Szlovénia?Magyarország 2-1

A hajráig vezetett a nagyon jól játszó magyar válogatott Celjében egy nagyon hasznos és parázs felkészülési meccsen.

Az első 5 percet nagyon megnyomták Ticarék, vastagon A csoportos tempót és keménységet mutatott az erős összeállításban jégre lépő Szlovénia, egyedül Sabolic nem lépett jégre a KHL-játékosaik közül. Igyekeztünk kapaszkodni és derekasan küzdöttünk. Szépen helyt álltunk és a 6. perctől már előrefelé is tudtunk gondolkodni. Vas János került először nagy helyzetbe, de Gracnar védte a lövését. Komoly párharcok alakultak ki, Kovács B. és Kuralt gyorsan barátságot kötött, ami egy páros kiállítással csúcsosodott ki. Ograjensek és Sagert is megismerkedett egymással, közben a játék is pörgött. Rajna jó formában mozgott, mindent hárított, még a szlovénok szólóját is, amiből szerencsére csak egy akadt. A harmad legnagyobb magyar helyzetét Hári János alakította ki, Gracnar csak üggyel-bajjal tornázta ki a korongot a szélről betörő csatárunk lövését követően. A felkészülés eddigi hét harmadából messze a legértékesebbet játszottuk le egy kiváló ellenféllel szemben. Megérdemelt volt a döntetlen állás.

A második harmadban fokozódtak az izgalmak. Nagyon jó játékkal jöttünk ki az elején, a szlovénokat állva hagytuk, percekig diktáltuk a forgatókönyvet. Egy sorverekedés alakult ki, nem jöttünk ki rosszul belőle, sem a jégen, sem a jegyzőkönyvben, 2-2 ember ült ki. De csakhamar könnyű kézzel két újabb magyart is kiszórtak a szlovén bírók, így 1:45-ig kettős hátrányba kerültünk. Egészen elképesztő munkát végzett a csapat, Rajna pedig szenzációsakat védett. Kihúztuk, de bennünk maradt még ez a nehéz periódus. Ámde a harmad utolsó harmadára ismét ellenfelünk fölé nőttünk. Ezt komoly gólhelyzetek és két szóló is jelezte, sajnos Gracnar Gallóval és Bodóval szemben is megnyerte a csatát. A meccs felénél kapust cseréltünk. Bálizs nagyon nehéz helyzetben szállt be a forró hangulatú meccsbe, de dicséretesen jól mozgott ő is, így negyven perc után is 0-0 állt a táblán. Továbbra is parádés játékot mutatott a magyar csapat.

A harmadik harmadban sem változott semmi. A tempó és az erőszakos játék sem hagyott alább. Oda-vissza hoki zajlott, amiben maximálisan partnerek voltunk. Egy gyors ellencsapás végén pedig megszereztük a vezetést a 46. percben. Nagy Krisztián harcolt meg a sarokban a belőtt korongért, Szirányi lövése lejött a kapusról, Galló pedig értékesítette a helyzetet (0-1). Nem volt érdemtelen a vezetésünk. Támadásban sikerült maradnunk és a második magyar talált sem volt messze Vas János bal felső sarokra tartó lövésénél. Jól védekeztünk, hiba nélkül hoztuk ki a korongokat. Egészen az 50. percig, amikor is egy támadásindítás során hibáztunk és ez egy kapott gólba került. Verlic kíméletlenül vágta a bal felsőbe a pakkot (1-1). A szlovénok lelki lökést kaptak ettől és egy-két percig beszorultunk a kapunk elé, de mind fizikailag, mind kondicionálisan sikerült velük azonos szinten maradnunk. Közel jártunk a bravúrhoz, a szlovéniai pontszerzéshez, de egy támadóharmadban eladott korongból megkontráztak minket és végigjátszott akció végén az 56. percben Kovacevic bombájával fordítani tudtak (2-1). A maradék négy perc sem telt eseménytelenül. Nem adtuk fel, kicsit sem. Helyzetig is eljutottunk, de ez már nem jött össze. Maradt a 2-1-es szlovén győzelem. Nagyon értékes mérkőzésen végig egyenrangú játszófelei voltunk egy nálunk erősebb csapatnak.

slohun-20170411

Felkészülési mérkőzések:

Felnőttek
2017. április 3., hétfő, 19:00 Magyarország?Svédország (Tüskecsarnok) 0-4
2017. április 7., péntek, 19:00 Magyarország?Finnország (Tüskecsarnok) 1-6
2017. április 11., kedd, 19:00 Szlovénia?Magyarország (Celje) 2-1
2017. április 18., kedd, 19:00 Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok)

U25
2017. április 8., szombat, 18:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok) 0-3
2017. április 9., vasárnap, 13:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok) 2-5