A Nashville elvette az Anaheim pályaelőnyét

James Neal gólja döntött a hosszabbításban.

A kezdő korongbedobást követően a Predators azonnal nekiesett vendéglátójának, a sárga mezes vendégek folyamatos nyomás alatt tartották Gibson kapuját. A viharos kezdés ellenére mégis a hazaiak találtak be, rögtön az első kapura lövés utat talált Rinne hálójába Jakob Silfverberg révén. A bekapott gól nem törte meg a Preds lendületét és a 12. percben Filip Forsberg révén egalizált.

Érdekes volt, hogy a Nashville mennyivel több akciót fejezett be lövéssel. Pedig a rájátszás során az Anaheim a kapura lövéseket tekintve a második legjobb és meccsenként nyolccal többször céloz, mint a Nashville. A kapura lövési tendencia a folytatásban sem változott, a lőpárbajt végül a Nashville nyerte 46:29 arányban.

NHL: Los Angeles Kings at Nashville Predators

A második harmadot ott folytatták a vendégek, ahol abbahagyták. Most azonban nem kellett olyan sokat várniuk a gólra, mint az első játékrészben, a harmadik percben Austin Watson megpattanó lövésével jutottak vezetéshez. A Nashville lendülete itt azonban megtört, mert a gól után begyűjtött két kisbüntetést is. A Ducks azonban hiába játszott négy percet fórban, képtelen volt egy veszélyes támadást építeni, ugyanolyan gyenge volt az öt a négy elleni játéka, mint az egész playoff idején.

A harmadik harmadban a Nashville visszavett a tempóból, a játék kiegyenlítődött, aminek az lett az eredménye, hogy a Ducks többször veszélyeztette Rinne kapuját.  A nyolcadik percben pedig be is vette, egy buli után Hampus Lindholm lövése talált utat a finn hálójába. A gól után nem sokkal hatalmas lehetőséghez jutott a Nashville, másfél percre kettős emberelőnybe került, miután Getzlaf és Thomson is átemelte a pakkot a plexin. Meglepetésre azonban a liga egyik legjobb emberelőnyös szekciója nem bírt a leggyengébb emberhátrányos alakulattal, így a hatalmas lehetőség kihasználatlan maradt. A fennmaradó félharmadnyi játékidőben már csak egy hazai előnyt lehetett feljegyezni, de Perryék ugyanolyan gyengén oldották meg ezt is, mint a korábbiakat.

Akárcsak az első két harmadban, a hosszabbításban is magához ragadta a kezdeményezést a Nashville. A folyamatos attak végül a 10., azaz a 70. percben érett góllá, amikor James Neal lövése Perryn irányt váltva jutott a kapuba. A Predators tehát elvette a Ducks pályaelőnyét, de ez semmi garanciát nem jelent a folytatásban, ugyanis a kaliforniai klub az előző körben két hazai vereséggel kezdett az Edmonton ellen, mégis továbbjutott a párharcból. 1-0-ra vezet a Nashville.