Magyarország?Szlovénia 3-5

Az utolsó vb-felkészülési mérkőzésünkön pörgős, jó játékot láttunk. A jobb erőkből álló ellenfél megbosszulta a védekezésbeli hibáinkat.

Szlovénia nem kezdett ellenünk akkora lendülettel, mint egy hete Celjében, ezúttal már az első perctől tartottuk a ritmust A csoportos ellenfelünkkel. A támadásépítésekkel sem voltak gondjaink, de a befejezések nem mentek. Bodo került a legtöbbször komoly lehetőség elé, de Kroselj nyerte a csatákat. A szlovén helyzetek a harmad első felében elsősorban a mi hibáinkból alakultak ki, Kuralt vezetőgólja is egy komoly rontást követően esett. A fiatal szlovén csatár egy rossz hátvédmegoldás után egyedül lépett ki, és a szóló végén Rajna Miklóst is mattolta. A harmad második felében a szlovénok eggyel feljebb kapcsoltak, ennek köszönhetően fölénybe kerültek. A mérkőzés tempója megfelelő volt, a játékunk dadogott, de felvezetésnek elment. 0-1-ről folytatódott a találkozó szünet után.

A második harmad elején nagyon gyorsan kiegyenlítettünk. Emberelőnyt használtunk ki Erdély Csanád átlövésgóljával. Úgy tűnt, Kroselj hatástalanítja a korongot, de az átment rajta, és Galló Vilmos közvetlen közelről betessékelte a kapuba. A 22. percben 1-1-re állt a meccs. A második góltól sem álltunk messze, de sajnos kaptunk egy kontrát, nem az elsőt, nem a másodikat a meccsen, és nem tudtuk tartani a lépést sem Urbasszal, sem Verliccsel, utóbbi pattintotta a kapuba a centerezést. 1-2. Keményedett a küzdelem, kezdett felpörögni a mérkőzés arra az érzelmi szintre, ahol a celjei találkozó volt. Nem voltunk elég pontosak a támadóharmadban, emiatt nem tudtunk ismét egyenlíteni. Aztán egy perc alatt kaptunk két gólt. Előbb Kranjc keresztpasszába ért bele rosszul Vas János a kapunk előtt, ütőjéről a meccs felénél Rajnát váltó Hetényi Zoltán kapujába pattant a korong. Megzavarodtunk, a védekezésünk nem állt össze, és ezt Kuralt használta ki, aki még jobban összekuszálta azt, és a kapu mögötti körből szálka magasságáig fellépve közelről bombázott a hosszú felsőbe, nagyon pontosan. A 34. percben 1-4 állt a táblán. Nem voltak vidám percek ezek, és sajnos már nem is sikerült igazán összeszednünk magunkat a lefújásig. A sebességre továbbra sem lehetett panasz, de a játékra igen.

A záró húsz percre a magyar válogatott felpörögve, a szlovén viszont kényelmesebben jött vissza. Ennek eredménye sok ügyes és gyors magyar támadás, és a végén szépítés lett. Bodo játszott Gőz elé, aki közelről Gracnarba lőtt, de a lepattanót Galló szépen a kapuba helyezte, duplázott a meccsen. 2-4. Maradtunk támadásban, szebbnél szebb akciókat vezettünk. Az esztétikai csúcsélménnyel a Hári, Bartalin, Dansereau sor ajándékozta meg a szurkolókat. Két látványos, nagy passz után Dansereau kétszer is próbálkozhatott Gracnarral szemben, de mindkét csatát a vendégkapus nyerte. Nagyon megérdemeltük volna, hogy egyre zárkózzunk, ehelyett a negyedik sorunk beragadt, és egy hosszú szlovén támadás végén Ticar lőtt újabb gólt. 2-5 az 55. percben. Az utolsó két percre kaptunk egy kettős emberelőnyt a magyar bíróktól. Kicsit ezt is gyakorolhattuk, szükségünk is volt, mert nem ment könnyen. De azért csak kihasználtuk ügyesen, szétzilálva a szlovén védelmet. 6 másodperccel s vége előtt Erdély Csanád állította be a 3-5-ös végeredményt.

Az utolsó harmadot 2-1-re nyertük, nem volt ez rossz meccs főpróbának. A következő mérkőzésünk már Kijevben esedékes, szombaton a házigazda Ukrajna ellen lépünk jégre.

Sagert Kalvin 1987 Fehérvár AV19
Stipsicz Bence 1997 Cedar Rapids RoughRiders (USA)

U25
2017. április 8., szombat, 18:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok) 0-3
2017. április 9., vasárnap, 13:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok) 2-5