Életben maradt a HC Kosice

Sorozatban három vesztes mérkőzés után végre ismét nyertek a kassaiak az Extraliga negyeddöntőjében.

Nem rózsás a HC Kosice helyzete, hiszen hiába szépített 3-2-re a Martin ellen, legközelebb Turócszentmártonban kell majd jégre lépjen, és továbbra sem hibázhat. Egyelőre azonban maradjunk a szombati krónikánál. Végre elérte a négyezret a nézők száma az ultramodern kassai csarnokban, így közel félház figyelte az eseményeket. Azt láthatták, hogy a 6. percben a Kosice szerzett vezetést, amelyet a Martin a 9. percben emberelőnyben kiegyenlített. A 16. perc elején ugyancsak előnyös gólból visszavették a vezetést a kassaiak, majd a lefújás előtt 4 másodperccel üres kapura ismét betaláltak. 3-1-re nyertek tehát, és így összesítésben 3-2 a Martin javára. Hétfőn lesz az következő összecsapás, és a szombat estéből kiindulva ismét csak nem lesz egyszerű dolga a kassai csapatnak, hiszen a Martin védelme igencsak jól állja a sarat, a támadók pedig meglehetősen hatékonyan használják ki helyzeteiket.

Zsolnán játszott az alapszakasz-ötödik Zvolen, és ezúttal nem tudta megismételni eddigi remek teljesítményét. A párharc legnagyobb különbségű sikere született, méghozzá úgy, hogy a zólyomiak nemcsak vezetni nem tudtak, hanem a zsolnaiak vezető gólját követően egyenlíteni sem. Az egyetlen zólyomi gól emberelőnyben született, a Zilina viszont emberhátrányból is betalált. A végeredmény 5-1 a Zilina javára, és összesítésben is ők vezetnek 3-2-re.

Ebben a két párban legközelebb hétfőn játszanak egymással a csapatok, akkor Turócszentmártonban és Zólyomban lesznek a mérkőzések. A Martin és a Zilina győzelme esetén továbbjuthat, a Kosice és a Zvolen pedig a mindent eldöntő hetedik meccset harcolhatja ki.