Utánpótlás Vereséggel kezdett az UTE Egnában

A Jesenice négy góllal verte a tartalékos lilákat.

Nem indult jól az UTE-nak az U16-os European Rookie Cup Neumarkt-Egna-i selejtezőtornája. A nyitómeccs első két harmadában a lilák még versenyben voltak a Mladi Jesenicével ? az első játékrész után 1-1 volt az állás, a második végén a szlovénok 3-2-es vezetésével mentek az öltözőbe a felek. Tehát ekkor még nyitott volt a mérkőzés végkimenetel, csakhogy az utolsó harmadban az ellenfél háromszor is betalált, míg az újpestiek egyszer sem, így végül 6-2-es vereséget szenvedtek. Hozzá kell tenni, hogy az UTE-ból több 2002-es születésű játékos is a válogatott rigai tornáján játszik ezen a hétvégén.

A másik összecsapáson a Neumarkt/Auer jött le győztesen a jégről, az olaszok 5-3-ra múlták felül a Grazot.

Az UTE szombaton a házigazdákkal játszik, a Jesenice az osztrákokkal csap össze.

Negyedik csoportselejtező, Neumarkt Egna, 2017. április 13?16.

Résztvevők: UTE, Neumarkt Egna (olasz), Graz 99ers (osztrák), Mladi Jesenice (szlovén)