Kanada?Oroszország 4-2

Két gyámoltalan harmad után Kanada odatett egy intenzívet, és ez elég volt a világbajnoki döntőhöz.

Alig néhány másodperc kellett Kanadának, hogy kialakítsa és kihagyja első ziccerét, amire ugyancsak óriási helyzettel válaszoltak az oroszok. A folytatásban inkább Panarinék akarata érvényesült, többet birtokolták a korongot, többet is lőttek kapura. A csapatok ezzel együtt óvatosan hokiztak, nagyon odafigyeltek a védekezésre, egyáltalán nem kapcsolták be a legmagasabb sebességfokozatot. A játékvezetők engedték a kemény játékot, tiszta két percnek tűnő szituációkat sem fújtak be, egy kiállítással hozták le az első harmadot. Az oroszok öt a négy ellen is bemutattak pár ígéretes variációt, de beteljesítetlen ígéret maradt mindegyik.

A második felvonás is kanadai helyzettel indult, utána jöhettek ismét az oroszok percei. Ebben két buta kisbüntetés is segített nekik, az elsőt azért kapták, mert a kanadai már azelőtt megjátszotta a korongot, hogy belépett volna a jégre, a másodiknál elcserélték magukat. Az oroszok nem éltek a lehetőségekkel, kifejezetten lassan tették-vették, és a lövéseik is besültek több alkalommal. Ezzel együtt hatalmas Picard-védésekre is szükség volt egyszer-másszor. Oroszország akkor szerezte meg a vezetést, amikor a kanadaiak épp megpróbálták átvenni az irányítást. Szenzációs passzok után került a pakk a kapu torkában abszolút üresen álló Kuznyecov elé, bekotorta. A következő találatra mindössze két és fél percet kellett várni, Simmonds ütött csúnyán kézre, ezúttal megpörgették az előnyt az oroszok, perfekt keresztpassz után verte be megint csak közelről Guszev. A 2-0 után tovább robogtak az oroszok, Kanada nem igazán volt jégen ebben az időszakban, de az újabb helyzetek kimaradtak. A juharleveleseket egy orosz kiállítás billentette vissza egyensúlyukba, keményen mentek, ám csak vasig és Vasziljevszkij-védésekig jutottak. A játék képe alapján jogos és reális volt a kétgólos orosz vezetés.

Az áthúzódó büntetést pillanatok alatt kihasználta Kanada ? Scheifele pattintott MacKinnon lőtt passza nyomán ?, és ez alapvetően meghatározta a folytatás képét. Illetve az is, hogy az oroszok még három kétpercest kaptak egymás után. Ezek még mind kimaradtak, de tény, hogy Kanada rendkívül sokat tett az egyenlítésért. Ez egy megszerzett, de eladott korongból jött össze, akkor, amikor már öt perc sem volt hátra a rendes játékidőből, MacKinnon tökéletesen fejezte be. Egy darabig úgy nézett ki, hogy akár hosszabbítás is lehet ebből, de nem sokáig, O?Reilly gólja már a fordítást jelentette. Az oroszokból szemmel láthatóan elfogyott a meggyőződés, a kapuslehozatal semmit sem ért, Kuznyecov beszlalomozott a támadóharmadba, eladta a korongot, Sean Couturier pontot tett a történet végére, 4-2.

Oroszország két harmadon át erősebb, lelkesebb és kreatívabb csapatnak látszott, de amit felépítettek, azt Kanada egy harmad alatt lerombolta. Teljesen megérdemelten nyertek a tengerentúliak. Oroszország 2011 óta képtelen felülmúlni ősi riválisát világbajnokságon.