Svédország?Szlovákia 4-2

Üres kapura elért találattal nyertek a meccs legnagyobb részében hatalmas mezőnyfölényben játszó svédek. Szlovákia a 14. helyen végzett.

Szlovákia az első harmadban megmutatta, milyen kevés a távolság a világelitben az élmezőny és a közép alja között. Az első öt percben legalább három 100 százalékos helyzetük volt, közte a legnagyobb Hascak szólója Lundqvisttel szemben, mégis 2-0-ra nyerte ezt a periódust Svédország. Az első gólt az ötödik perc legelején ütötte William Nylander, aki Backström centerezése után cselezte magát helyzetbe szűk területen, majd okosan a hosszú felsőbe juttatta a korongot. Újabb négy perc elteltével pedig Oliver Ekman-Larsson szánta el magát lövésre középtávolról. A korong irányt változtatott a blokkoló szlovák játékos ütőjén, a kapu mögötti plexiről visszapattant a kapu előtti területre, ahol a svéd bekk érkezett és levegőből ütötte be azt a kapuba. A szlovákok nem törtek össze a második góltól, a harmad felénél túl Miklík előbb Hudácekkel, majd Draveckyvel játszott össze, Lundqvistnak minden tudására szüksége volt ezúttal is. Az eredmény ellenére kiegyenlített játék folyt a pályán, a két csapat közötti különbség leginkább a szlovák emberelőnyök során volt érzékelhető, ezek alkalmával a svédek jóval feszesebbre húzták ugyanis a védekezésüket, nem sok esélye maradt északi szomszédunknak a gólszerzésre. Pedig előnyből kettő is akadt, a svédek kétszer is rosszul cseréltek.

Buta svéd kiállításokból jutott a második harmadra is, minek következtében az első négy percet emberhátrányban töltötték. Szlovákia továbbra sem tudta kihasználni az ebben rejlő lehetőségeket, felállni sem nagyon állt módjukban. Ami nem ment előnyben, szinte azonnal összejött egyenlő létszám mellett. Skalicky lőtte rá szorongatott helyzetben, Lundqvist mamutjáról messzire pattant a korong, amit Besztercebánya csillaga, a 24 éves Matousek lőtt el a térdelő kapus fölött a hálóba. A góltól felébredtek a svédek, egy buli után Everberg eszmélt leggyorsabban, Hudácek tehetetlen volt (3-1). A kapusnak, aki három év Svédország után jövőre visszatér a KHL-be, ennyi elég is volt, jöhetett Jaroslav Janus, akinek nem volt egyszerű dolga. Annál is kevésbé, mivel a svédek innentől semmit nem bíztak a véletlenre, egyértelműen átvették az irányítást, a szlovákoknak a levegővétel is nehezükre esett ebben a periódusban. A problémát az jelentette, hogy mindenki csak gólpasszt akart szerezni, jobbnál jobb helyzetekben választottak passzlehetőségeket, vagy ha lőttek, akkor Janus védett elképesztő bravúrral. Különösen a Nylander, Backström kapcsolat produkált szemkápráztató játékokat, de Landeskoggal sem nagyon tudtak mit kezdeni a szlovákok. Akiknek a szépítő góljuktól a harmad végéig eltelt 16 perc alatt nagyjából egyetlen helyzete akadt, Cingel egy Kudrnától kapott gyönyörű passz után, a kapunak háttal állva tette rá fonákkal, Lundqvist ismét védett. Az 1-1 ellenére azért ebben a játékrészben kijött az a bizonyos különbség a két csapat között, a harmad legjobb játékosa egyértelműen a szlovák cserekapus volt.

A harmadik harmadot a háromkoronások kezdhették előnyben egy áthúzódó kiállítás miatt. Cingel fülelt le egy kényelmes passzkísérletet a kék vonal tájékán, Kudrna pedig szélvészgyorsan iramodott meg a koronggal és be is verte a ziccert, egyszeriben izgalmasabbá téve a mérkőzést (3-2). A gól után újra kiegyenlített lett a játék, de a szlovákok nem tudták nyomás alá helyezni a svéd kaput. Nem vállaltak felesleges kockázatot, inkább arra vártak, hogy a svédek ismét hibázzanak egyet. Tehették ezt, mert a túloldalon Janus továbbra is remekelt, a hetedik perc végén Nylander hozta helyzetbe Stralmant, aki áttette a korongot a kapu elé érkező Rasknak, ami egy hajszállal hosszabb volt ugyan a kelleténél, de így is óriási bravúr kellett a védéshez. Nem sokkal később Landeskog harcolt ki egy kiállítást, ismét Rask előtt adódott hatalmas lehetőség, de ezt a párharcot is a kapus nyerte. Teltek a percek, maradt a svéd dominancia, gól azonban nem született. Két perccel a vége előtt Janus ideje is lejárt, helyére extra támadó érkezett. Beszorultak a svédek, egy blokkolt lövés után William Karlsson lépett ki és félpályáról fonákkal, védővel a nyakán is eldöntötte a mérkőzést. Szlovákia vereséggel búcsúzott a világbajnokságtól, Svédország viszont megelőzte az USA-t. A délutáni Oroszország?USA rangadó után kiderül, maradhatnak-e ott a csoportkör végén is.