Véget ért az Érsekújvár szezonja

Az Extraliga negyeddöntők pénteki mérkőzésén érvényesült a papírforma, kiesett az Érsekújvár, elődöntős a Banska Bystrica.

Két harmadon keresztül óriási fölényben játszott az alapszakaszgyőztes besztercebányai csapat az újonc ellen. Különösen a második harmad 21-2-es kapura lövési aránya mellbevágó. Ennek ellenére a Zámky becsülettel állta a sarat egészen a 23. percig. Ekkor szerezte meg a vezetést a Banska Bystrica, és innen minden eldőlt, az Újvárban nem volt elég erő és minőség ahhoz, hogy fordítani tudjon. A középső 20 percben még két gólt lőttek a hazaiak, a harmadik harmadot pedig 2-1-re nyerték úgy, hogy a szünet utáni első gólt az érsekújváriak szerezték. A végeredmény 5-1, a Banska Bystrica 4-1-es összesítéssel jutott tovább.

Az Érsekújvárnak nincs oka szomorkodni, a csapat teljesítette az előzetesen megfogalmazott célt és bejutott az Extraliga rájátszásába. Szezon közben jelentős átalakulásokon ment át a csapat, több edzőváltás történt és a játékoskeret jelentős része is kicserélődött. Végül az utolsó két játéknapon sikerült bebiztosítani a negyeddöntőbeli szereplés jogát. A rájátszás ugyan ijesztően indult, de a harmadik találkozóra összeszedte magát a csapat, negyedik nekifutásra pedig megszerezte a klubtörténet első rájátszásbeli győzelmét is. A klub vezetői és a játékosok egyaránt értékes tapasztalatokkal gazdagodtak, amelyeket fel lehet használni a következő évi csapat kialakítása során.

Ami pedig az osztályozót illeti, egyre nagyobb bajba kerül a nagymúltú Dukla Trencín. A negyedik forulóban Szakolcára látogattak el Marcel Hossáék, és 2-1-re kikaptak. Ezzel a trencséniek 5 ponttal a második helyen állnak, ám pontszámban beérte őket pénteki legyőzőjük, a Skalica. Mivel a másik mérkőzésen a Liptovsky Mikulás idegenben 3-1-re nyert a Detva ellen, így Uramék viszonylagos kényelemben szemlélődhetnek a mezőny élén, hiszen 11 pontot gyűjtöttek eddig, előnyük 6 pont az őket követő Trencín-Skalica párossal szemben.