétszer is betaláltak, a hajdúságiak győzelmét nem veszélyeztették: a vége 5-2 lett. Az első harmad után még 2-1-re állt a Vasas és az UTE csatája előbbi javára, s bár arra lehetett számítani, hogy a folytatás nagy izgalmakat tartogat, végül az angyalföldiek a második harmadban további két góllal növelték az előnyüket. A lilák az utolsó harmadban még betaláltak, de a hazaiak győzelme nem forgott kockán: a Vasas 4-2-re nyert. Ebből
Czakó Barna két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét.

A Fehérvár hiába vezetett már 2-0-ra is idegenben a Znojmo ellen, a csehek a második harmad végén szépítettek, a harmadikban pedig megfordították a meccset, így 3-2-re diadalmaskodtak.

U20-as bajnokság

A hazai juniorbajnokság mezőnye az előző kiíráshoz képest kilenccsapatosra bővült. A tavalyi hét közül az Egerszegi Titánok idén nem indult, a bajnoki címvédő MAC Budapest, az ezüstérmes Vasas, a bronzérmes Fehérvár, a negyedik Debrecen, valamint a KMH és a DVTK Jegesmedvék mellé újoncként belépett az UTE, a Pesterzsébet és a Győr. A fentebb említett, már három lejátszott meccs után szerdán a Pesterzsébet a Debrecent, a DVTK a Fehérvárt fogadja.

Program:

2017. szeptember 6., szerda:
15:30 Pesterzsébet?Debrecen
17:10 DVK Jegesmedvék?Ifj. Ocskay Gábor JA

EBJL/U18-as bajnokság

Gólgazdag meccseket hozott az osztrák ifjúsági liga első fordulója. A magyar csapatok közül a legsimább győzelmet a MAC aratta, amely hazai jégen 5-0-ra nyert az UTE ellen. A KMH a meccs feléig szorongatta a Vasast, az angyalföldiek azonban a folytatásban felülkerekedett ellenfelén, és 9-4-es diadallal hozta el idegenből a három pontot. A Ferencvárosból érkezett Kadarkúti Dávid három góllal és két gólpasszal, míg Matusek Bálint két góllal és három gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. A Fehérvár ugyancsak idegenben nyert, a DVTK ellen végig vezetve, 4-2-re. Ez a három meccs egyben U18-as bajnoki is volt.

A Győr hatalmasat küzdött hazai jégen a Znojmóval. A csehek a meccs felénél már 5-2-re vezettek, sőt, az 49. percben még 7-3 szerepelt az eredményjelzőn a javukra. A győriek azonban onnan felállva, az 59. percben egyenlítettek, a Znojmo azonban fél perccel a meccs vége előtt beállította a 8-7-es végeredményt.

Vasas?UTE

A Magyarországon lejátszott mérkőzések többsége az alábbi linken teljes egészében megtekinthető.

Cimkék: , , , , ,

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN