Rutinos finn csatárt igazolt a Fehérvár

   

Arttu Luttinen öt évvel ezelőtt a Liiga rájátszásának gólkirálya volt.

A Fehérvár AV19 bejelentette: leigazolta Arttu Luttinent. A 33 éves szélső pályafutása nagy részét nevelőegyesületében, a HIFK-ben töltötte, ahol 12 szezonon át játszott az elmúlt fél évtizedben. Legnagyobb sikerét mégsem a helsinki csapattal érte el, ugyanis a 2011/12-es szezonban a Pelicans Lahti csapatkapitányaként 8 találatával gólkirályként zárt a rájátszásban, ezen felül pedig ezüstérmet szerzett a klubbal. A lahti ezüstjén kívül szintén a döntőben bukott el 2011-ben a Blues Espoo, 2016-ban pedig a HIFK játékosaként.

Luttinen a fehérvári klub honlapjának elmondta, új kihívásokat keresett, az EBEL pedig egy jó bajnokság, így ez könnyű döntés volt számára, ráadásul némileg ismeri a magyar hokit, ugyanis Hári Jánossal már együtt játszott a HIFK-ben.

luttinen

Játékosmozgások az Erste Ligában és a Fehérvár EBEL-csapatánál a 2017/18-as szezon előtt:

Ahogy mindig jelezni szoktuk, ha valahonnan még nincs publikus információ, amit feltüntethetünk a táblázatban, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is, de nyilvánvalóan tárgyalási időszakban csak a már aláírt szerződések után nyilatkoznak a csapatok, pletykákkal pedig továbbra sem foglalkozunk. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak az érintettek és/vagy a klubok által megerősített információk kerülnek.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

maradt:
Béres Szilárd (kapus)
Patrik Polc (kapus)
Tőke Zoltán (kapus)
Bíró Gergő (csatár)
Bíró Mátyás (csatár)
Bíró Ottó (hátvéd)
Imecs Attila (csatár)
Zsók Levente (csatár)
Nagy István (hátvéd)
Bors Huba Ferenc (hátvéd)
Roberto Gliga (csatár)
Tranca Dániel (csatár)
Péter Zsolt (csatár)
Csíki Zoltán (hátvéd)
Balázs Zsombor (csatár)
Mátyás Zsolt (hátvéd)
Mihály Árpád (csatár)
Nagy Csaba (hátvéd)
Jevgenyij Jemeljanyenko (hátvéd)
Gyenyisz Zabludovszkij (csatár)
Richard Filip (SVK, hátvéd)
Martin Lacroix (CAN, vezetőedző)

érkezett:
Molnár Zsombor (csatár, SC Csíkszereda)
Andrei Vasile (csatár, Toronto Predators, GMHL)
Gajdó Balázs (csatár, Steaua Bucuresti, ROM)
Mihály Ede (csatár, Dunarea Galati)
Strenk Hunor (edző, Dunaújvárosi Acélbikák)
Braden Walls (CAN, csatár, Angers, FRA-1.)
Saluga Martin (csatár, Debrecen)
Evan Stoflet (USA, hátvéd, Utah Grizzlies, ECHL)

távozott:
Molnár Zsolt (csatár, visszavonult)
Fodor Csanád (csatár, SC Csíkszereda)
Ian McDonald (CAN, Gherdeina, ITA)
Tomás Klempa (SVK, csatár, MAC Budapest)

HSC mez

Csíkszeredai Sportklub:

maradt:
Onodi Ottó Ákos (kapus)
Ruczuj Gellért (kapus)
Antal Előd (hátvéd)
Bors Arnold (hátvéd)
Geréb István Attila (csatár)
János Imre (hátvéd)
Molnár Zoltán (csatár)
Orbán Szilárd (hátvéd)
Papp Szabolcs (hátvéd)
Rokaly Norbert (csatár)
Salló Alpár (hátvéd)
Antal Zsombor (csatár)
Antal Norbert (csatár)
Antal Hunor (csatár)
Bíró Tamás (csatár)
Egyed Róbert (csatár)
Farkas Tamás (csatár)
Gecse Hugó (hátvéd)
Moldován Ervin (csatár)
Sándor Zoltán (csatár)
Leo Gudas (CZE, vezetőedző)
Radim Valchar (CZE, csatár)

érkezett:
Rokaly Szilárd (csatár, Fehérvári Titánok, MOL Liga)
Salamon Tamás (hátvéd, SC Csíkszereda U20)
Eduard Casaneanu (csatár, SC Csíkszereda U18)
Márton Rajmond (csatár, SC Csíkszereda U20)
Ondrej Rusnák (csatár, SVK, Dunarea Galati)
Stanislav Hudec (hátvéd, SVK, DAB)
Tomás Brnák (hátvéd, szlovák, MHC Martin, SVK-1.)
Fodor Csanád (csatár, ASC Corona Brassó)
Győrfy Tihamér (hátvéd, Debreceni HK)
Peter Fabus (SVK, csatár, Ertis Pavlodar, KAZ)

távozott:
Molnár Zsombor (csatár, ASC Corona Brassó)
Péter Róbert (csatár, visszavonult)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

maradt:
Villem-Henrik Koitmaa (EST, kapus)
Tanka Lőrinc (csatár)
Németh Péter (csatár)
Odnoga Mátyás (csatár)
Lencsés Tamás (hátvéd)
Török Viktor (csatár)
Mátyásy Bence (csatár)
Léránt René (csatár)
Nagy Márk (csatár)
Borbás Gergely (csatár)
Azari Zsolt (csatár)
Magosi Erik (hátvéd)
Pál Zalán (hátvéd)
Hruby Gellért (hátvéd)

érkezett:
David Musial (CZE, vezetőedző)
Hetényi Péter (hátvéd, Debrecen)
Danilo Szkripec (UKR, hátvéd, Dzseneralz Kijev, UKR-1.)
Jakub Izacky (CZE, csatár, Prerov, CZE-2.)
Aljaz Ogrizek (SLO, csatár, Celje, SLO-1.)
Erdélyi Tamás (hátvéd, Ferencváros)
Rok Stojanovic (SLO, kapus, HDD Jesenice, Alpesi Liga)
Gebei Gergely (csatár, Seattle Totems, WSHL)
Makovics Bence (csatár, Starbulls Rosenheim, DNL)
Silló Arnold (csatár, MAC Budapest)
Duschek Dávid (kapus, Debrecen)

távozott:
Heikki Malkia (FIN, vezetőedző)
Strenk Hunor (edző, Brassó)
Duschek Dávid (kapus, Debrecen)
Becze Tihamér (csatár, UTE)
Keegan Dansereau (csatár, MAC Budapest)
Stanislav Hudec (hátvéd, SVK, SC Csíkszereda)
Jere Ölander (FIN, hátvéd, Gherdenia, Alpesi Liga)

Fotó: Mudra László - http://www.mudralaszlo.hu

DVTK Jegesmedvék:

maradt:
Galanisz Nikandrosz (csatár)
Jarkko Leppanen (FIN, hátvéd)
Láda Balázs (hátvéd)
Magosi Bálint (csatár)
Miskolczi Márk (csatár)
Ritó László (csatár)
Vojtkó Mátyás (hátvéd)
Tóth Adrián (csatár)
Adorján Attila (kapus)
Kiss Bence (kapus)
Gőz Balázs (hátvéd)
Pavuk Attila (csatár)
Hajós Roland (csatár)
Albert Tibor (csatár)
Bernáth Milán (hátvéd)
Karda Milán (csatár)
Laczkó Ákos (hátvéd)
Szopos Ottó (csatár)
Popovics Patrik (csatár, próbajáték)

érkezett:
Vas János (csatár, Fehérvár AV19, EBEL)
Anssi Rantanen (FIN, hátvéd, Orlik Opole, POL-1.)
Nedeljko Lukacevic (MNE, csatár, Quad City Mallards, ECHL)
Tóth Gergő (csatár, UTE)
Köllő Roland (csatár, Northumberland Stars, GMHL)
Mikael Tisell (SWE, vezetőedző)
Jed Rusk (hátvéd, University of Western Ontario, CIS)
Eemeli Parikka (FIN, másodedző)
Rasmus Kulmala (FIN, csatár, Orlik Opole, POL-1.

távozott:
Grant Toulmin (CAN, csatár, Sydney Ice Dogs, AIHL)
Joni Tuominen (FIN, hátvéd, Ferencváros)
Aleksz Zakirov (RUS, ?)
Sági Martin (csatár, UTE)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19 (EBEL):

maradt:
Kóger Dániel (csatár)
Rajna Miklós (kapus)
Reiter Attila (hátvéd)
Erdély Csanád (csatár)
Kocsis Ferenc (csatár)
Reisz Áron (csatár)
Sárpátki Tamás (csatár)
Szabó Krisztián (csatár)
Vincze Péter (csatár)
Szabó Dániel (hátvéd)
Benoit Laporte (vezetőedző)
Szirányi Bence (hátvéd)

érkezett:
Jonathan Harty (CAN, hátvéd, Heilbronner Falken, GER-2.)
Geoff Walker (CAN, csatár, Sheffield Steelers, GBR-1.)
Olivier Latendresse (CAN, csatár, Villach, EBEL)
David Gilbert (CAN, csatár, Bordeaux, FRA-1.)
Mark Visentin (CAN, kapus, Cincinnati Cyclones, ECHL)
Luka Vidmar (SLO, hátvéd, Frederikshavn White Hawks, DEN-1.)
Ales Music (SLO, csatár, Olimpija Ljubljana, EBEL)
Kiss Zsombor (csatár, Davos, SUI-U20)
Juha Uotila (FIN, hátvéd, JYP, FIN-1.)
Jesse Jyrkkiö (FIN, hátvéd, Gentofte Stars, DEN-1.)
Stipsicz Bence (hátvéd, Cedar Rapids RoughRiders, USHL)
Jeff LoVecchio (USA, csatár, Nippon Paper Cranes, Ázsia Liga)
Arttu Luttinen (FIN, csatár, HIFK, FIN-1.)

távozott:
Vas János (csatár, DVTK Jegesmedvék)
Thomas Beauregard (CAN, csatár, ?)
Justin Maylan (CAN, csatár, Heilbronner Falken, GER-2.)
Christopher Owens (CAN, hátvéd, Lausitzer Füchse, GER-2.)
Drew Schiestel (CAN, hátvéd, ?)
Michael Vernace (CAN, hátvéd, ?)
Orbán Attila (hátvéd, HC Nové Zámky, SVK)
Andrew Sarauer (csatár, Villach, EBEL)
Brance Orban (csatár, MAC Budapest)
Kalvin Sagert (hátvéd, Debrecen)
Chris Bodo (csatár, Lausitzer Füchse, GER-2.)
Hetényi Zoltán (kapus, ?)
Sofron István (csatár, Wichita Thunder, ECHL)
Antonin Manavian (FRA, hátvéd, Krefeld, DEL)
Geoff Walker (CAN, csatár, ?)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvári Titánok (Erste Liga):

maradt:
Alex Scola (USA, kapus)
Hamvai Szilárd (csatár)
Vizi Dániel (csatár)
Láday Tamás (hátvéd)
Reiter Attila (hátvéd)
Szabó Bence (hátvéd)
Szita Donát (csatár)
Imre Patrik (hátvéd)
Varga Balázs (csatár)
Takács Bence Gáspár (hátvéd)
Balogh Bence (csatár)
Mazzag Dániel (csatár)

