Utánpótlás Révész és Falus U17-es döntőre készülhet

Utánpótlás légióskörkép a nagyvilágból.

A HC Davos mindhárom mérkőzését megnyerte a svájci Elite A bajnokság 5-8. helyéért folytatott körében. Utoljára a Bielt győzték le hazai pályán hosszabbításban 6-5-re Kiss Zsomborék, a magyar csatár egy gólt szerzett. A Davos hiába zárta veretlenül a helyosztókat, a Bern az alapszakaszban szerzett több pontjának köszönhetően megelőzte. így végül csak a hatodik helyen végzett. Kiss Zsombor a szezon során 51 meccsen 25 pontot lapátolt össze.

Befejezte az Elite B kiesési szakaszát a Foward-Morges. Az utolsó fordulók során a Baselt hazai pályán 4-2-re verték, az Ajoie otthonában 3-2-re kikaptak. Pribula Gábor mindkét meccsen 1-1 gólpasszt adott. A Foward-Morges végül a 14 csapatos bajnokság 12. helyén végzett, Pribula 45 találkozó során 27 pontot gyűjtött.

Az U17-es korosztálynál őrült párharcot követően jutott döntőbe a ZSC Lions. A három győzelemig tartó párharc első két mérkőzésén mindkétszer a hazai csapat diadalmaskodott, majd a Bern 5-2-re győzni tudott Zürichben, pénteken a két magyart is foglalkoztató klub az életéért küzdött Bernben. Sikerült kivívni a döntő mérkőzést, 4-3-ra győztek Révészék. A mindent eldöntő 5. találkozó ezután hosszabbításba torkollott, a ráadás 7. percében 4-3-mal sikerült továbbjutnia a ZSC-nek. Révész Marcell a roppant fontos utolsó mérkőzésen csapata második gólját lőtte, Falus Ádám szintén végigjátszotta a párharcot. A döntőben a HC Davos vár a Zürichre.

Bejutott az osztrák juniorbajnokság döntőjébe a Vienna Capitals. A bécsiek az elődöntőben a MAC Budapestet búcsúztatták 2-0-s összesítéssel, a második fellépésen, a Kisstadionban hosszabbítást követően győztek 4-3-ra. Szabad Kevin mindhárom rendes játékidős osztrák gólban benne volt, kettőt előkészített, egyet ő maga vállalt. Az EBYSL döntőjében a Jesenice vár majd Szabadékra.

A tengerentúli WSHL-ben megkezdődött a rájátszás küzdelmei. A 4 divízióból álló liga csoportelsői és másodikjai automatikus a divízió-elődöntőkbe jutottak, a negyeddöntőkben a harmadikok a hatodikokat, a negyedikek az ötödikeket fogadták. A két nyert meccsig tartó párharcok során két magyar érdekeltségű klub játszott. A Villás Bálinttal felálló Vancouver Rangers hazai pályán kétszer is kikapott az ötödik Lake Tahoe Iceman-től, előbb 7-3-ra, majd 10-5-re, így befejezték az idényt. Villás összesen 40 mérkőzésen 2 gólig és 9 gólpasszig jutott.

A Casper Coyotes negyedik lett divíziójában, így az ötödik helyen végzett Cheyenne Stampede-t fogadták. A Coyotes nem bízta a véletlenre a dolgokat, előbb 8-1-gyel, majd 9-0-lal törölte fel a vendégekkel a jeget. Kiss Roland játszott, pontot nem szerzett, Kornakker Dániel ezúttal nem volt a nevezettek között. Az elődöntőben az Ogden Mustangs-hoz utazik a Coyotes.

Gebei Gergely csapata, a Seattle Totems 7. helyen végzett divíziójában, így nem jutott a rájátszásba. Gebei 37 mérkőzés alatt 5+2-ig jutott a szezon során.

Befejezte a német DNL rájátszását az Augsburg, miután a negyeddöntőben 2-0-lal kiesett a Kölnnel szemben. A Haie idegenben 7-2-re, otthon 6-2-re diadalmaskodott. Péter Donát az első meccsen gólt lőtt, 40 találkozó alatt 25 pontot szorgoskodott össze.

Miután nem jutott a finn Nuorten Mestis rájátszásába a Daadou Ádámot is foglalkoztató Titaanit, az alsóházban folytatták a küzdelmeket. A K-Lasertől 4-1-es, a KJT-Haukattól 3-1-es vereséget szenvedtek, a GrIFK-t 5-2-re legyőzték. Daadou egy meccsen játszott, ahol 5+20 perces kiállítást kapott. A 4 csapat közül a Titaanit a harmadik lett.

Egy sikerrel és egy vereséggel zárta a B-nuorten Mestist a TuTo. Farkas Mártonék az IPK otthonában 5-4-re nyertek, majd a RoKi vendégeként 6-4-re kikaptak. Farkas egy gólpasszt adott, a középszakaszt így öt ponttal zárta. A TuTo hetedik lett tíz csapat közül.

A B2-nuorten Mestis ligában 8-3-ra nyert a HJK hazai pályán a Vipers ellenében. Szolga Bertalan gólt lőtt, a középszakasz során 12 meccsen 11 pontot szerzett. A HJK megnyerte csoportját, bejutott a hatos döntőbe.

A brit ifjúsági bajnokságban az Okanagan 4-2-re győzött a Guilford vendégeként. Pákozdi Bálint egy gólpasszt adott, Mórocz Tibor nem szerzett pontot. Az Okanagan vezeti csoportját.

A svéd U18-as bajnokság keleti régiójában a középszakaszt a harmadik helyen fejezte be a Flemingsberg, így a bajnokság végén 4 csapatos minibajnokság vár még rájuk. Nem kezdtek jól, otthon kikaptak 4-2-re a Wingstől, majd a Haninge otthonában 5-4-re győzött. Fajcsák Tamás játszott, pontot nem szerzett.