Tíz vereség után győzött a Devils

A pontlista első két helyezettje, Marchand és McDavid találkozott Edmontonban. Draisaitl a legjobb német, franchise-rekordot döntött a Columbus.

A Devils hazai pályán gyűrte le a Flyerst, ezzel tíz elvesztett mérkőzés után győzött ismét. A New Jersey főleg a harmadik harmadban játszott ellenállhatatlanul, amikor hármat ütött és egyet sem kapott. A Devilsben Adam Henrique és Taylor Hall is duplázott.

Brooklynban az Islanders hiába vezetett már fél perc után a Winnipeg ellen, végül sima vereséget szenvedett a kanadai gárdától. A gyorsan bekapott gólra ugyanis néggyel válaszolt a Jets amiből Bryan Little kettőt vállalt magára. Little ezzel a két találattal az ötödik játékos, aki 20 gólig jutott a csapatban, ezzel a Winnipeg az egyetlen csapat, amelynek öt 20 gólos játékosa van.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Capitals?Predators meccs hozta, ahol végül a vendégek kapták a pluszpontot. A gólszegény meccset Viktor Arvidsson döntötte el a ráadás 65. másodpercében. A Nashville-nek az elmúlt két szezonban 25 meccse ért véget a hosszabbításban, amelyből mindössze ez volt a hatodik, amit megnyert.

Az utolsó három és fél percben döntötte el a meccset a Carolina a Minnesota ellen. 1-1 után a hajrában Victor Rask talált be, Teuvo Teravainen pedig egy üres kapus góllal biztosította be a győzelmet. A meccs első gólját az exfehérvári Derek Ryan ütötte emberelőnyből.

A Columbus a Florida ellen szerezte meg szezonbeli 26. hazai győzelmét, amivel új franchise-rekordot ért el az ohiói csapat. A meccsen a Panthers szerezte meg a vezetést, de a Jackets a második harmad végén bő három perc alatt fordított. Szergej Bobrovszkij 33 védéssel zárt az összecsapást.

A pontlista első két helyezettje, Brad Marchand és Connor McDavid találkozott Edmontonban. A Rogers Place-ben mindkét játékos három-három ponttal zárt, így a Bruins csatára maradt az élen, a meccset azonban az Oilers nyerte, viszonylag simán. Az Edmonton ugyanis már a kilencedik percben hárommal ment, a Boston pedig innentől kezdve csak futott az eredmény után. McDavid mellett három ponttal zárt Leon Draisaitl is, aki ezzel már 61-nél jár és megdöntötte Marco Sturm német játékosok által tartott idényrekordját.

marchand mcdavid

A Chicago kihasználta a Minnesota botlását, nyert Ottawában, amivel három pontra növelte előnyét a konferencia élén. A találkozón az utolsó 12 percre sűrűsödtek össze az események, Duncan Keith góljára még Kyle Turris válaszolt, de három perccel a befejezés előtt Richard Pánik fórban eldöntötte a meccset.

A playoffra hajtó Tampa és Toronto találkozott délkeleten. A meccs nem úgy alakult, ahogy a hazai szurkolók várták, a második harmadban a Leafs négyet ütve lesimázta a meccset, miközben gólt sem kapott. 14 vendégjátékos szerzett pontot, Frederik Andersen 33 védéssel ért elshutoutot. A kanadai gárda a győzelemmel megelőzte a Tampát és az Islanderst, ezzel jelenleg a keleti nyolcadik, még rájátszást jelentő helyre lépett.

Két rossz formában lévő csapat találkozott a Rogers Arenában, a Vancouver ugyanis az utolsó négy, a Dallas az utolsó három meccsét vesztette el. A rossz sorozatát végül a texasi gárda szakította meg, amely 2-2 után a harmadik harmadban Tyler Seguin és Radek Faksa góljaival rázta le a házigazdát.

Amilyen rossz a Detroit a szezonban, olyan jó a szétlövésekben. A Red Wings az Arizona otthonában idei nyolcadik párbaját is megnyerte, amivel továbbra is 100%-os a szezonban. A Coyotes végig futott a Detroit után, háromszor is egyenlített, utoljára két és fél perccel a befejezés előtt Jakob Chychrun góljával. 65 perc után jöhettek a rávezetések, ahol egyedüliként Gustav Nyquist talált be az első párban.

Vlagyimir Taraszenko duplája és Carter Hutton 19 védése döntötte el a San Jose?St.Louis meccset. Az orosz gólgyáros a harmadik harmadban ütött kettőt, amivel nemcsak a győzelmet biztosította be, hanem az alapszakaszsöprést is a San Jose ellen.