Kanada?Finnország 5-2

A kanadaiak Marner 2 góljának és 1 gólpasszának köszönhetően már az első harmadban eldöntötték a finnek elleni mérkőzést. Finnország vereségével eldőlt, az Egyesült Államokkal találkozik a negyeddöntőben, míg Csehországra Oroszország vár.

Kanada felszabadultan játszhatott, míg Finnország egy rendes játékidős győzelemmel a csoport 3. helyére juthatott. A mérkőzés gólzáporral indult, a 3. percben a kanadaiak 2 az 1 ellen megugrottak, nem passzolt, hanem egy szép csellel átverte a védőt és betalált a finn kapuba (1-0). Fél percen belül jött az európai válasz, Pickard lövésre számított Osalától, ezért kicsúszott, hogy zárja a szöget, de a finn csatár meglátta az üresen álló Jani Lajunent, aki bepasszolta a korongot az üres kapuba (1-1). 50 másodperc múlva emberelőnybe került Kanada, az előnyt 8 másodperc alatt kihasználta, Marner passzát Parayko bombázta be Saterinek (2-1). A harmad derekán Aaltonen kapott kétperces büntetést magas bottal való játékért. A 14. percben Aho ült ki a büntetőpadra durva játékért, Kukkonen emiatt reklamált, a finn csapatkapitány ezért 10 perces fegyelmit kapott. Aho gyorsan visszatérhetett, Kanadának 10 másodpercre volt szüksége, hogy Marner gólt lőjön (3-1). A játékrész hajrájában is Kanada dominált, Finnország meddő támadásokat vezetett.

A második harmad onnan folytatódott, ahol az előző véget ért, kanadai fölénnyel. A 23. percben eljött az első finn emberelőny, a kék-fehérek felálltak a juharlevelesek harmadában, de nem jutottak el érdemi lövésig. Szinte azonnal fordult a kocka, Pihlström ült ki gáncsolásért, a finnek kivédekezték a hátrányt. A 29. percben viszont tehetetlen volt Sateri, Point fejezetett be góllal egy kijátszott kanadai akciót (4-1). A meccs felénél az európaiak kihagytak egy előnyt, a 37. percben viszont felálltak 5 az 5 ellen, Ohtamaa pedig nagy gólt vágott a bedobókör tetejéről (4-2). A játékrész végén a finnek hajtottak a felzárkózásért, Aho kihagyott egy ziccert.

A záró húsz perc elején Kanada azonnal jelezte, Finnország ne álmodjon egyenlítésről, a 34. másodpercben Duchene megindult és egy szóló végén belőtte az ötödik juharleveles gólt (5-2). A 46. percben a harmadik emberelőnyükkel próbálkozhattak a finnek, a kanadaiak ügyesen ölték a játékot. A következő előnyt már jobban játszották a kék-fehérek, sőt kettős előnybe kerültek, miután de Haan kettétörte a botját Ahón. Az 1 percnyi 5 a 3 elleni akció kimaradt, viszont az azt követő lehetőség során bekerült a kanadai kapuba a korong, ám a játékvezetők magas bot miatt nem adták meg a gólt. A végjátékot emberhátrányban töltötték a finnek, amit kibekkeltek. Kanada 5-2-re nyert, ezzel Finnország a párizsi csoport 4. helyén zárt, így az Egyesült Államokkal játszik az elődöntőbe jutásért, Csehország pedig a 3. helyet szerezte meg és Oroszországgal csatázhat.