érkezett:
Kornakker Dániel (kapus, Casper Coyotes, WSHL)
Marek Györi (CZE, csatár, Znojno, EBEL)
Kelin Ainsworth (CAN, csatár, Lakehead University, CIS)
Derek Schoenmakers (CAN, csatár, Wilfrid Laurier University, CIS)
Iiro Vehmanen (FIN, hátvéd, Tölzner Löwen, GER-3.)
Joe Anttila (CAN, csatár, Univ. of British Columbia, CIS)

távozott:
Adrien Lemay (CAN, kapus, ?)
Devon Krogh (CAN, hátvéd, EV Landshut, GER-3.)
Preston Shupe (CAN, csatár, Debrecen)
Korbuly Gergely (hátvéd, Ferencváros)
Tóth Renátó (csatár, Ferencváros)
Szász Norbert (csatár, ?)
Arany Máté (hátvéd, visszavonult, IOGJA-edző)
Pillók Martin (csatár, visszavonult, IOGJA-edző)
Sofron Ádám (csatár, visszavonult, IOGJA-edző)
Rokaly Szilárd (csatár, Csíkszereda, MOL Liga)
Marek Györi (CZE, csatár, sérült)

FTC mez 3

Ferencváros:

maradt:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Jereme Tendler (CAN, csatár)
Juhamatti Hietamaki (FIN, hátvéd)
Lengyel Levente (hátvéd)
Sevela Peter (kapus)
Henrich Jabornik (SVK, hátvéd)
Fliszár Zalán (csatár)
Rafaj Attila (csatár)
Szappanos Dávid (csatár)
Kovács Viktor László (csatár)
Dubek Vladimir (csatár)
Hardi Richárd (csatár)
Soós László (kapus)
Bozsó Kristóf (kapus)
Inglis Ákos (csatár)
Farkas Simon (csatár)

érkezett:
Pleszkán József (kapus, Debrecen)
Virág Tamás (csatár, UTE)
Jászai Dávid (hátvéd, MAC)
Lakatos Levente (hátvéd, MAC)
Korbuly Gergely (hátvéd, Fehérvári Titánok)
Könczei Áron (csatár, MAC)
Tóth Renátó (csatár, Fehérvári Titánok)
Milan Kolena (SVK, csatár, Telford Tigers, GBR-2.)
Nick Owen (USA, hátvéd, Columbus Cottonmouths, SPHL)
Németh Attila (csatár, Debrecen)
Joni Tuominen (FIN, hátvéd, DVTK Jegesmedvék)
Bödök Bence (csatár, MAC)
Kőrösi Péter (csatár, MAC U20)
Fischer Noel (csatár, KMH)

távozott:
Erdélyi Tamás (hátvéd, Dunaújvárosi Acélbikák)
Tommy Sumi (CAN, csatár, visszavonult)
Garbacz Ádám (hátvéd, ?)
Gerencsér Dominik (hátvéd, ?)
Michael Schwindt (CAN, hátvéd, ?)
Üveges Gábor (hátvéd, ?)
Egyed Márk (csatár, ?)
Gágyor Péter (csatár, ?)
Kiss Ákos (csatár, ?)
Mach Márton (csatár, ?)
Németh Árpád (csatár, ?)
Papp Csaba (csatár, ?)
Carter Shinkaruk (CAN, csatár, ?)

Fotó: Mudra László - http://www.mudralaszlo.hu

MAC Budapest:

maradt:
Bálizs Bence (kapus)
Majoross Gergely (vezetőedző)
Somogyi Balázs (csatár)
Nagy Gergő (csatár)
Kovács Bronson Zoltán (hátvéd)
Pozsgai Tamás (hátvéd)
Terbócs István (csatár)
Mestyán István (hátvéd)
Keresztury Erik (csatár)
Nagy Krisztián (csatár)
Vokla Roland (hátvéd)
Tóth Gergely (hátvéd)
Tóth Richárd (csatár)
Arany Gergely (kapus)

