Utánpótlás A Fehérvár az EBJL aranyérmese

Az U20-as döntőben a MAC a Vasas otthonában jutott 3-2-es vezetéshez. A serdülőfinálé első meccsén a Volán eggyel verte a MAC-ot. A nap meglepetését a debreceni juniorok okozták.

JUNIOROK

Bajnokot avathatnak szombaton az U20-as bajnokságban, amennyiben a MAC Budapest a Kisstadionban is legyőzi a Vasast. A döntő ötödik meccsén a Jégpalotában ugyanis megtette ezt.

Fodor Szabolcs együttesének remekül sikerült az első harmad hajrája, hiszen Majoross Barnabás és Sebestyén Dávid találatával kétgólos előnyre tett szert. Az angyalföldiek a második harmad közepén szépítettek, de a folytatásban nem sikerült egyenlíteniük. Az utolsó harmad elején a MAC tovább növelte előnyét, sőt, négy percen belül kétszer is betalált. Ennek ellenére a hazaiaknak az 50. percben szerzett gólja után még bőven volt lehetősége, hogy visszahozza a meccset. Két és fél perccel a végső dudaszó előtt le is hozták a kapusukat, de a mérkőzésen duplázó Bödök Bence üres kapus találattal beállított az 5-2-es végeredményt.

“Szombaton nyerünk, és visszajövünk a Jégpalotába” ? írták a piros-kékek közösségi oldalukon. Meglátjuk, mindenképpen izgalmas találkozóra van kilátás.

A bronzcsata is folytatódik, miután az ötödik összecsapás előtt 3-1-re vezető Fehérvár hazai jégen 3-2-es vereséget szenvedett a Debrecentől. A felek ugyancsak szombaton találkoznak legközelebb.

Döntő:

2017. március 8., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 1-4
2017. március 11., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 1-7
2017. március 14., kedd:  Vasas HC?MAC Budapest 4-3 h.
2017. március 18., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC 4-3 h.
2017. március 22., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest 2-5
2017. március 25., szombat:  MAC Budapest?Vasas HC
2017. március 29., szerda:  Vasas HC?MAC Budapest (ha kell)

2017. március 25., szombat: Debrecen?Fehérvár
2017. március 29., szerda: Fehérvár?Debrecen (ha kell)

EBJL

Az Ifj. Ocskay Gábor JA a hazai U18-as bajnokság után az EBJL-ben is legyőzhetetlennek bizonyult.

Csakúgy, mint tavaly, idén is duplázik az Ifj. Ocskay Gábor JA U18-as csapata? Ez volt a legfőbb kérdés az után, hogy a fehérváriak vasárnap megnyerték a magyar bajnoki címet, az EBJL-ben pedig 2-0-ra vezettek a szerdai, harmadik meccs előtt az UTE ellen.

Nos, a lilák úgy kezdték a meccset, ahogy az elvárható az életben maradásért küzdő csapattól. Ennek az ötödik percben meg is lett a foganatja, hiszen Páterka Bence remek cselei után az osztrák ifjúsági liga pontkirálya, Szalma Zsolt megszerezte a szezonbeli 48. gólját. A vendégek előnye majdnem a szünetig kitartott, az első harmad utolsó percében azonban Almási Márk lövése után a kipattanót Mihály Ákos sodorta Dézsi Bencéhez, aki nem hibázott.

A fehérváriak nagy elánnal vetették bele magukat a második harmadba, oly annyira, hogy a középkezdés után 15 másodperccel már Búzás Arnold vezetést jelentő találatát ünnepelték. Gyorsan jött az egyenlítő gól a liláktól, Kovács Sebestyén néhány perccel később emberelőnyben volt eredményes.

A folytatásban jellemezően a Volán kapuja előtt zajlott a játék, de az újpesti védőknek nagyon résen kellett lenniük, mert ellenfelük veszélyes kontrákkal operált. A gól azonban csak az 52. percben jött össze nekik, Mihály Ákos használta ki az emberelőnyt. A liláknak idejük még bőven akadt, terük azonban nem sok, hogy a rendes játékidőben egyenlítsenek, s ez nem is jött nekik össze. Az utolsó fél percre lehozták a kapusukat, de Péter Andor a védőkkel a nyakán is eljuttatta a korongot az üres kapujukba, s ezzel a Fehérvár 4-2-re nyert.

Kiss Dávid csapata tehát nemcsak a magyar bajnokságban, de az EBJL-ben is megvédte a címét.

Döntő:

2017. március 14., kedd: Fehérvár?UTE 4-3
2017. március 18., szombat: UTE?Fehérvár 2-6
2017. március 22., szerda: Fehérvár?UTE 4-2

volan u18

SERDÜLŐK

A fehérváriak szerezték meg a vezetést az U16-os bajnokság döntőjének első meccse után a MAC Budapesttel szemben. Az Ifj. Ocskay Gábor JA és a MAC Budapest az alapszakaszban is szoros mérkőzéseket játszott egymással az U16-os bajnokságban, így abszolút arra lehetett számítani, hogy a döntőben is nagyot csatázik egymással a két csapat. Nos, az első találkozó után nem lenne meglepetés, ha a párharc nem dőlne el három meccs alatt. A székesfehérvári összecsapás kiegyenlített játékot hozott, az első és a harmadik harmadban sem esett gól, így a mérkőzés a másodikban dőlt el. A vezetést a 26. percben a vendégek szerezték meg, a fehérváriak túlságosan is egyedül hagyták a kapujuk előtt Szalmás Bencét, aki büntetett. A MAC azonban tíz percig sem birtokolta az előnyt: Kóger Balázs saját kapuja mögül indulva, az ellenfél védőit egytől egyig faképnél hagyva érkezett meg a másik kapuig, ahol keresztbe lőtte a korongot Angyal Botondnak, ő pedig azt be a kapuba. Két perccel később Komáromy Botond vállalkozott lövésre, ami után fogadhatta a társak ölelését.

A szünet után a MAC igyekezett egyenlíteni, de ahogy ők, úgy a kontrákból veszélyeztető fehérváriak sem zörgették meg a hálót. Az utolsó fél percre a budapestiek lehozták a kapusukat, a hazaiak előtt így kétszer is lehetőség nyílt betalálni az üres kapuba. Ez nem sikerült, így maradt a 2-1.

Az Ifj. Ocskay Gábor JA 1-0-ra vezet a három nyert meccsig tartó párharcban, a második mérkőzést pénteken játsszák a felek.