Medgyes Dorottya nem lép jégre Grazban

   

Véglegessé vált a női jégkorong-válogatott világbajnoki kerete.

Mint arról korábban írtunk, a női válogatott 21+2 fővel utazott a divízió 1/A-s női vb helyszínére, tehát még egy mezőnyjátékostól kellett megválniuk. Utolsóként Medgyes Dorottya maradt ki a keretből, aki betegsége miatt nem tudja vállalni a játékot. “Sajnos nem gyógyult meg teljesen – mondta Marton Tibor szövetségi kapitány. – Megpróbálta, hogy tud-e teljes értékű munkát végezni, de nem ment. Nem kockáztatjuk az egészségét, és azt sem, hogy kiesése miatt egy játékossal kevesebben legyünk.” A tengerentúlon játszó légiósunk 2012 óta mindegyik világbajnokságon szerepelt.

Magyarország női együttese szombaton 16:30-től Japán ellen kezdi meg a grazi vb-t.

Magyarország kerete a női divízió 1/A-s világbajnokságra:

Név Klub

Kapusok

Horváth Vanessa KMH Budapest
Németh Anikó Karlskrona (SWE)

Hátvédek

Grkovic Jelena KMH Budapest
Kiss-Simon Franciska SZKIF Nyizsnyij-Novgorod (RUS)
Mayer Fruzsina Vasas SC
Németh Bernadett Sundsvall Wildcat (SWE)
Odnoga Lotti Vermont Academy (USA)
Pártos Réka Karlskrona (SWE)
Rónai Alexandra KMH Budapest
Tóth Enikő KMH Budapest

Csatárok

Brgles Nóra SDE Stockholm (SWE)
Dabasi Réka KMH Budapest
Gasparics Fanni Agigyel Ufa (RUS)
Horváth Tifani KMH Budapest
Huszák Alexandra Arktyik Unyiverszityet (RUS)
Jókai Szilágyi Kinga Vasas SC
Jókai Szilágyi Zsófia Lulea (SWE)
Kiss Andrea SC Weinfelden (SUI)
Pintér Hanna SDE Stockholm (SWE)
Pintér Lili SDE Stockholm (SWE)
Somogyi Vivien KMH Budapest
Trencsényi Kitti klub nélküli

Szövetségi kapitány: Marton Tibor
Másodedző/képességfejlesztő mentoredző: Mika Vaarala
Másodedző/kapus mentoredző: Budai Krisztián
Videoedző: Bedő Botond
Rehabilitációs edző: Gallyas Gabriella
Erőnléti edző: Kozák Attila
Csapatvezető: Jasó Judit
Felszerelésmenedzser: Szabó Dávid
Női szakágvezető: dr. Kolbenheyer Zsuzsanna

2017-es női divízió 1/A-s világbajnokság (Graz, Ausztria):

2017. április 15., szombat, 13:00: Dánia–Franciaország
2017. április 15., szombat, 16:30: Magyarország–Japán
2017. április 15., szombat, 20:00: Norvégia–Ausztria

2017. április 16., vasárnap, 13:00: Japán–Dánia
2017. április 16., vasárnap, 16:30: Franciaország–Norvégia
2017. április 16., vasárnap, 20:00: Ausztria–Magyarország

2017. április 18., kedd, 13:00: Japán–Norvégia
2017. április 18., kedd, 16:30: Magyarország–Dánia
2017. április 18., kedd, 20:00: Franciaország–Ausztria

2017. április 20., csütörtök, 13:00: Franciaország–Magyarország
2017. április 20., csütörtök, 16:30: Dánia–Norvégia
2017. április 20., csütörtök, 20:00: Ausztria–Japán

2017. április 21., péntek, 13:00: Norvégia–Magyarország
2017. április 21., péntek, 16:30: Japán–Franciaország
2017. április 21., péntek, 20:00: Ausztria–Dánia

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 GEPSCC 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk