Kezdődik az átigazolási-szerződéskötési hajrá

 

Hol folytatja Hetényi Zoltán, Sofron István, Kevin Wehrs? Mi lesz Kovács Csabával és Hüffner Adriánnal? Van még néhány nyitott kérdés.

Az elmúlt hetekben sok magyar válogatott játékos talált magának csapatot a 2017/18-as szezonra. A közvetlen felkészülés kezdete előtt két héttel azonban még jó néhány meghatározó – a Debrecen csődje miatt összesen közel egycsapatnyi – jégkorongozóról nem tudjuk, hol folytatja karrierjét.

A bevezetőben felsorolt játékosokon kívül a Debrecen keretéből még szabad – hivatalos információ nem látott napvilágot ennek ellenkezőjéről – 2 kapus (Gyenes Dávid és Duschek Dávid), 2 hátvéd (Győrfy Tihamér és Wéber Zsolt), továbbá 7 csatár (Berta Ákos, Dancsfalvi Norbert, Godó Dániel, Hári Norbert, Saluga Martin, Vaszjunyin Artyom, Vincze Péter).

Ennek kapcsán megnéztük, melyik magyarországi csapatnál hogyan állnak az eddig bejelentett játékoskeretek. Látható, hogy kapusposzton nemigen van hely, és a hátvédeknél sem sok pozíció szabad. A négy sor minden csapatnál megvan, ha beleszámoljuk a még esetleg hiányzó légiósokat is. A sérülések és eltiltások miatt nyilván 20-nál több mezőnyjátékosra lesz szükségük a csapatoknak az idény során, de jó pár egyesületnél a fiatal csapattagok közül többen nem szerepelnek még a listákon.

A székesfehérvári klub által a Fehérvár AV19 keretéhez sorolt játékosokat nem tüntettük fel a Titánoknál, de minden bizonnyal lesz majd az EBEL és az Erste ligás csapat között átjátszás. Ennek szabályairól eddig nem született döntés. A farmcsapatban feltételezhetően a jelenleg ott szereplőnél is több junior, esetleg ifjúsági korú játékos is lehetőséghez jut, ahogy az a legutóbbi szezonban is volt.

Ahogy a május-június nem volt eseménytelen, úgy várhatóan a július-augusztus is tartogat még izgalmakat, meglepetéseket.

A jelenlegi játékoskeretek:

Csapat K H CS J L
DAB 2 7 13 22 5
DVTK 2 8 15 25 4
Fehérvár AV19 2 8 13 23 10
Fehérvári Titánok 2 5 9 16 4
FTC 2 7 12 21 5
MAC 2 7 12 21 3
UTE 2 7 10 19 2
Brassó 3 8 14 25 1
Csíkszereda 2 12 14 28 4
Vienna Capitals - - - - -

K: kapusok, H: hátvédek, CS: csatárok, J: játékosok összesen, L: légiósok.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

edzők:
Martin Lacroix (CAN, vezetőedző)
Strenk Hunor (HUN, másodedző, Dunaújvárosi Acélbikák)

kapusok:
Béres Szilárd (kapus)
Patrik Polc (kapus)
Tőke Zoltán (kapus)

hátvédek:
Bíró Ottó (hátvéd)
Nagy István (hátvéd)
Bors Huba Ferenc (hátvéd)
Csíki Zoltán (hátvéd)
Mátyás Zsolt (hátvéd)
Nagy Csaba (hátvéd)
Jevgenyij Jemeljanyenko (hátvéd)
Richard Filip (SVK, hátvéd)

csatárok:
Bíró Gergő (csatár)
Bíró Mátyás (csatár)
Imecs Attila (csatár)
Zsók Levente (csatár)
Roberto Gliga (csatár)
Tranca Dániel (csatár)
Péter Zsolt (csatár)
Balázs Zsombor (csatár)
Mihály Árpád (csatár)
Gyenyisz Zabludovszkij (csatár)
Molnár Zsombor (csatár, SC Csíkszereda)
Andrei Vasile (csatár, Toronto Predators, GMHL)
Gajdó Balázs (csatár, Steaua Bucuresti, ROM)
Mihály Ede (csatár, Dunarea Galati)

