Három 6 pontos küzdhet a divízió 1/A-ért

Az első játéknap győztesei a második játéknapon is nyertek a belfasti divízió 1/B-s világbajnokságon, Litvánia gázolt.

Japán két harmad alatt háromgólos előnyt épített fel Horvátország ellen, az utolsó felvonást déli szomszédaink nyerték ugyan, de ezzel már nem sokra mentek, a vége 4-2 lett.

Litvánia kiütötte Hollandiát, a második harmad közepénél, 5-0 után végrehajtott kapuscsere semmit sem segített, 8-0 állt a táblán a lefújáskor. A nyolc gólon nyolc különböző játékos osztozott, a hollandok két meccsen 14-szer kapituláltak, a litvánok ez ideig egyszer sem.

Észtország a közbülső felvonást behúzta a házigazda Nagy-Britannia ellen, ám az elsőt két, a harmadikat három góllal veszítette el, az újvárosi Koitmaa tehát egy híján fél tucatot kapott ezúttal, 5-1.

Teljesen szétszakadt a mezőny a tornán, Litvánia, Japán és Nagy-Britannia hibátlan, Horvátország, Hollandia és Észtország nullán áll, nyilvánvaló, hogy kik küzdhetnek a feljutásért, és hogy kiket fenyeget a kiesés veszélye. Kedden szünnap lesz Belfastban, majd szerdán jön az első rangadó, este Nagy-Britannia?Litvánia összecsapást rendeznek.