Sebők Balázs gólpasszt adott

Ő maga is ellőhette volna, azonban így volt biztosabb, a KalPa ennek ellenére kikapott. Stipsiczék háromgólos hátrányból fordítottak, Vas Márton edzőjével két évet hosszabbított a Freiburg.

Nagyon izgalmas negyeddöntőket játszanak a finn első osztályban. A harmadik kör végére 12 meccsen vannak túl a csapatok, melyek felében hosszabbítás döntött, további két meccs pedig a rendes játékidőben hozott egygólos különbséget. A KalPa és a Lahti Pelicans párharca ezen belül is nagyon szorosan alakul, az első két meccset Sebők Balázs csapata nyerte hosszabbításban. Szombaton karnyújtásnyira voltak attól, hogy a szakadék szélére lökjék ellenfelüket, azonban a sportszerencse most a Pelicans mellé állt. Pedig jól indult a találkozó, a második harmadban a KalPa hátvédje, Santeri Lukka támadt ki nagyon határozottan és kiváló ütemben, zavarba is hozta a félpályát koronggal átlépő játékost, megindult a jobbszélen, majd középre centerezett Sebőknek, aki tovább csúsztatta a pakkot a bal szélen érkező társnak, sakk-mattra játszva ki a helyzetet.

A Pelicans azonban az életéért küzdött ezen az estén, úgyhogy még a második szünet előtt egyenlített, az 56. percben pedig a vezetést is megszerezte, amivel 2-1 arányban megnyerte a mérkőzést. Sebőknek ez volt az idei 40. meccse és a 16. pontja, 15 percet játszott és ismét a bulik közel 60%-át hozta el. A Pelicans tehát szépített, de összesítésben továbbra is a KalPa vezet 2-1-re.

Péntekről szombatra magára talált támadásban a Cedar Rapids RoughRiders és ez elég is volt a győzelemhez a Youngstown Phantoms ellen. A védelem ugyanakkor továbbra is átjáróház volt, 16 perc alatt három góllal elhúzott az ellenfél, innen sikerült visszakapaszkodni és kiharcolni a továbbjutást. Amely nem is tartott sokáig, a második percben emberelőnybe került a RoughRiders, amit fél percen belül ki is használt és ezzel nyert 4-3-ra. Stipsicz Bence pontot nem szerzett, mínusz eggyel zárt, a RoughRiders továbbra is utolsó a USHL-ben.

A légiósokról szóló hírek közé kívánkozik az a közlemény, amit a Freiburg adott ki vasárnap és amely szerint Leo Sulak vezetőedző szerződését további két évvel meghosszabbították. A cseh származású, de azóta német állampolgárságot is szerzett 61 éves szakember már játékosként is megfordult Freiburgban, edzőként 2013-ban került vissza a Baden-Württemberg-i városba. Ekkor a csapat még a német harmadosztályban játszott. Sulak, aki a klub sportigazgatója is lett egyben, aprólékos gonddal látott neki a csapat felépítésének, szisztematikus munkájának eredményeként két évvel később felkerültek a másodosztályba, idén pedig bekerültek a rájátszásba is. Ott ugyan kikaptak a jóval erősebb Frankfurttól, ennek ellenére mindenki óriási sikerként éli meg, hogy tartani tudták az eddigi fejlődési ütemet. A Németország-szerte elismert saját utánpótlására építkező klub költségvetése a legalacsonyabb volt a 14 másodosztályú csapat között, ennek ellenére a hetedik helyen végeztek az alapszakaszban. Sulak a következő hetekben dolgozza ki a jövőre szóló célokat és az ahhoz vezető utat, remélhetően ebben továbbra is számít majd egyik legjobb légiósára, Vas Mártonra.