A Montreal is bejutott a rájátszásba

A Florida kiesett, az Islanders esélyei minimálisra csökkentek. Keleten a Toronto, Boston, Tampa Bay, Carolina négyes küzd két kiadó helyért.

A Flyers az első harmadban 11 perc alatt ötöt ütve hozta a meccset az Islanders ellen. A folytatásban a brooklyni gárda szépített, de így is sima 6-3 lett a vége. A Phillyben Wayne Simmonds és Sean Couturier 1+2-vel végzett. Az egész szezonban rájátszáshelyen lévő Islanders az utolsó tíz meccséből a hetediket bukta el, és gyakorlatilag kiszállt a versenyből.

Ott van viszont a Carolina, amely hosszabbítás után verte a Columbust, és ezzel zsinórban 13. meccsén szerzett pontot, ez új franchise-rekord. A Hurriccanes négy perccel a vége előtt Jeff Skinner góljával egyenlített, a ráadás derekán Noah Hanifin találatával a pluszpontot is megszerezte. Hat mérkőzéssel a vége előtt a Hurricanes négy pontra van a rájátszástól.

A Tampa sem adta fel álmait, simán verte a Detroitot az Amalie Arenában, így továbbra is három pont a hátránya a nyolcadik Bostonnal szemben. A Bolts 2-2 után döntötte el a meccset, zsinórban három gólt ütött, az első kettőt másfél perc alatt, emberelőnyből. A Red Wings csak annak örülhetett, hogy Henrik Zetterberg megszerezte 900. pontját.

A Carolina és a Tampa egyaránt a Bostont üldözi, amely a nyomás ellenére nem botlott meg. A Bruins Tuukka Rask 27 védésének és hibátlan teljesítményének, valamint Brad Marchand egy-egy góljának és gólpasszának köszönhetően nyert a Dallas ellen.

A Boston előtt a Toronto van a táblán egy pont előnnyel, ám akárcsak a Bruins, a Leafs is győzelemmel abszolválta soros mérkőzését. Nashville-ben a Predators végig jobban játszott, 30-17-re nyerte a kapura lövéseket, de a parádésan védő Frederik Andersen mellett nem volt esélye. Auston Matthews 36. gólját ütötte, tovább javítva a házi újoncrekordot.

Akárcsak a Flyers, a Montreal is féltucatot lőtt, amivel nemcsak biztosította a helyét a rájátszásban, de kiejtette a Floridát is. A Canadiens a nyitó és a záró harmadban hármat ütött, Carey Price 29 lövést fogott. A csatárok közül Paul Byron és Brendan Gallagher  emelkedett ki, előbbi duplázott, utóbbi négy ponttal zárt.

Brendan_Gallagher

Kétgólos hátrányból győzött a Winnipeg hazai pályán az Anaheim ellen. A Jets nyolc perccel a befejezés előtt Blake Wheeler találatával szépített, majd 12 másodperccel a végső dudaszó előtt Dustin Byfuglien góljával a ráadást is kiharcolta. A lendületbe jövő Winnipeg a pluszpontot is behúzta Mark Scheifele találatával.

Négy vereség után győzött a Minnesota. Az Ottawa hiába szerezte meg a vezetést, a Wild öt góllal válaszolt, könnyedén tartotta otthon a pontokat. A győztes oldalon Alex Stalock egy év után volt ismét kezdő, Nino Niederreiter pedig duplázott és győztes gólt szerzett. A Senators a vereség mellett azt is bánhatja, hogy megszakadt Erik Karlsson nagy sorozata. Az Ottawa kapitánya sérülés miatt 324 egymás után lejátszott mérkőzés után nem lépett jégre.

Zsinórban negyedszer győzött az Edmonton, ezzel egy pontra megközelítette a Pacific-csoport listavezetőjét, az Anaheimet. Az Oilers Patrick Maroon duplájának, Connor McDavid két pontjának és Cam Talbot 38 védésének köszönheti a sikert. McDavid már 91 pontos, és öt mérkőzéssel a befejezés előtt hét egység az előnye a kanadai táblázaton.