DAB?HC Kosice 1-6

Nem sikerült megszorítania jóval erősebb ellenfelét a DAB-nak a Tátra Kupán. Vasárnap az ötödik helyért játszhatnak az Acélbikák.

A kapuban ezúttal nem Duschek Dávid, hanem a szlovén Stojanovic kezdett, arról azonban ő sem tehetett, hogy a kapu előtti terület már a 38. másodpercben teljesen őrizetlenül maradt, amit a hátvéd Martin Baca használt ki, megszerezve a vezetést csapatának. Nem vettek vissza a kassaiak, Patrik Koys a hetedik percben növelte kettőre az előnyt, a harmad végén pedig egy újabb hátvéd, Jere Pulli volt eredményes, az első szünetre 3-0-lal mehettek a csapatok. A 26. percben már 4-0 állt a táblán, de egy perccel később a Minszk ellen is eredményes Jakub Izacky szépített, megszerezve a magyar csapat becsületgólját. A következő percek is mozgalmasan teltek, bár a DAB szívesen lemondott volna erről, hiszen az ellenfél a 29. és a 30. percben is betalált. A folytatásban is a Kassa dominált, a legnagyobb helyzet azonban Azari előtt adódott, aki váratlan lövésével alaposan meglepte Skorvaneket, a korong át is ment a kapus lábai között, talán gól is volt, de a játékvezető sípja túl korán szólalt meg. Odnoga és Silló összjátékánál utóbbi szerzett kis híján találatot. Az utolsó húsz percben több gól már nem esett, 6-1-re nyert a Bajnokok Ligájára készülő Kassa. A DAB vasárnap az ötödik helyért játszik a Tátra Kupán.