Szlovénia?Fehéroroszország 2-5

A három gólt szerző Pavlovics, Sinkevics, Linglet sornak köszönhetően nyert a sokkal nyugodtabban és összeszedettebben játszó fehérorosz válogatott.

Hatalmas szlovén helyzettel indult a meccs, Jeglic iramodott meg a jobbszélen, jó ütemben és pontosan tette át a korongot az érkező társnak, de Lalande óriási bravúrral hárított. Fokozatosan vették át a meccs irányítását a fehéroroszok, ezt megkönnyítette, hogy rögtön az elején közel négy percet játszottak megszakítás nélkül emberelőnyben. Gól mégis egyenlő létszám mellett esett, méghozzá egy gyönyörű akció végén: Linglet ment el a szélen, Sinkevics középen zavarta a kapust, a másik oldalon pedig érkezett Pavlovics, aki a keresztirányban csúszó Kroseljt megtréfálva elemi erővel lőtte ki a hosszú oldali ficakot (0-1). A góltól magához tért Szlovénia, két és fél perc múlva emberelőnyt harcolt ki magának, Sabolic távoli bombája kipattant, a messziről nagy lendülettel érkező Jeglicet senkinek nem volt esélye feltartóztatni (1-1). Lendületben maradtak a szlovénok, többnyire Lalande kapuja környékén folyt a játék. Az utolsó percben David Rodman iramodott meg, középtávolról lövésre szánta el magát, és nagyon jól tette, mivel óriási csilingelés után a korong a hálóba vágódott (2-1). Kiegyenlített játék után a helyzeteivel jobban gazdálkodó Szlovénia vezetett az első szünetben.

Nem tartott ez sokáig, hiszen az első cserében Andrej Kosztyicin kerülte meg Pretnarral a nyakán a szlovén kaput, majd a kapu előtt visszatette azt a középen szabadon érkező Kovirsin elé, akiről Kovacevic alaposan lemaradt, így nem volt nehéz dolga a kapu üres felébe eltenni a korongot (2-2). Alig pár pillanattal később Sarangovics került helyzetbe, lövését Kroselj védte, de a kipattanó éppen Linglet elé pattant, akinek szétverték a fején a visort, így nem tudta beütni a nagy helyzetet. Élvezetes, nagy iramú játék következett, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A hetedik percben Mursak csinált bolondot a fehérorosz hátvédekből, Verlic elé tálalt, aki azonban nem találta el a korongot. Az akció gólt nem, de egy emberelőnyt hozott a konyhára.

2017 IIHF Ice Hockey World Championship

Az előny kimaradt, de a kezdeményezést annak letelte után is megtartotta magának Szlovénia. A nagy igyekezet azonban visszafelé sült el, egy kéken elvesztett korongból villámgyors kontrát vezettek a fehéroroszok, aminek a végén Pavlovics megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját (2-3). Nagyon tepert a hátrányba került Szlovénia, de ezt görcsösen, kapkodón tette, ellenfele játszotta ekkor az okosabb, tudatosabb és szebb hokit, ami gólhelyzetekben is megnyilvánult. A harmad végére teljesen szétesett Szlovénia védekezése, amiből jöttek az egyre veszélyesebb kontrák, az egyik ilyen végén Pavlovics passzába tette bele gyönyörűen az ütöjét Sinkevics, kettőre növelve az előnyt (2-4). Itt azonban még nem volt vége a szlovén vesszőfutásnak, Robar ült ki két percre, az előnyt pedig Staas lőtte be a jégen fekve, 17 másodperccel a második harmad vége előtt (2-5). Bármennyire hihetetlen, ez volt a csapatkapitány első pontja ezen a világbajnokságon, ami szemmel láthatóan hatalmas energiákat szabadított fel benne. Összefoglalva, az első percben született gyors gól megzavarta Jeglicéket, akik a játékrész további részében nem igazán találták a saját játékuk ritmusát, a fehéroroszok pedig kedvükre kontrázhattak, ami 4-0-s 20 percet eredményezett a számukra, eldőlni látszott a mérkőzés.

Háromgólos előnye birtokában Fehéroroszország átengedte a kezdeményezést a szlovénoknak, akiknek azonban meggyűlt a bajuk ellenfelük strukturált védekezésével. Dave Lewis tanítványainak ekkorra az óra vált a legnagyobb ellenféllé, és többnyire okosan is ölték az időt. A hibátlan játék öt és fél percig tartott, ekkor Drozd szabálytalankodott kiállítást érően, a szlovénok erejéből azonban csak egy sistergős Kovacevic-bombára futotta, ami a keresztvason csattant. Mursakék saját dolgukat tették nehézzé, két kiállítást is összehoztak a harmad felénél, a fehéroroszoknak eszükbe sem jutott, hogy éppen most javítsanak borzalmas előnykihasználásos statisztikájukon, nekik bőven megfelelt, hogy nem változott az eredmény, miközben telt az idő. A hajrára nagyon felpörgött Szlovénia, a fehérorosz védelem ekkor már nem igazán tudta velük tartani a lépést, viszont ott volt Lalande kapus, így az eredmény nem változott. Az utolsó három percre lehozta kapusát Zupancic mester, nem is nagyon jött ki a harmadból a korong. Fél perccel a vége előtt még Szergej Kosztyicin dobta meg Jan Urbast, de ez már semmin nem változtatott, 5-2-re nyert Fehéroroszország.