Drámai negyeddöntők az U18-as vb-n

Két találkozó is túlórában dőlt el. Kanada 2010 után először nem jutott be a legjobb 4 közé.

Csütörtökön a negyeddöntőket rendezték a szlovákiai A csoportos ifjúsági világbajnokságon. A poprádi első meccsen Finnország a 26. percben már 5-1-re vezetett Csehország ellen, ám a közép-európai együttes hosszabbításra mentette a találkozót. Hiába, a ráadás 10. percében Santeri Virtanen megmentette a finnek becsületét, így a legutóbbi világbajnokság győztese megőrizte címvédési esélyeit. A másik találkozó is túlórába torkollt, ahol a házigazda Szlovákia nagy csatában maradt alul Oroszországgal szemben. A rendes játékidőben remekeltek a kapusok, az orosz Makszim Zsukov 36, míg a szlovák Juraj Sklenar 38 védést mutatott be, miközben mindketten 2-2 gólt kaptak. A hosszabbítás kevesebb mint 9 percig tartott, Kirill Szlepec az elődöntőbe lőtte 3-2-es sikerével Oroszországot.

Az iglói negyeddöntők első mérkőzésén Kanada nagy verésbe szaladt bele Svédország ellen. Az európai együttes a kétgólos Jacob Olofsson 7-3-ra legyőzte a juharleveleseket, így a tengerentúliak 2010 után először nem jutottak be az elődöntőbe. A legsimább csatát az Egyesült Államok–Svájc meccs hozta, ahol az amerikaiak közel háromszor annyit lőttek kapura és magabiztosan nyertek 4-2-re.

A kiesés elkerüléséért zajló csata első felvonását Fehéroroszország húzta be 2-0-lal Lettország ellen.