Három pont termett a magyar csapatoknak a Visegrád Kupában

A DVTK komoly győzelmet aratott az Érsekújvár felett, a Fehérvár pontot rabolt a Nyitrától, az idegenben játszó MAC és UTE viszont kikapott.

A helyzeteivel remekül gazdálkodó DVTK Jegesmedvék megszerezte második Extraliga-skalpját is a Visegrád Kupában. A két csapat nagy elánnal, remek tempóban kezdte a mérkőzést. Az első percek kiegyenlített játékot hoztak, kevés helyzettel. Feltűnően sok volt a rossz passz, a játékosok gyakran egymás hibáiból kerültek helyzetbe. A harmad közepe felé haladva az Érsekújvár alakított ki enyhe fölényt, ami főként a lövések számában jelentkezett, de Adorján Attila magabiztos volt. Habár a vendégek támadtak többet, mégsem találták a masszív miskolci védelemben a rést. A 15. percben a meccs első emberelőnye a Miskolcé lett, amit 10 másodperccel a vége előtt sikerült kihasználni: Jed Rusk az üresen maradt kapura lőhetett, és a korong a két kapuvasat is érintve csúszott a hálóba (1-0). Két perc múlva a vendégek gyakorolhatták ezt a speciális játékhelyzetet, de ők nem tudták tartalommal megtölteni a rendelkezésükre álló időt.

A második harmad egy hazai emberfórral kezdődött, ám ebben nem sikerült igazán veszélyes helyzetet kialakítani. Sőt a büntetőpadról visszatérő Jiri Cetkovsky lefülelt egy rossz átadást és szólóban léphetett ki, de lövését hárította Adorján. Továbbra is az Újvár diktálta a meccs tempóját, de a miskolci védekezést nem tudták kellő mértékben megbontani, a kapuig eljutó lövésekkel pedig Adorján elbánt. A 30. percben ? nagy vendég nyomás alatt ? váratlanul növelte előnyét a Miskolc: egy kék vonalas lövésbe Galanisz Nikandrosz ért bele a kapu előtt, és a korong védhetetlenül vágódott a hálóba (2-0). A játékrész második fele inkább a kiállításokról szólt mindkét oldalon, de az eredmény nem változott.

dvtk
Fotó: dvtk.eu

A harmadik harmadot az újváriak kezdhették emberelőnyben, de ez is csak a sikertelen próbálkozások számát növelte. Ezt követően nagy küzdelem alakult ki, a felek minden korongért megharcoltak, de a nézők így sem unatkozhattak. Az 50. percben egy furcsán pattogó korong került Anssi Rantanen elé, aki kilőtte a jobb sarkot (3-0). Két perccel később emberelőnybe kerültek a vendégek, és Stefan Mikes váratlant húzott: időt kért és lehozta a kapusát, hogy kettős előnybe legyenek, ám ezt négy másodperc múlva meg is bánta. Az első buli után ugyanis Láda Balázshoz került a korong, aki az alapvonalról emelt a vendégkapuba (4-0). Az 56. percben tíz másodperc alatt Vladimir Kovac három közeli lövést kapott, de mindegyiket óriási bravúrral védte. A két csapat legjobbjának Adorjánt, illetve a kanadai Matt Prapavessist választották meg.

A Jegesmedvék bombaformában játszanak, és egymás után már a második extraligás ellenfelüket verték meg.

DVTK Jegesmedvék?HC Nové Zámky 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Miskolci jégcsarnok 910 néző
Vezette: Juhász, Varjú, Kormos, Pálkövi

Gól: Rusk, Galanisz, Rantanen, Láda ill., senki
Kiállítás: 12 perc illetve 16 perc

DVTK Jegesmedvék: Adorján ? Gőz, Rusk, Rantanen, Köllő, Galanisz, Lukacevic, Kulmala, Pavuk, Bernáth, Karda, Láda, Ritó, Tóth, Sakaris, Albert, Vas, Leppanen, Vojtkó, Miskolczi, Magosi, Kiss(k). Edző: Mikael Tisell.

HC Nové Zámky: Kovac ? Dudas, Cetkovsky, Lantosi, Schultz, Simek, Salija, Novotny, Varga, Tibensky, Kuchkin, Prapavessis, Kovacevic, Raenko, Rehák, Chovan, Hain, Simun, Siska, Zboril, Dubinin, Romancik(k). Edző: Stefan Mikes.

Mikael Tisell (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): – Nagyon boldog vagyok, mert egy kitűnő csapatot győztünk le. Ma a védelmünk remekül zárt, Adorján ismét kiválóan teljesített, és el kell ismernem, néha szerencsénk is volt. Ez a hoki, hiába volt sok helyzete az Érsekújvárnak, mégsem tudtak gólt lőni nekünk, mi viszont kihasználtuk a lehetőségeinket. Továbbra is jó látni, ahogy fejlődünk még a meccsek során is, egyre erősebbek, és magabiztosabbak leszünk.

(HSz)

A MAC egy harmadot tudott döntetlenre hozni Zsolnán, de akkorra már elúszott a mérkőzés. Az első periódust 3-1-re, a másodikat 1-0-ra nyerte a Zilina, így a harmadik harmadra hatalmas változásra volt szükség ahhoz, hogy a fővárosi csapat megszorongassa ellenfelét. Ez most nem jött össze, így 5-2-re nyert a hazai csapat.

Az UTE az első harmad után 2-1-re vezetett ugyan, de ezt az előnyt nem sikerült megőrizni. A középső harmadban előbb egyenlített, majd fordított a szlovák csapat, a harmadik harmadban pedig újabb gólt szerezve beállította a 4-2-es végeredményt.

Nem hozott gólzáport a Fehérvár és a Nyitra csatája. A vendégek szereztek vezetést az első harmadban, az a Judd Blackwater volt eredményes, aki két szezonnal ezelőtt éppen Fehérvárról igazolt a szlovák csapatba. Sokáig úgy tűnt, ezzel el is dőlt a mérkőzés, de a fehérváriak nem adták fel, a harmadik harmadban Arttu Luttinen egyenlített. A hosszabbítás nem hozott döntést, a büntetőket viszont az ellenfél lőtte jobban, így 2-1-re nyerte a mérkőzést, de a Fehérvár sem maradt pont nélkül.

Fehérvár: Rajna (Kornakker) ? Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, LoVecchio ? Vidmar, Stipsicz, Latendresse, Luttinen, Gilbert ? Harty, Szabó D., Szabó K., Music, Vincze ?Szirányi, Reisz, Kocsis, Sárpátki.
HK Nitra: Foltán ? Kovácik, Mir. Pupák, Kutálek, Friedmann, Ruckay ? Mezei, Rais, Siska, Kristof, Stumpf ? Ordzovensky, Versteeg, Luciani, Kollár, Blackwater ? Korím, Kuzma, Fominykh, Sille, Rzavsky.