Magyarország világbajnoki kerete

   

Rich Chernomaz kihirdette a Kijevbe utazó magyar csapatot. 7 hátvéddel és 13 csatárral utazunk.

Az utolsó körben Hetényi Zoltán kapus, Kiss Dániel, Kovacs Bronson és Pozsgai Tamás hátvéd, valamint Orban Brance Bodo Chris és Reisz Áron csatár esett ki a csapatból. A csapattal Arany Gergely utazik tartalékkapusként a vb-re.

Öt honosítottal és három vb-újonccal megyünk, jelentősen átalakult kerettel, a 25 fős, tavalyi A csoportos keretből 10-en hiányoznak.

A Fehérvár AV19-et 7, a MAC Budapestet 3, a DVTK-t és az UTE-t 2-2 játékos képviseli a vb-n. Mivel debreceni és dunaújvárosi jégkorongozó is utazik, így összesen 6 magyar csapat tagja lesz ott Kijevben, ilyen sokszínűségre is rég volt példa. 6 légiósunk mellett 8 EBEL- és 9 MOL Liga-játékosunk kapott helyet Rich Chernomaz csapatában. Kevin Wehrs a Villach játékosaként az első két kategóriában egyaránt szerepel.

A játékosok szerdára szabad napot kaptak, csütörtök délelőtt találkoznak újra, akkor repülnek a vb-helyszínére, ahol aznap este már edzenek is. A világbajnokság szombaton 12:30-kor Ukrajna–Magyarország mérkőzéssel kezdődik. A Sport 1 mind az 5 magyar meccset élőben közvetíti.

HUN vb csapat 201_17 kijev

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Magyarország kerete a divízió 1/A-s világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok
Bálizs Bence 1990 MAC Budapest
Rajna Miklós 1991 Fehérvár AV19
Hátvédek
Garát Zsombor 1997 Austin Bruins (USA)
Gőz Balázs 1992 DVTK Jegesmedvék
Sagert Kalvin 1987 Fehérvár AV19
Stipsicz Bence 1997 Cedar Rapids RoughRiders (USA)
Szirányi Bence 1988 Fehérvár AV19
Varga Arnold 1992 Debreceni HK
Wehrs Kevin 1988 Villach (AUT)
Csatár
Bartalis István 1990 Schwenningen (GER)
Benk András 1987 Újpesti TE
Csányi Karol 1991 Újpesti TE
Dansereau Keegan 1988 Dunaújvárosi Acélbikák
Erdély Csanád 1996 Fehérvár AV19
Galló Vilmos 1996 Linköpings HC (SWE)
Hári János 1992 Leksands IF (SWE)
Kóger Dániel 1989 Fehérvár AV19
Magosi Bálint 1989 DVTK Jegesmedvék
Nagy Krisztián 1994 MAC Budapest
Sarauer Andrew 1984 Fehérvár AV19
Terbócs István 1996 MAC Budapest
Vas János 1984 Fehérvár AV19

A válogatott stábja:

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Edzők: Majoross Gergely, Sille Tamás
Kapusedző: Jukka Kontsas
Erőnléti edző: Puskás Sándor
Orvos: dr. Majzik Ernő
Fizioterapeuta: Bagonya Imre, Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Nagy József, Tornyi Gábor
Csapatvezető: Imre Lajos
GM: Nagy Attila

2017-es divízió 1/A-s világbajnokság (Kijev, Ukrajna):

2017. április 22., szombat, 12:30: Ukrajna–Magyarország (Sport 1)
2017. április 22., szombat, 16:00: Dél-Korea–Lengyelország
2017. április 22., szombat, 19:30: Ausztria–Kazahsztán

2017. április 23., vasárnap, 16:00: Kazahsztán–Dél-Korea
2017. április 23., vasárnap, 19:30: Lengyelország–Ukrajna

2017. április 24., hétfő, 19:30: Magyarország–Ausztria (Sport 1)

2017. április 25., kedd, 12:30: Kazahsztán–Lengyelország (Sport 1)
2017. április 25., kedd, 16:00: Magyarország–Dél-Korea (Sport 1)
2017. április 25., kedd, 19:30: Ukrajna–Ausztria

2017. április 26., szerda, 19:30: Kazahsztán–Ukrajna

2017. április 27., csütörtök, 16:00: Lengyelország–Magyarország (Sport 1)
2017. április 27., csütörtök, 19:30: Ausztria–Dél-Korea

2017. április 28., péntek, 12:30: Magyarország–Kazahsztán (Sport 1)
2017. április 28., péntek, 16:00: Lengyelország–Ausztria (Sport 1)
2017. április 28., péntek, 19:30: Dél-Korea–Ukrajna (Sport 1)

Magyarország vb-felkészülési mérkőzései:

Felnőttek
2017. április 3., hétfő, 19:00 Magyarország–Svédország (Tüskecsarnok) 0-4
2017. április 7., péntek, 19:00 Magyarország–Finnország (Tüskecsarnok) 1-6
2017. április 11., kedd, 19:00 Szlovénia–Magyarország (Celje) 2-1
2017. április 18., kedd, 19:00 Magyarország–Szlovénia (Tüskecsarnok) 3-5

U25
2017. április 8., szombat, 18:00 Magyarország U25–Csehország U25 (Tüskecsarnok) 0-3
2017. április 9., vasárnap, 13:00 Magyarország U25–Csehország U25 (Tüskecsarnok) 2-5

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS ÉLŐ
U20 17:20 ETOAVS ÉLŐ
U18 17:40 AVSSCC ÉLŐ
KHL 18:00 LOKNYH ÉLŐ
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE INFO
U18 19:00 SZDETO INFO
U20 19:00 UTEVAS INFO
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk