Metallurg–SZKA döntő a KHL-ben

 

A címvédő magnyitogorszkiak kisöpörték az Ak Barszt, így az orosz bázisú liga története során először zárult 4-0-lal mindkét főcsoportdöntő. A Gagarin Kupa-finálé április 8-án indul.

A Metallurg jól indította az Ak Barsz elleni 4. mérkőzését, bár az első emberelőnyt kihagyták, a másodikat és a harmadikat nem, előbb Kovár, majd pedig Antyipin talált be 5 a 4 ellen. Az első harmad végén hiába szépített Sekac, a második és a harmadik játékrészben egy-egy gólt lőttek a vendégek, így megnyerték a meccset és söpréssel véget vetettek a párharcnak.

A Metallurg a főcsoportgyőzelme miatt hazai jégen kezdheti az április 8-án kezdődő SZKA elleni Gagarin Kupa-döntőt.

KHL, 2017. márc. 30., csütörtök.
Garipov: 87,1% (Galimov)
K
Kosecskin: 96,8% (Szamszonov)
Zaharcsuk, Muszin, Azevedo, Tkacsov, Sekac
1
Antyipin, Birjukov, Zaripov, Kovár, Mozjakin
Abroszimov, Ohtamaa, Obuhov, Csibiszov, Malihin
2
Budkin, Lee, Osala, Santala, Szjomin
Batirsin, Jarullin, Popov, Glinkin, Gluhov
3
Tyerescsenko, Habarov, Koszov, Tyimkin, Filippi
Szidorov, Tokranov, Szvitov, Hlisztov, Lazarjev
4
Dronov, Kaletnyik, Zselezkov, Kazionov Gy., Platonov
Zinetula Biljaletgyinov
E
Ilja Vorobjov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 05:30 MMG PP Kovár Mozjakin Lee
0-2 10:18 MMG PP Antyipin Mozjakin Kovár
1-2 18:10 AKB Sekac Jarullin Azevedo
1-3 26:24 MMG Mozjakin
1-4 45:20 MMG Platonov Kazionov Gy.
31 Kapura lövések száma 31
10 Kiállításpercek 10
Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 22., vasárnap
VB 15:20 GBRLAT 3-4VÉGE
VB 15:20 KAZGER 4-5VÉGE
VB 19:20 SUIFRA 5-2VÉGE
VB 19:20 SWENOR 7-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 5-2VÉGE
VB 15:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 5-3VÉGE
VB 19:20 CANDEN 2-3VÉGE
    • SPORT 2
május 24., kedd
VB 11:20 GERSUI 3-4 BVÉGE
VB 11:20 SWELAT 1-0VÉGE
VB 15:20 SVKDEN 7-1VÉGE
VB 15:20 USANOR 4-2VÉGE
VB 19:20 CANFRA 7-1VÉGE
VB 19:20 FINCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
május 26., csütörtök
VB 15:20 GERCZE 1-4VÉGE
    • SPORT 2
VB 15:20 SWECAN 3-4 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 FINSVK 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 SUIUSA 0-3VÉGE
    • SPORT 2 (21:45)
május 28., szombat
VB 13:20 FINUSA 
    • SPORT 2
VB 17:20 CANCZE 
    • SPORT 2
május 29., vasárnap
VB 14:20 bronzm.
    • SPORT 2
VB 19:20 döntő
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum