Továbbra is veretlen a Nashville

A Predators zsinórban ötödik győzelmét szerezte a rájátszásban, amivel elvette a St. Louis pályaelőnyét. Az Edmonton Anaheimben tette ugyanezt.

P. K. Subban három pontjának, közte két emberelőnyös gólpasszának köszönhetően nyert a Nashville St. Louisban. Jobban kezdett a Predators, Colin Wilson emberelőnyös góljával előnybe került az első harmad közepén. A vendégek vezetését a már említett bekk duplázta meg a második játékrész legelején. A harmad derekán ugyan a Blues szépített Colton Parayko góljával, de Filip Forsberg öt a négy elleni találata ismét kettőre növelte a különbséget. A Blues a kétgólos hátrányban nagyon megnyomta az utolsó harmadot és két és fél perc alatt kettőt ütve egyenlített és ismét nyílttá tette a mérkőzést. A végső szót azonban Vernon Fiddler mondta ki öt perccel a befejezés előtt, aki Jake Allen hibáját használta ki, és szerezte meg a győztes gólt. A Nashville azonban súlyos árat fizetett a győzelemért, Kevin Fiala komoly sérülést szenvedett és aligha játszhat már az idei playoffban.

Az Edmonton a négypontos Leon Draisaitlnak és a harmadik harmadban 12 perc alatt szerzett 4 góljának köszönhetően nyerte az Anaheim elleni párharc első felvonását. Az első játékrészben érintetlenek maradtak a kapuk, a második viszont gyors gólváltással indult, Ryan Getzlaf emberelőnyös góljára Mark Letestu válaszolt szintén fórból. A harmad végig nem született több találat, a befejező húsz percben beindult a gólgyártás, a csapatok összesen hatszor találtak be. Az Oilers talált be előbb, de másfél perc alatt hiába szerztett kettőt, szűk három perccel később már 3-3 állt az eredményjelzőn. A mérkőzést végül öt perccel a befejezés előtt Adam Larsson roppant szerencsés, egyben szemfüles gólja döntötte el. A győzelmet végül a korábban három gólpasszt kiosztó Leon Draisaitl biztosította be egy üres kapus találattal.