Utánpótlás Mikor dől el a juniorbajnoki cím?

Ez a hétvége legnagyobb kérdése. Mindeközben az U14-es bajnokságban megvan a két döntős, az aranyéremért az UTE és az Ifj. Ocskay Gábor JA küzd meg egymással.

U20-as bajnokság

Ahogy arról már beszámoltunk, a MAC Budapest 3-2-re vezet összesítésben az U20-as bajnokság döntőjében, miután az ötödik meccsen 5-2-re legyőzte a Vasast a Jégpalotában. A párharc hatodik találkozója szombaton lesz, amennyiben nyer a MAC a Kisstadionban, úgy bajnoki címet ünnepelhet.

A bronzérem sorsa sem dőlt még el, miután a Debrecen 3-2-re legyőzte a Fehérvárt otthonában 3-2-re, így szombaton jöhet a hatodik meccs. A helyosztók befejeződtek, az utolsó meccsen a DVTK 2-0-ra nyert az Egerszegi Titánok ellen, így a miskolciaké lett a hatodik hely, a zalaegerszegiek a hetediken végeztek. Az már korábban eldőlt, hogy a KMH az ötödik.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 1-7
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest 4-3 h.
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 4-3 h.
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 2-5
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

Az 5. helyért:

Eredmény:

Egerszegi Titánok?DVTK Jegesmedvék 0-2

U18-as bajnokság

Az ifjúsági bajnokságban csütörtökön lezárult a 9. helyért folyó harc, az utolsó meccsen a Pesterzsébet nagy csatában, az utolsó tíz percben szerzett két góllal 5-3-ra győzte le a KMH-t. Ezzel a pesterzsébetiek lettek a kilencedikek, a KMH a 10. helyen végzett. A bronzcsata jövő hét hétfőn folytatódik az UTE és a Csíkszereda között.

Eredmény:

2017. március 23., csütörtök:

KMH?Pesterzsébet 3-5

EBJL

Ahogy azt megírtuk, az Ifj. Ocskay Gábor JA U18-as csapatának az osztrák ifjúsági liga döntőjében is elegendőnek bizonyult három meccs a bajnoki cím megszerzéséhez. A harmadik találkozón 4-2-re múlták felül az UTE-t, s ezzel csakúgy, mint tavaly, most is dupláztak. További érdekesség, hogy a fehérváriak a magyar bajnokságot és az EBJL-t is úgy nyerték meg, hogy a rájátszásban nem vesztettek mérkőzést.

Döntő:

2017. március 14., kedd: Fehérvár?UTE 4-3
2017. március 18., szombat: UTE?Fehérvár 2-6
2017. március 22., szerda: Fehérvár?UTE 4-2

U16-os bajnokság

Rohamtempóban zajlik az U16-os bajnokság végjátéka, szerdán lejátszották a döntő és a bronzmeccs első mérkőzését is, s mindkettő párharc akár már vasárnap eldőlhet. A döntő első összecsapásáról már megírtuk, az Ifj. Ocskay Gábor JA szoros meccsen nyert 2-1-re a MAC Budapest ellen. A bronzcsatát az UTE kezdte jobban, miután 5-1-es diadalt aratott a Csíkszereda felett.

A helyosztók esetében már végeredményről is beszámolhatunk, hiszen az ötödik helyért a Vasas másodszor is legyőzte a DVTK-t: az angyalföldiek 5-2-re nyertek Miskolcon. A hetedik helyért folytatott csata is két mérkőzésen dőlt el, a Győr a másodikon 6-1-re nyert az Egerszegi Titánok ellen.

Pénteken a döntő és a bronzmeccs is folytatódik, a harmadik meccset vasárnap játsszák a felek.

Döntő:

2017. március 22., szerda: Fehérvár?MAC Budapest 2-1
2017. március 24., péntek: MAC Budapest?Fehérvár
2017. március 26., vasárnap: Fehérvár?MAC Budapest
2017. március 28., kedd: MAC Budapest?Fehérvár (ha kell)
2017. március 29., szerda: Fehérvár?MAC Budapest (ha kell)

2017. március 22., szerda: UTE?Csíkszereda 5-1
2017. március 24., péntek: Csíkszereda?UTE
2017. március 26., vasárnap: UTE?Csíkszereda
2017. március 28., kedd: Csíkszereda?UTE (ha kell)
2017. március 29., szerda: UTE?Csíkszereda (ha kell)

2017. március 19., vasárnap: Vasas?DVTK Jegesmedvék 7-1
2017. március 22., szerda: DVTK Jegesmedvék?Vasas 2-5

A 7. helyért:

2017. március 19., vasárnap: Egerszegi Titánok?Győr 2-3
2017. március 22., szerda: Győr?Egerszegi Titánok 6-1

A 9-16. helyért folytatott rájátszásban a szerdai négy mérkőzésből csupán kettő dőlt el a rendes játékidőben: a Debrecen rendívül simán győzte le 13-3-ra a Vasas B-t, a Pesterzsébet szorosabban nyert 3-1-re a KMH ellen. Az UTE B ellenben csak hosszabbításban nyert a Dunaújváros ellen, pedig az első harmad után már 4-1-re is vezetett. Az Acélbikák a 46. percben egyenlítettek, de a végén csak egy ponttal gazdagodtak, miután a lilák 6-5-re győztek. Az Ifj. Ocskay Gábor JA B és a MAC Budapest B összecsapásán a felek végig fej-fej mellett haladtak, a fehérváriak az 59. percben mentették hosszabbításra a meccset. Abban azonban nem esett gól, így a pontok sorsa szétlövésben dőlt el, amely után a Fehérvár javára mutatott 4-3-at az eredményjelző.

A felek a Pesterzsébet és a KMH kivételével vasárnap játsszák a második meccset. A 17-21. helyért a Ferencváros a második mérkőzését is lejátszotta, amin 3-0-ra kikapott a Gepárdtól. Vasárnap utóbbi a KMH B-hez látogat, míg a Kiskőrös a Tisza Volánt fogadja.

Rájátszás a 9-16. helyért:

Eredmények:

2017. március 22., szerda:

Pesterzsébet?KMH 3-1
Dunaújvárosi Acélbikák?UTE B 5-6 h.
Ifj. Ocskay Gábor JA B?MAC Budapest B 4-3 b.

U14-es bajnokság

A szombati, utolsó körtől függetlenül eldőlt, hogy az UTE és az Ifj. Ocskay Gábor JA játssza az U14-es bajnokság döntőjét. Előbbi csütörtökön szoros meccsen 5-3-ra múlta felül a Debrecent, míg utóbbi úgy nyert a rájátszásban gyengélkedő MAC ellen 4-3-ra, hogy ellenfele a 6. percben 2-0-ra vezetett.

Szombaton tehát a MAC az UTE-t, a fehérváriak a Debrecent fogadják, immár tét nélküli mérkőzésen.

15:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?Debrecen

Az 5. helyért folytatott harcban a Felcsík továbbra is veretlen, hétközben a Csíkszeredát múlta felül 8-3-ra. A mérkőzésen Márton Botond mesternégyest ért el. Szombaton a csíkiak Gyergyószentmiklósra látogatnak.

Rájátszás az 5-8. helyért:

Eredmények:

Felcsík?Csíkszereda 8-3

Program:

10:30 Gyergyószentmiklós?Csíkszereda

A 9. helyért a Ferencváros két győzelemmel tett lépést hét közben: kedden a Győrt győzte le 3-1-re, csütörtökön az Ifj. Ocskay Gábor JA B-t 12-2-re. A DVTK és a Győr találkozóját elhalasztották, így ez lesz a rájátszás utolsó meccse a szombati Ifj. Ocskay Gábor JA B?DVTK Jegesmedvék helyett.

Ifj. Ocskay Gábor JA B?DVTK Jegesmedvék

A 13. helyért csütörtökön a Tisza Volán magabiztosan győzte le 11-3-ra az Egerszegi Titánokat, miközben a Gepárd 5-2-re múlta felül a Vasast. A záró fordulóban a Gepárd a Tisza Volánnal, a Vasas az Egerszegi Titánokkal csap össze.

18:00 Vasas?Egerszegi Titánok

A 17. helyért a Dunaújváros könnyedén múlta felül a MAC B-t 11-5-re, míg a KMH-nak sem okozott gondot az UTE B 7-2-es legyőzése. A hétvégén a lilák fogadják a MAC B-t, a KMH az Acélbikákat.

Rájátszás a 17-20. helyért: