Finnország?Egyesült Államok 2-0

Finnország lenullázta a kölni csoportgyőztest, megfontolt, stabil játékkal az elődöntőbe jutott.

A csoportmérkőzések során nagyon meggyőző és zsinórban hat győzelmet arató Egyesült Államokat tartották a mérkőzés előtt az esélyesebbnek a párizsi csoport negyedik helyére bukdácsoló Finnországgal szemben az első kölni negyeddöntőn. Márpedig a rájátszás a világbajnokságon is más, sokszor fordul a kocka az egyenes kieséses szakaszban.

A csapatok nem ugrottak egymásnak, nyugodt első harmadot játszottak a Lanxness Arena meglepően kevés, nagyjából harmadháznyi nézője előtt. A langyos kezdés az amerikaiaknak kedvezett, a finnek sokat hibáztak hátul, közel járt a meccs az első tengerentúli gólhoz. Ahogy haladt az idő, úgy tértek magukhoz a finnek, kiegyenlítették a játék képét, és Honka révén a legnagyobb helyzetet is ők hagyták ki. Howard és Sateri kapusok kiválóan dolgoztak, elrepült az első harmad, gól nélkül.

A második harmad elején megkapták a második kiállításukat az amerikaiak, és ezt gyorsan kihasználták a finnek. Mikko Rantanen a 22. perc elején megszerezte a vezetést. Howardot harmadszorra tudták átjátszani az észak-európaiak, a teljes amerikai védekezés szétesett, elkésett, Rantanen szabadon kapargathatott a kapu előterében, sikeresen tette. A gól valamelyest felpörgette a meccs ritmusát, de nem volt az az őrült rohanás és kerítésszaggató hoki ezt követően sem. A finnek jobban meg tudták zavarni ellenfelüket, hatékony volt a letámadásuk, míg az amerikai támadások nem voltak igazán kidolgozottak, Gaudreau kapuvasa is inkább a véletlennek volt köszönhető. A harmad második felében néha sikerült beszorítaniuk a finneket, de nem voltak eredményesek. A speciális játékban egyértelműen Ahóék voltak jobbak, még hátrányban is alakítottak ki ziccert a finnek. 1-0-s vezetésükkel indult a záró húsz perc.

2017 IIHF Ice Hockey World Championship

Az Egyesült Államok nem nyitotta jól a harmadot. Szabálytalan felszerelés miatt Kevin Hayes ült ki két percre. A fejéről leesett a sisak, ennek ellenére játékba avatkozott. Nagyon gyenge fórjátékot produkáltak a finnek. A kiegészülést követően az amerikaiak támadtak, a finnek pedig visszazártak a kapujuk elé. Nem volt nagy játék és jó mérkőzés, de mindenképpen izgalmas. Amire a finnek vártak, megkapták. Nagyot hibázott támadás közben az egyik amerikai bekk, a szerzett korongból 2-1-es kontrát vezetett Finnország. Kemppainen és Juhamatti Aaltonen játszhatott össze, egy pompás oda-vissza passz kombinációt követően a 47. percben már 2-0 állt a táblán. Sehogy sem állt össze a tengerentúli válogatott játéka ezen a meccsen, és fegyelmezetlenek is voltak, emellett pedig sokat hibáztak. Ez még ezen jó iparos finn csapat ellen sem volt megengedhető. A fordításra, sőt, a szépítésre sem volt elegendő az, amit Jef Blashill csapata ezen a délutánon mutatott, maradt a végéig a 2-0. Az USA nagy menetelése véget ért, Finnország jutott a szombati elődöntőbe. A világbajnokság egyik meglepetése, hogy Jack Eichel nyolc meccs után gól nélkül térhet haza.