A Windsor nyerte a Memorial Cupot

Házigazda öt év után szerezte meg ismét a legrangosabb kanadai juniorkupát. Warren Rychel történelmet írt.

Nem sikerült a visszavágás az Erie-nek a Memorial Cup döntőjében, a nagy esélyes a csoportmérkőzések után a fináléban is vereséget szenvedett a házigazda Windsor Spitfirestól. Az 1/1-es draft várományosa által repített Ottersnek minden esélye megvolt a győzelemre, 2-1-re, majd 3-2-re is vezetett, de nem bírt Jeremy Braccóval, aki a mérkőzés legjobbja lett egy góllal és két gólpasszal. A 2015-ben a Toronto által draftolt jobbszélső legnagyobb pillanata a 45. percben jött el, amikor 3-3-as állásnál csodálatosan készítette elő Aaron Luchuk győztes gólját. Az utolsó két percben az Otters hiába hozta le a kapusát, csak vasra futotta az erejéből. Maradt a 4-3, ami azt jelenti, hogy a Shawinigan Cataractes 2012-es győzelme után ünnepelhetett ismét hazai gárda a kupa átvételekor. Mint korábban írtuk, a Windsor rendezőként szerzett jogot a Memorial Cup-részvételre, a három nagy kanadai juniorliga, az OHL, a QMJHL és a WHL győztesét látta vendégül.

windsor 2017 memorial winner 2

A finálé megnyerésével a Windsor zsinórban 12. győztes meccsét játszotta a Memorial Cupon, beállítva a Kamloops Blazers 1992 és 1995 közötti rekordját. A körmérkőzéses, torna rendszerű lebonyolítást ebben a formájában 1972 óta rendezik meg. Az azóta eltelt 45 évben csak a Cornwall Royals (1972, 1980, 1981), a Kamloops Blazers (1992, 1994, 1995) és a Windsor Spitfires (2009, 2010, 2017) tudott három alkalommal nyerni. A Spitfires menedzsere, Warren Rychel mindhárom győzelemnél jelen volt, ezzel Matt Leyden (Oshawa Generals, 1939, 1940, 1944) és Bob Brown (Kamloops Blazers, 1992, 1994, 1995) után ő a harmadik, aki háromszor is hazavihette a kupát.