Jarmo Tolvanen az új szövetségi kapitány

   

A Magyar Jégkorong Szövetség a finn szakembert választotta a felnőtt és junior válogatottak szövetségi kapitányává.

A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) pénteken bejelentette: ősztől Jarmo Tolvanen irányítja a magyar jégkorong-válogatottat. A 61 éves szakember neve ismerős lehet a szurkolók számára, ugyanis a 2009/10-es szezonban már dolgozott Magyarországon, a Fehérvár AV19 vezetőedzője volt egy éven át. Segítségével jutott először az EBEL rájátszásába a Volán. Az azt követő szezont pihenéssel töltötte, majd 2011 és 2015 között a francia Dijont irányította, az elmúlt két idényben pedig a norvég élvonalbeli Stjernent edzette.

tolvanen-stjernen

A magyar válogatott szövetségi kapitányai (1927–2014):

Szövetségi kapitány Megbízatása kezdete Megbízatása vége
Minder Frigyes (1) 1927 1933
John Dewar (CAN) (2) 1934
Lator Géza 1935 1939
Bikár Deján (3) 1946
Czerva László (4) 1959 1960
Vladimir Kominek (TCH) 1960 1964.02.09.
Rajkai László 1964.11.19. 1969.03.02.
Jakabházy László 1969.12.18. 1971
Andrej Csaplinszkij (URS) 1971 1973
Boróczi G., Jakabházy L. 1973 1975
Boróczi Gábor 1976 1978
Rajkai László 1978 1979.03.20.
Jakabházy László 1979.04.21. 1981
Boróczi Gábor 1981 vagy 82 1987 vagy 88
Jakabházy László 1987 vagy 88 1988.10.31.
Boróczi Gábor 1988.11.22. 1990
Szeles Dezső 1990 1994
Kercsó Árpád 1995 1996
Palla Antal 1996.07.01. 1997
Kercsó Árpád 1998.01.11. 1998
Palla Antal 1998.10.19. 1999.04.30.
Szeles Dezső 1999.10.12. 2000
Kercsó Árpád 2000.06.13. 2001.08.28.
Jan Jasko (SVK) 2001.08.28. 2003
Dusan Kapusta (SVK) 2003.07.28. 2004.04.20.
Pat Cortina (CAN) (5) 2004.06.03. 2009.09.07.
Ted Sator (USA) 2009.09.07. 2011.07.06.
Kevin Primeau (CAN) 2011.07.07. 2012.10.25.
Diego Scandella (CAN) (6) 2012.10.25. 2013.01.17.
Rich Chernomaz (CAN) (7) 2013.01.18. 2017.05.19.
Jarmo Tolvanen (FIN) 2017.08.11.

(1) Korabeli beszámolók alapján nem lehet tudni, szakmailag mennyire szólt bele az eseményekbe, valószínűsíthető, hogy inkább csapatvezetőnek mondanánk ma és az idősebb játékosok állították össze a csapatot. Tudni kell róla, hogy többek között játékvezető is volt az olimpián, labdarúgó szövetségi kapitányként is dolgozott. Az újságokban a BKE jégkorongvezéreként is emlegették.

(2) Rövid ideig , kanadai.

(3) Ezután még játszottunk néhány válogatott meccset – 1959-ig 8-at –, de nincsenek adatok arról, hogy ki irányított. Nem közölték az összeállításban és nem fellelhető meccs végi edzői értékelés sem.

(4) Éppen ezért előfordulhat, hogy már 1959 előtt is ő volt a szövetségi kapitány, de erre vonatkozó biztos információ nincs.

(5) 2009 áprilisában klubelfoglaltság miatt hiányzott néhány mérkőzésről, ekkor Diego Scandella és Énekes Lajos helyettesítette.

(6) Ideiglenesen, megbízott szövetségi kapitányként.

(7) 2013. november 8-án és 9-én Sille Tamás helyettesítette.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
augusztus 17., szombat
FEL 14:00 LMIBRA 2-3 BVÉGE
FEL 18:00 VASTRN 2-5VÉGE
augusztus 18., vasárnap
FEL 18:00 VASLVC 8-4VÉGE
augusztus 20., kedd
VIS 18:00 DTVUTE 
augusztus 21., szerda
U20 19:15 HUNLIF 
augusztus 22., csütörtök
U18 15:30 ITASVK 
U20 16:00 HUNVAX 
NŐI 18:00 HUNGER 
FEL 19:00 KOSMIS 
U18 19:00 HUNPOL 
augusztus 23., péntek
FEL   TRNVAS 
FEL 15:00 MISKRA 
U18 15:30 SVKPOL 
U20 15:45 HUNFRA 
FEL 16:30 AVSVSV 
FEL 17:00 STOUTE 
FEL 18:00 NITFTC 
FEL 18:00 TOPDEB 
NŐI 18:00 SUIGER 
U18 19:00 HUNITA 
augusztus 24., szombat
FEL   AVSGRN 
U20   HUN
U18 12:00 POLITA 
U18 15:30 HUNSVK 
NŐI 17:20 HUNSUI 
FEL 20:00 SSTMAC 
Partnerünk