HSC mez

Csíkszeredai Sportklub:

edzők:
Leo Gudas (CZE, vezetőedző)

kapusok:
Onodi Ottó Ákos (kapus)
Ruczuj Gellért (kapus)

hátvédek:
Antal Előd (hátvéd)
Bors Arnold (hátvéd)
Geréb István Attila (hátvéd)
János Imre (hátvéd)
Molnár Zoltán (hátvéd)
Orbán Szilárd (hátvéd)
Papp Szabolcs (hátvéd)
Rokaly Norbert (hátvéd)
Salló Alpár (hátvéd)
Salamon Tamás (hátvéd, SC Csíkszereda U20)
Stanislav Hudec (hátvéd, SVK, DAB)
Tomás Brnák (hátvéd, szlovák, MHC Martin, SVK-1.)

csatárok:
Antal Zsombor (csatár)
Antal Norbert (csatár)
Antal Hunor (csatár)
Bíró Tamás (csatár)
Egyed Róbert (csatár)
Farkas Tamás (csatár)
Gecse Hugó (csatár)
Moldován Ervin (csatár)
Sándor Zoltán (csatár)
Rokaly Szilárd (csatár, Fehérvári Titánok, MOL Liga)
Eduard Casaneanu (csatár, SC Csíkszereda U18)
Márton Rajmond (csatár, SC Csíkszereda U20)
Radim Valchar (CZE, csatár)
Ondrej Rusnák (csatár, SVK, Dunarea Galati)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

edzők:
David Musial (CZE, vezetőedző)

kapusok:
Villem-Henrik Koitmaa (EST, kapus)
Rok Stojanovic (SLO, kapus, HDD Jesenice, Alpesi Liga)

hátvédek:
Lencsés Tamás (hátvéd)
Magosi Erik (hátvéd)
Pál Zalán (hátvéd)
Hruby Gellért (hátvéd)
Hetényi Péter (hátvéd, Debrecen)
Danilo Szkripec (UKR, hátvéd, Dzseneralz Kijev, UKR-1.)
Erdélyi Tamás (hátvéd, Ferencváros)

csatárok:
Tanka Lőrinc (csatár)
Németh Péter (csatár)
Török Viktor (csatár)
Mátyásy Bence (csatár)
Léránt René (csatár)
Nagy Márk (csatár)
Borbás Gergely (csatár)
Azari Zsolt (csatár)
Jakub Izacky (CZE, csatár, Prerov, CZE-2.)
Aljaz Ogrizek (SLO, csatár, Celje, SLO-1.)
Gebei Gergely (csatár, Seattle Totems, WSHL)
Makovics Bence (csatár, Starbulls Rosenheim, DNL)
Silló Arnold (csatár, MAC Budapest)

Fotó: Mudra László - http://www.mudralaszlo.hu

DVTK Jegesmedvék:

edzők:
Mikael Tisell (SWE, vezetőedző)
Eemeli Parikka (FIN, másodedző)

kapusok:
Adorján Attila (kapus)
Kiss Bence (kapus)

hátvédek:
Jarkko Leppanen (FIN, hátvéd)
Láda Balázs (hátvéd)
Vojtkó Mátyás (hátvéd)
Gőz Balázs (hátvéd)
Bernáth Milán (hátvéd)
Laczkó Ákos (hátvéd)
Anssi Rantanen (FIN, hátvéd, Orlik Opole, POL-1.)
Jed Rusk (hátvéd, University of Western Ontario, CIS)

csatárok:
Galanisz Nikandrosz (csatár)
Magosi Bálint (csatár)
Miskolczi Márk (csatár)
Ritó László (csatár)
Tóth Adrián (csatár)
Pavuk Attila (csatár)
Hajós Roland (csatár)
Albert Tibor (csatár)
Karda Milán (csatár)
Szopos Ottó (csatár)
Popovics Patrik (csatár, próbajáték)
Vas János (csatár, Fehérvár AV19, EBEL)
Nedeljko Lukacevic (MNE, csatár, Quad City Mallards, ECHL)
Tóth Gergő (csatár, UTE)
Köllő Roland (csatár, Northumberland Stars, GMHL)
Rasmus Kulmala (FIN, csatár, Orlik Opole, POL-1.

