Újabb teljes fordulót játszanak a Visegrád Kupában

A forduló csemegéje az impresszív startot vett HK Nitra vendégjátéka a legmagasabbra taksált magyar klubcsapatnál, a Fehérvárnál.

A Nitra szép számú nézősereg, közel 1600 szurkoló előtt nagyon bekezdett a MAC ellen, az első pillanattól diktálta a tempót és meglehetősen könnyen tudott nagy helyzeteket kialakítani a keddi körben. A győzelem jogosságát és mértékét sem lehetett megkérdőjelezni a 60 perc végén. Nagyon értékes mérkőzésen tanulhattak a magyar játékosok egy jól összerakott csapattól. “Végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, bár voltak dolgok, amiket jobban is csinálhattunk volna, ha nem vagyunk idegesek ? mondta a nyitrai edző, Andrej Kmec a meccs végén. ? Az eredmény jó, de sokat kell még javulnunk. Az ellenfelünk taktikailag gyengébb volt nálunk, ezt keményebb játékkal kompenzálta.” Kmec jelezte azt is, hogy a sok sérült miatt erősítés után néznek. “Olyan játékost keresünk, aki minőséget hoz a keretbe, nem kiegészítő ember.”

A Fehérváriak Érsekújváron kétgólos hátrányból tudtak fordítani, ám a végén egyenlített, a hosszabbításban pedig a maga javára döntötte el a meccset az Érsekújvár. Benoit Laporte vezetőedző a meccs után elégedetten, ám kritikusan értékelt a Volán-honlapon. “A csapat jelenleg tanulási fázisban van ? mondta. ? Ha a játékot nézzük, úgy gondolom, sok pozitív dolgot fedezhettünk fel, azonban oda kell figyelnünk a kiállításokra, ilyen szintű csapatok ellen nem engedhetjük meg magunknak, hogy ennyit üljünk a büntetőpadon.”

A nyitraiak nehéz mérkőzésre számítanak Fehérváron. “Pénteken a legnehezebb ellenfelünk vár ránk a Visegrád Kupában ? mondta Dusan Milo másodedző. ? Továbbra is azoknak a játékelemeknek a gyakorlásán van a hangsúly, amelyek eddig gyengébben mentek. Ilyenek a játékrendszer egyes részletei, az emberelőnyös játék és a támadások. Egyes elemeket tesztelni akarunk meccskörülmények között.”  A Nitrában új fiú lesz a felkészülést Dunaújvárosban kezdő, ám onnan távozó Daniel Rzavsky, aki egyelőre próbjátékon van. Visszatér a rutinos védő, Jozef Kovácik is. König Nagytapolcsányban folytatja a felkészülést, kikerült a nyitrai keretből, míg a Cope, Milam, Paulovic trió továbbra is sérült. Különös bukét ad a mérkőzésnek, hogy két volt fehérvári játékos, Timotej Sille és Judd Blackwater is ellenfélként tér vissza. “Szép hónapokat töltöttem Fehérváron ? nyilatkozta az ifjabbik Sille a Sme helyi kiadásában. ? Nagyon szerettem ott lenni. Magyarországon más stílusban játszanak, sokkal célratörőbben. A csapatoknak kanadai edzőik vannak, a játék nagyon le van egyszerűsítve. Várom már, hogy találkozzam a korábbi csapattársakkal.”

Régi ismerősök találkoznak egymással Miskolcon is, ahová a három éven át a MOL Ligában is szereplő Érsekújvár látogat. A Zámky utolsó MOL ligás szezonjában éppen a Miskolc ellen veszített döntőt, ráadásul a két csapat mérkőzéseinek a pályán kívül is van történetük. Bár a jelenlegi érsekújvári csapatban alig maradt hírmondó a három évvel ezelőttiből, így is pikáns lesz a péntek esti miskolci meccs, amely valószínűleg sok nézőt visz ki a népkerti csarnokba. Mindkét csapat 4-3 arányú hosszabbításos győzelemmel érkezik a csatába, a DVTK háromgólos hátrányból egyenlített a Poprad ellen, az Újvár kétgólos előnyt tékozolt el, hogy a végén hosszabbításra mentse és megnyerje meccsét a Fehérvár ellen.

“A keddi mérkőzés meggyőző teljesítménye alapján megvannak az elvárások a péntek estét illetően ? nyilatkozta a klub honlapján Mikael Tisell, a DVTK vezetőedzője. ? A győzelem feltöltötte a fiúkat, de ez nem azt jelenti, hogy kicsit is hátradőlhetünk, ezt a meccset is ugyanolyan komolyan kell venni. Kíváncsian várom a megméretést, bízom a játékosaimban.”

A MAC Nyitra után ezúttal még északabbra, Zsolnára utazik. Papíron könnyebb ellenfélnek ígérkezik az MsHK Zilina, mint amilyen a legutóbbi idény ezüstérmese, a HK Nitra volt, bár az előszezon eredményei eddig épp a zsolnaiak mellett szólnak. Ugyanakkor kedden Újpesten majdnem sikerült megállítani a Rona Kupán nagyon beinduló zöld-sárgákat, akik végül csak hosszabbításban vittek el két pontot a Megyeri útról. A MAC-nál kapusgondok vannak, Bálizs Bence mögött minden bizonnyal a 2001-es születésű Farkas Roland lesz a tartalék, hiszen Arany Gergely sérült, Nagy Kristóf és Győri Boldizsár pedig a junior válogatottal svédországi tornán vesz részt.

Az este negyedik párharcát a HK Poprad és az UTE vívja. A poprádiak már 10 felkészülési meccsen vannak túl, esetükben tehát nem túlzás azt állítani, mérkőzéseken tanulják a játékukat. Kedden Miskolcon elszenvedték az első szlovák vereséget a Visegrád Kupában, így biztos, hogy a csapat mindent meg fog tenni a renomé helyreállításáért. Ez természetesen megnehezítheti az újpestiek feladatát, de pont ez is az egyik célja a Visegrád Kupának: a mi csapataink szintjén erős ellenfelek ellen tanulni, fejlődni. ”Az első harmadba nagyon jól álltunk bele, keményen dolgoztunk, jól támadtunk le, gólt is lőttünk ? értékelt a Zilina elleni 1-2 után Szilassy Zoltán, a lilák mestere. ? Még mindig nem a támadójáték élesítése a hangsúlyos a felkészülésünkben. Ez vissza is köszönt a harmadik harmadban, mert ott is támadtunk ugyan, de nem találtuk el a kaput. a második harmadban voltak gondjaink. Nem találtuk a kétemberes letámadás ellenszerét, illetve nem kommunikáltunk a jégen. Ezeket később sikerült helyretenni. Összességében abban a fázisban, amiben vagyunk, inkább tetszett a csapat játéka, mint a két, szlovákiai felkészülési mérkőzés alatt. Persze tudjuk, hogy van még hova fejlődni. Ha ezen az úton maradunk, és így dolgozunk tovább, akkor picit mindig előrébb fogunk lépni.”