A SZKA túlórában verte a Lokomotivot

A jaroszlavliak 10 másodpercre voltak a győzelemtől, ám a szentpéterváriak hosszabbításra mentették a meccset, ahol megnyerték azt.

A nyugati főcsoportdöntő első mérkőzését a SZKA kezdte jobban, a második emberelőnyét kihasználta, Belov kék vonalas bombájába Koskiranta tette bele a botját. A második harmadban megbosszulta magát a sok kihagyott szentpétervári emberelőny, Lugin egyenlített, Averin fordított, mindketten kontratámadás végén bombáztak Koskinen kapujába. A harmadik játékrész már óvatosabb játékot hozott, a 46. percben hiába egalizált Hersley egy pontos lövéssel, egy perc múlva egy szép akció végén Talbot révén újra a jaroszlavliak vezettek. A Lokomotiv-előny egy újabb percen belül kétgólosra nőtt, Moszaljov tette be közelről Ketov botjával együtt. A végjátékban a hazaiak nagy nyomás alá helyezték Szudnyicin kapuját, aki az 56. percig bírta a nyomást, amikor Guszev kihasznált egy 5 a 4 elleni lehetőséget, majd pedig 10 másodperccel a vége előtt egy okos passz után Hersley hosszabbításra mentette a meccset. A túlórában izgalmas játék zajlott, a 72. percben Koskinen szerelésével probléma adódott, így Sesztyorkin ugrott be a SZKA kapujába, ahol egy perccel később Kontiola eltalálta a kapuvasat. Az ellentámadásból viszont eldőlt a meccs, Guszev lövése Hersleyről a kapuba jutott.