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvári Titánok (MOL):

edzők:

kapusok:
Alex Scola (USA, kapus)
Kornakker Dániel (kapus, Casper Coyotes, WSHL)

hátvédek:
Láday Tamás (hátvéd)
Reiter Attila (hátvéd)
Szabó Bence (hátvéd)
Imre Patrik (hátvéd)
Takács Bence Gáspár (hátvéd)

csatárok:
Hamvai Szilárd (csatár)
Vizi Dániel (csatár)
Szita Donát (csatár)
Varga Balázs (csatár)
Balogh Bence (csatár)
Mazzag Dániel (csatár)
Marek Györi (CZE, csatár, Znojno, EBEL)
Kelin Ainsworth (CAN, csatár, Lakehead University, CIS)
Derek Schoenmakers (CAN, csatár, Wilfrid Laurier University, CIS)

FTC mez 3

Ferencváros:

edzők:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)

kapusok:
Sevela Peter (kapus)
Pleszkán József (kapus, Debrecen)

hátvédek:
Juhamatti Hietamaki (FIN, hátvéd)
Lengyel Levente (hátvéd)
Henrich Jabornik (SVK, hátvéd)
Jászai Dávid (hátvéd, MAC)
Lakatos Levente (hátvéd, MAC)
Korbuly Gergely (hátvéd, Fehérvári Titánok)
Nick Owen (USA, hátvéd, Columbus Cottonmouths, SPHL)

csatárok:
Jereme Tendler (CAN, csatár)
Fliszár Zalán (csatár)
Rafaj Attila (csatár)
Szappanos Dávid (csatár)
Kovács Viktor László (csatár)
Dubek Vladimir (csatár)
Hardi Richárd (csatár)
Virág Tamás (csatár, UTE)
Könczei Áron (csatár, MAC)
Tóth Renátó (csatár, Fehérvári Titánok)
Milan Kolena (SVK, csatár, Telford Tigers, GBR-2.)
Németh Attila (csatár, Debrecen)

Fotó: Mudra László - http://www.mudralaszlo.hu

MAC Budapest:

edzők:
Majoross Gergely (vezetőedző)

kapusok:
Bálizs Bence (kapus)
Arany Gergely (kapus)

hátvédek:
Kovács Bronson Zoltán (hátvéd)
Pozsgai Tamás (hátvéd)
Mestyán István (hátvéd)
Vokla Roland (hátvéd)
Tóth Gergely (hátvéd)
Scott Macaulay (CAN, hátvéd, Stavanger Oilers, NOR-1.)
Garát Zsombor (hátvéd, Austin Bruins, NAHL)

csatárok:
Somogyi Balázs (csatár)
Nagy Gergő (csatár)
Terbócs István (csatár)
Keresztury Erik (csatár)
Nagy Krisztián (csatár)
Tóth Richárd (csatár)
Brance Orban (csatár, Fehérvár AV19, EBEL)
Majoross Barnabás (csatár, MAC U20)
Tomás Klempa (SVK, csatár, Brassó)
Keegan Dansereau (csatár, Dunaújvárosi Acélbikák)
Molnár Dávid (csatár, Debrecen)
Jared Brown (USA, csatár, Debrecen)

UTE mez

UTE:

edzők:
Szilassy Zoltán (vezetőedző)
Baróti Zsolt (másodedző)
Szirányi Dániel (erőnléti edző, masszőr)

kapusok:
Ágoston Olivér (kapus)
Ales Sila (SLO, kapus)

hátvédek:
Hegyi Ádám (hátvéd)
Peter Huba (SVK, hátvéd)
Dósa Krisztián (hátvéd)
Kiss Dániel (hátvéd)
Kovács Attila (hátvéd)
Kiss Roland (hátvéd, Casper Coyotes, WSHL)
Varga Arnold (hátvéd, Debrecen)

csatárok:
Benk András (csatár)
Nemes Benjámin (csatár)
Pichler Ádám (csatár)
Sikorcin Ladislav (csatár)
Pápa Márton (csatár)
Turbucz Martin (csatár)
Schmál Kristóf (csatár, MAC)
Roczanov Dezső (csatár, MAC)
Sági Martin (csatár, DVTK Jegesmedvék)
Becze Tihamér (csatár, DAB)

kép helye

Vienna Capitals II.:

edzők:
x

kapusok:
x

hátvédek:
x

csatárok:
x

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19 (EBEL):

edzők:
Benoit Laporte (CAN, vezetőedző)

kapusok:
Rajna Miklós (kapus)
Mark Visentin (CAN, kapus, Cincinnati Cyclones, ECHL)

hátvédek:
Reiter Attila (hátvéd)
Szabó Dániel (hátvéd)
Szirányi Bence (hátvéd)
Jonathan Harty (CAN, hátvéd, Heilbronner Falken, GER-2.)
Luka Vidmar (SLO, hátvéd, Frederikshavn White Hawks, DEN-1.)
Juha Uotila (FIN, hátvéd, JYP, FIN-1.)
Jesse Jyrkkiö (FIN, hátvéd, Gentofte Stars, DEN-1.)
Stipsicz Bence (hátvéd, Cedar Rapids RoughRiders, USHL)

csatárok:
Kóger Dániel (csatár)
Erdély Csanád (csatár)
Kocsis Ferenc (csatár)
Reisz Áron (csatár)
Sárpátki Tamás (csatár)
Szabó Krisztián (csatár)
Vincze Péter (csatár)
Geoff Walker (CAN, csatár, Sheffield Steelers, GBR-1.)
Olivier Latendresse (CAN, csatár, Villach, EBEL)
David Gilbert (CAN, csatár, Bordeaux, FRA-1.)
Ales Music (SLO, csatár, Olimpija Ljubljana, EBEL)
Kiss Zsombor (csatár, Davos, SUI-U20)
Jeff LoVecchio (USA, csatár, Nippon Paper Cranes, Ázsia Liga)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
november 15., szerda
U18 14:40 UTEMIS 3-1VÉGE
U20 15:00 DHKVAS 5-4 BVÉGE
U20 15:30 PEFMAC 0-6VÉGE
U20 17:55 MISKMH 2-5VÉGE
MK 18:00 UTEKMH 4-3VÉGE
U18 18:00 ZEGSCC 1-10VÉGE
U18 19:00 ETOVAS 6-2VÉGE
U18 19:00 MACAVS 5-2VÉGE
U18 19:00 ZNOKMH 16-1VÉGE
november 16., csütörtök
U18 18:00 ZEGSCC 1-5VÉGE
U20 18:40 MACZNO 4-2VÉGE
U18 19:00 SZDPEF 1-3VÉGE
november 17., péntek
U20 15:40 EHLETO 4-3 HVÉGE
U20 15:40 RBSAVS 3-5VÉGE
KK 16:00 NOMMIS 1-2 BVÉGE
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 UTEMAC 3-2VÉGE
EL 18:30 TITVC2 4-1VÉGE
U20 18:55 KMHUTE 8-4VÉGE
EBEL 19:15 VICAVS 0-1VÉGE
KK 20:00 RITGRN 2-0VÉGE
november 18., szombat
U20 12:40 RBSETO 3-0VÉGE
EWHL 13:00 KMHSAV 2-0VÉGE
U18 13:40 AVSUTE 3-6VÉGE
KK 16:00 GRNMIS 1-2 HVÉGE
U20 16:00 HCIAVS 1-2 HVÉGE
U18 16:10 VASZNO 2-10VÉGE
U18 16:40 KMHMAC 1-10VÉGE
U18 17:20 ETOMIS 8-5VÉGE
KK 20:00 NOMRIT 3-1VÉGE
november 19., vasárnap
U20 09:40 EHLAVS 
U20 09:40 HCIETO 
DEBL 12:30 KMHGEP 
U20 14:40 VASG99 
U20 15:00 ZNODHK 
KK 16:00 GRNNOM 
EL 17:00 SCCBRA 
EBEL 17:30 VSVAVS 
EL 18:00 FTCVC2 
U20 19:00 VICUTE 
KK 20:00 MISRIT 
november 20., hétfő
U20   OHCUTE 
EL 20:00 TITDAB 
    • M4 SPORT
november 21., kedd
EBEL 18:45 AVSKAC 
november 22., szerda
U18   ETOOKR 
U20   PEFETO 
U20 15:00 DHKKMH 
MK 18:00 DABMAC 
MK 18:00 FTCVAS 
MK 18:30 MISKMH 
MK 18:30 TITUTE 
november 23., csütörtök
U18   DHKAVS 
U18   GEPMAC 
U18   PEFUTE 
U18   SZDVAS 
U20   KMHETO 
U20   ZNOAVS 
U18 18:00 ZEGKMH 
U20 18:40 MACUTE 
november 24., péntek
EL 17:50 VC2SCC 
EL 18:00 DABFTC 
EL 18:30 MISBRA 
EBEL 18:45 AVSMZA 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk