Franciaország?Fehéroroszország 4-3

Drámai meccsen tartotta életben negyeddöntős reményeit a házigazda, a fehéroroszok 1 pontot szereztek a Szlovénia elleni kiesési rangadó előtt.

Franciaország kezdett jobban, a házigazda másfél perc után ziccerbe került Perrett révén, ám Lalande védett. Fehéroroszország a 8. percben találta el először Huet kapuját, a franciák addigra már 6 lövésnél tartottak. Úgy tűnt, a vendégek erőre kapnak, de a 13. percben Teddy da Costa megindult, a kék vonalnál Treille-hez passzolt, aki bődületesen nagy gólt vágott, Lalande-nak esélye sem volt (1-0).

A franciák áthúzódó emberelőnnyel vágtak neki a második harmadnak. Éltek a lehetőséggel, Roussel palánk mellől érkező passzát Fleury verte be keményen a keresztvas alá (2-0). Két és fél perccel később jött az első fehérorosz előny, de csak az utolsó másodpercekre tudtak felállni 5 a 4 ellen. Kisvártatva mégis szépített Fehéroroszország, Sarangovics kék vonalas lövése felperdült Huet mellén, Pavlovics a levegőből terelte be (2-1). A gól utáni bulinál Lampérier lágyéktájékon odaütött a gólszerző Pavlovicsnak, de a játékvezetők nem ítéltek kiállítást. A találat fellelkesítette a vendégeket, izgalmasabbá vált a mérkőzés. A folytatás nyílt csatát hozott, amiből Fehéroroszország jött ki jobban. A 38. percben Linglet középre tett korongját Sarangovics kapura küldte, a pakk átcsúszott Huet lábai között (2-2). A harmad utolsó két percét megnyomták a vendégek, ez emberelőnnyé érett.

A fehérorosz emberelőnyből 56 másodperc átlógott a harmadik húsz percre, sőt az 50. másodpercben a Fehérvárban játszó Manavian bottal akasztotta ellenfelét. Utóbbi előnnyel élt Fehéroroszország, Szergej Kosztyicin csodapasszát Kulakov felugorva ütötte be Huet-nek (2-3). Ezek után a franciák mindent megtettek az egyenlítésért, de látszott rajtuk, hogy egyre fáradtabbak, ami nem volt meglepő a Kanada elleni csütörtök esti szupermeccs után. Végül ennek ellenére sikerült megszerezniük a harmadik góljukat, a fehéroroszok nem tudták kipöckölni a pakkot a harmadukból, Bellemare megszerezte, éles szögből nagy erővel lőtt, Lalande mellényúlt, 3-3. A hátralévő bő hét percben apránként magukhoz ragadták a kezdeményezést a fehéroroszok, de csak kapuvasig jutottak. A hosszabbításban három percig emberelőnyben játszhattak Dave Lewis tanítványai, miközben a franciák időnként már a lábukon is alig álltak, gól azonban mégsem született. Vagy Huet segített, vagy megint csak a kapuvas.

Jöhettek a büntetők. Roussel kihagyta, Sztefanovics belőtte, utána kimaradt egy francia és két fehérorosz rávezetés. Ha Stephane da Costa is hibázik, vége a meccsnek, de mesterien küldte el Lalande-ot jobbra, majd gyengéden bepaskolta a pakkot az üres kapuba. Fordult a sorrend, Sztefanovics mehetett Huet ellen másodszor is, most nem jött össze neki. Nem úgy a dettó duplázó Da Costának: Franciaország ezzel 4-3-ra nyert, és 7 pontos, hogy a csehek és a szlovénok ellen hány pontra lenne szükségük a versenyben maradáshoz, azt egyelőre nem tudni. Az viszont erősen valószínű, hogy a szombat délutáni Fehéroroszország?Szlovénia meccs vesztese jövőre divízió 1/A-s lesz.