A büntetők 10. köre döntött Anaheimben

Jagr megelőzte Howe-t, Crosby befogta Jagrt. Bombaformában Elliott.

A Florida négy perc után kétgólos hátrányban volt a Rangers otthonában, mégis két ponttal távozott a Gardenből. A Panthers először fordított, majd a New York egyenlítő gólja után szétlövésekben szerezte meg a győzelmet. A mindent eldöntő büntetőt Aleksander Barkov ütötte. Jaromir Jagr két gólpasszal zárta a mérkőzést, ezzel 40. születésnapja után 269. pontját szerezte, amivel megelőzte Gordie Howe-t.

Sidney Crosby vezetésével győzött a Pittsburgh a New Jersey ellen, ezzel egy pontra megközelítette a listavezető Washingtont. A Pens 2-2 után lépett el a Devilstől, ettől kezdve folyamatosan őrizte előnyét. A három ponttal záró Crosby két találatával befogta a góllövőlista első helyén álló Brad Marchand-t, a gólpasszal pedig befogta a házi örökranglistán második Jaromir Jagrt, aki 640 előkészítésig jutott a csapatban.

Maratoni szétlövés döntött Kaliforniában az Anaheim?Buffalón. Az 1-1-re végződött meccsen a második körben mindkét csapat betalált, de a következő 12 játékos kihagyta. A kilencedik párban a Ducks nyerhetett volna, de Brandon Montour góljára Rasmus Ristolainen válaszolni tudott. A tizedik kör meghozta a döntést, Nick Ritchie hibázott, Zemgus Girgensons nem.

Brian Elliott és Mark Giordano remeklésének köszönhetően győzött a Calgary a Dallas ellen. A Flames kapusa 24 lövést fogott, zsinórban a tízedik meccsét nyerte, és alig több mint hat percre volt a shutouttól. A hátvéd is kitett magáért, egy góllal és két gólpasszal a Calgary mindhárom találatából kivette a részét.