érkezett:
Brance Orban (csatár, Fehérvár AV19, EBEL)
Majoross Barnabás (csatár, MAC U20)
Tomás Klempa (SVK, csatár, Brassó)
Keegan Dansereau (csatár, Dunaújvárosi Acélbikák)
Scott Macaulay (CAN, hátvéd, Stavanger Oilers, NOR-1.)
Garát Zsombor (hátvéd, Austin Bruins, NAHL)
Molnár Dávid (csatár, Debrecen)
Jared Brown (USA, csatár, Debrecen)
Jarmo Jokila (FIN, csatár, Podhale Nowy Targ, POL)
Wes Cunningham (CAN, hátvéd, Tulsa Oilers, ECHL)

távozott:
Jon Booras (USA, csatár, Debrecen)
Jászai Dávid (hátvéd, FTC)
Lakatos Levente (hátvéd, FTC)
Könczei Áron (csatár, FTC)
Schmál Kristóf (csatár, UTE)
Roczanov Dezső (csatár, UTE)
Jeff Jubinville (CAN, csatár)
Bödök Bence (csatár, Ferencváros)

UTE mez

UTE:

maradt:
Szilassy Zoltán (vezetőedző)
Benk András (csatár)
Hegyi Ádám (hátvéd)
Nemes Benjámin (csatár)
Peter Huba (SVK, hátvéd)
Dósa Krisztián (hátvéd)
Pichler Ádám (csatár)
Kiss Dániel (hátvéd)
Ágoston Olivér (kapus)
Baróti Zsolt (másodedző)
Szirányi Dániel (erőnléti edző, masszőr)
Kovács Attila (hátvéd)
Sikorcin Ladislav (csatár)
Ales Sila (SLO, kapus)
Pápa Márton (csatár)
Turbucz Martin (csatár)
Anze Ropret (SLO, csatár)
Nagy, Nilan (USA, hátvéd)

érkezett:
Schmál Kristóf (csatár, MAC)
Roczanov Dezső (csatár, MAC)
Sági Martin (csatár, DVTK Jegesmedvék)
Kiss Roland (hátvéd, Casper Coyotes, WSHL)
Becze Tihamér (csatár, DAB)
Varga Arnold (hátvéd, Debrecen)

távozott:
Virág Tamás (csatár, Ferencváros)
Tóth Gergő (csatár, DVTK Jegesmedvék)
Gröschl Tamás (csatár/hátvéd, visszavonult)
Dömötör Róbert (csatár, visszavonult)
Andrej Hebar (SLO, csatár, Olimpija Ljubljana, Alpesi Liga)
Csányi Karol (csatár, KRS Heilungcsiang, VHL)

 

Vienna Capitals II:

 

érkezett:
Maros Botond (HUN, kapus, Junior Capitals, EBYSL)
Matthias Tschrepitsch (kapus, Junior Capitals, EBYSL)
Max Zimmermann (kapus, Junior Capitals, EBYSL)
Philipp Pelz (hátvéd, Junior Capitals, EBYSL)
Simon Wolf (hátvéd, Junior Capitals, EBYSL)
Fabio Artner (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Patrick Bolterle (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Sebastian Habernig (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Marc Janisch (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Felix Maxa (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Benjamin Nissner (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Fabian Ranftl (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Richard Schlögl (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Dominik Schönwetter (csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Szabad Kevin (HUN, csatár, Junior Capitals, EBYSL)
Ali Wukovits (csatár, Vienna Capitals, EBEL)

 

DHK mez

Debreceni HK:

 

érkezett:
Jon Booras (USA, csatár, MAC Budapest)
Duschek Dávid (kapus, Dunaújvárosi Acélbikák)

távozott:
Hetényi Péter (hátvéd, Dunaújvárosi Acélbikák)
Pleszkán József (kapus, Ferencváros)
Gyenes Dávid (kapus)
Duschek Dávid (kapus, Dunaújvárosi Acélbikák)
Jon Booras (USA, csatár)
Dudas Jesse (hátvéd, HC Nové Zámky, SVK-1.)
Győrfy Tihamér (hátvéd, SC Csíkszereda)
Orbán Attila (hátvéd, HC Nové Zámky, SVK-1.)
Sagert Kalvin (hátvéd, Gherdenia, Alpesi Liga)
Varga Arnold (hátvéd, UTE)
Wéber Zsolt (hátvéd)
Berta Ákos (csatár)
Dancsfalvi Norbert (csatár)
Godó Dániel (csatár)
Hári Norbert (csatár, Nidaros, NOR-2.)
Molnár Dávid (csatár, MAC)
Németh Attila (csatár, Ferencváros)
Saluga Martin (csatár, Brassó)
Vaszjunyin Artyom (csatár)
Vincze Péter (csatár)
Jared Brown (USA, csatár, MAC)
Jesse Schultz (CAN, csatár, HC Nové Zámky, SVK-1.)
Preston Shupe (CAN, csatár)
Valerij Szagyikov (RUS, hátvéd, Kulager Petropavlovszk, KAZ)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
november 15., szerda
U18 14:40 UTEMIS 3-1VÉGE
U20 15:00 DHKVAS 5-4 BVÉGE
U20 15:30 PEFMAC 0-6VÉGE
U20 17:55 MISKMH 2-5VÉGE
MK 18:00 UTEKMH 4-3VÉGE
U18 18:00 ZEGSCC 1-10VÉGE
U18 19:00 ETOVAS 6-2VÉGE
U18 19:00 MACAVS 5-2VÉGE
U18 19:00 ZNOKMH 16-1VÉGE
november 16., csütörtök
U18 18:00 ZEGSCC 1-5VÉGE
U20 18:40 MACZNO 4-2VÉGE
U18 19:00 SZDPEF 1-3VÉGE
november 17., péntek
U20 15:40 EHLETO 4-3 HVÉGE
U20 15:40 RBSAVS 3-5VÉGE
KK 16:00 NOMMIS 1-2 BVÉGE
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 UTEMAC 3-2VÉGE
EL 18:30 TITVC2 4-1VÉGE
U20 18:55 KMHUTE 8-4VÉGE
EBEL 19:15 VICAVS 0-1VÉGE
KK 20:00 RITGRN 2-0VÉGE
november 18., szombat
U20 12:40 RBSETO 3-0VÉGE
EWHL 13:00 KMHSAV 2-0VÉGE
U18 13:40 AVSUTE 3-6VÉGE
KK 16:00 GRNMIS 1-2 HVÉGE
U20 16:00 HCIAVS 1-2 HVÉGE
U18 16:10 VASZNO 2-10VÉGE
U18 16:40 KMHMAC 1-10VÉGE
U18 17:20 ETOMIS 8-5VÉGE
KK 20:00 NOMRIT 3-1VÉGE
november 19., vasárnap
U20 09:40 EHLAVS 
U20 09:40 HCIETO 
DEBL 12:30 KMHGEP 
U20 14:40 VASG99 
U20 15:00 ZNODHK 
KK 16:00 GRNNOM 
EL 17:00 SCCBRA 
EBEL 17:30 VSVAVS 
EL 18:00 FTCVC2 
U20 19:00 VICUTE 
KK 20:00 MISRIT 
november 20., hétfő
U20   OHCUTE 
EL 20:00 TITDAB 
    • M4 SPORT
november 21., kedd
EBEL 18:45 AVSKAC 
november 22., szerda
U18   ETOOKR 
U20   PEFETO 
U20 15:00 DHKKMH 
MK 18:00 DABMAC 
MK 18:00 FTCVAS 
MK 18:30 MISKMH 
MK 18:30 TITUTE 
november 23., csütörtök
U18   DHKAVS 
U18   GEPMAC 
U18   PEFUTE 
U18   SZDVAS 
U20   KMHETO 
U20   ZNOAVS 
U18 18:00 ZEGKMH 
U20 18:40 MACUTE 
november 24., péntek
EL 17:50 VC2SCC 
EL 18:00 DABFTC 
EL 18:30 MISBRA 
EBEL 18:45 AVSMZA 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk